برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تاجر دبی نشین ناجی کفاشیان شد

دوشنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۰۱ — مشرق

به دلیل تحریم های موجود علیه ایران، پول واریزی توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا باید به یکی از حساب های خارج از ایران منتقل شود. در این خصوص شنیده می شود که این دلارهای واریزی به حساب یک تاجر دوبی نشین منتقل شده و از طریق وی به دست مسئولان فدراسیون فوتبال می رسد.در آمدی که در کنار سایر درآمدهای فدراسیون فوتبال، تمام بودجه آنها را تامین خواهد کرد.

علی کفاشیان

طی روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر واریز رقم قابل توجه یک میلیون دلار به حساب فدراسیون فوتبال ایران شنیده شده که در صورت صحت موضوع، فدراسیون کفاشیان در وانفسایی که دچار آن شده اندکی نفس خواهد کشید.

فشار نهادهای نظارتی بر فدراسیون فوتبال و علی کفاشیان از یک سو و عدم پرداخت بودجه تخصیص یافته به این فدراسیون توسط وزارت ورزش و جوانان از سوی دیگر باعث شد تا علی کفاشیان طی هفته های گذشته برای فرار از مشکلات موجود شخصا اعتراف به استعفا کند.

البته بحث حضور کفاشیان در اوین و صدور قرار موقت برای وی به دلیل مشکلاتی بود که از سوی شهاب دادگر نژاد، مشاور آقای رئیس در فدراسیون به وجود آمده بود و آقای مشاور در بازجویی‌ها اعترافاتی کرده بود که پای کفاشیان را نیز به نهادهای نظارتی گشود. اما رئیس فدراسیون فوتبال با کفالت عزیز محمدی بعد از ۸ ساعت از اوین به خانه برگشت.وزارت ورزش و دولت نیز در سال جاری کمک شایانی به فدراسیون فوتبال نکرده است. وزارت ورزش در فهرست فدراسیون های تحت نظرش نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان برای فوتبال در نظر گرفته، اما به نظر می رسد بابت پرداخت این مبلغ به فدراسیون، مشکلاتی وجود دارد. همچنین شنیده می شود وزارت ورزش تا امروز فقط ۱۰ درصد از بودجه را آن هم در شرایط ویژه به فدراسیون فوتبال پرداخت کرده است. قبل از بازی ایران و ازبکستان طی دو پرداخت ۶۰۰ و ۸۰۰ میلیونی، وزارت ورزش کسری فدراسیون فوتبال برای رقم قرارداد کی روش را پرداخت کرده است.
در این بین یک میلیون دلار به حساب فدراسیون فوتبال واریز شده که مربوط به مطالبات فدراسیون فوتبال از AFC بوده است. در آمدی که در کنار سایر درآمدهای فدراسیون فوتبال، تمام بودجه آنها را تامین خواهد کرد.

اما نکته جالب توجه در خصوص این بودجه واریزی اینجاست که علی کفاشیان مدعی است قبل از اینکه دستمزد و حقوق مهرماه کی روش را به دلار تبدیل و پرداخت کند، نرخ ارز بالا رفته و به همین دلیل نیمی از مبلغ قسط مهرماه این مربی پرتغالی را کم َآورده اند. از سوی دیگر به دلیل تحریم های موجود علیه ایران، پول واریزی توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا باید به یکی از حساب های خارج از ایران منتقل شود. در این خصوص شنیده می شود که این دلارهای واریزی به حساب یک تاجر دوبی نشین منتقل شده و از طریق وی به دست مسئولان فدراسیون فوتبال می رسد.

بنابراین گزارش اینکه این تاجر دوبی نشین تا چه حدی مورد اطمینان و وثوق مسئولان ورزش کشور نیز هست جای سوال دارد. اما به طور حتم این یک میلیون دلار بسیاری از مشکلات مالی فدراسیون فوتبال به خصوص در پرداخت هزینه های کی روش را حل خواهد کرد و احتمالا در تصمیم گیری علی کفاشیان مبنی بر استعفا از پست ریاست فدراسیون فوتبال نیز تاثیر خواهد گذاشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391