برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خروجی ثابت تمام جلسات پرسپولیس: علی پروین!!

سه‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۳۵ — گل

این یادداشت ساعتی بعد از جلسه کمیته فنی پرسپولیس نوشته شده و با توجه به صحبت‌های رویانیان در برنامه نود که هم اعلام کرد پروین مدیرفنی نیست و هم از خبرنگاران عذر خواست، می‌تواند تلطیف شود اما در واقع اصل قضیه همچنان پابرجاست؛

علی پروین

موانعی برای حضور کریم باقری در پرسپولیس وجود دارد و البته رویانیان در مواجهه با مانوئل برای راضی کردن او کار دشواری خواهد داشت. همچنین بحث مربوط به علی پروین هم همچنان مفتوح است و به نظر نمی‌رسد حضور او در راس تیم خواسته همه اعضای کمیته فنی باشد.

یک) یحیی گل‌محمدی از کریم باقری خواسته بود تا برای کمک به او و پا گرفتن دوباره پرسپولیس به کادر فنی اضافه شود. یحیی می‌خواست کریم را به‌عنوان مربی کنار خود ببیند و اتفاقا دست به‌ کار هم شد اما باقری گفت اجازه بده تا کمیته فنی تشکیل شود. احتمالا کریم تصور می‌کرد در این جلسه مجوز حضور وی در تیم، حال به‌عنوان مدیر فنی یا سرپرست - کریم گفته نمی‌خواهد مربی باشد - صادر خواهد شد اما جلسه دیروز برگزار شد و یک خروجی قابل توجه داشت؛ علی پروین هم مدیر تیم‌های فوتبال پرسپولیس شد هم اینکه یحیی گل‌محمدی زیر نظر او کار می‌کند یعنی مدیر تیم‌های فوتبال باشگاه - پستی که به جعفر کاشانی داده شد و او پس داد - مدیر فنی تیم بزرگسالان هم خواهد بود.

دو) نمی‌دانیم چرا هرگاه در مقاطع اینچنین حساس جلساتی بدین شکل برگزار می‌شود در نهایت یکی از خروجی‌های مهم جلسه مربوط به علی پروین است. علی پروین که از بدو ورود رویانیان به مجموعه پرسپولیس انواع و اقسام پست‌ها اعم از مدیر راهبری، عضو هیات مدیره، مدیر فنی و حتی سرمربی را گرفت و برخی از آنها را پس داد بار دیگر قرار است مثلا تیم را جمع و جور کند اما پرسش اساسی اینجاست که مگر در پرسپولیس فرد علاقه‌مند، دلسوز، داناتر و تواناتری از علی پروین وجود ندارد که او بعد از پایان دوران طلایی‌اش در مربیگری - که همان سال ۱۳۸۱ بود - هر از گاهی با هر لطایف‌الحیلی به تیم برمی‌گردد، پستی می‌گیرد و به‌عنوان ناجی مطرح می‌شود؟

مخاطبان عاشق پرسپولیس و اهالی فوتبال را به حرف‌های افشین پیروانی ارجاع می‌دهیم که به کنایه گفته: «این بار این کشک به دهان‌تان مزه می‌کند.» در ظاهر شاید کنایه پیروانی نکته دندانگیری نداشته باشد اما حاوی موضوع مهمی است؛ اینکه پروین بار دیگر به این جلسه و اعضایش تحمیل شده و رویانیان - احتمالا - با علم به این موضوع حکم دوبله‌ای برای سلطان چشم تیله‌ای صادر کرده است!

سه) از محمد رویانیان که تاکنون و در دوران یکساله مدیریتش بارها از پروین برای خروج تیمش از بحران مایه گذاشته و به جایی هم نرسیده، بعید نبود که پول میلیاردی قرارداد ژوزه را از خبرنگاران و رسانه‌ها طلب کند. برافروختگی رویانیان پس از خبر اولیه‌ای که از جلسه بیرون آمد بی‌دلیل و غیرمنطقی بود، چه اینکه او روز قبل از جلسه خبر اخراج ژوزه را به همین رسانه‌ها داده بود و نیازی نبود در جلسه فرمالیته کمیته فنی - که ظاهرا تنها خروجی‌اش پست گرفتن علی پروین بوده - در این خصوص تصمیم تازه‌ای گرفته شود و نهایتا خبری متفاوت از اخراج ژوزه بیرون بیاید.

چهار) رویانیان از این عصبانی است که به‌کار بردن لفظ اخراج درخصوص ژوزه از سوی او و باشگاه تبعات مالی سنگینی برایش خواهد داشت. او قصد دارد در جلسه دیگری با مانوئل ژوزه - که با غیبتش در جلسه دیروز کاراکتر لجباز و مغرور خود را به رخ کشید - به‌نوعی رضایت او را جلب کند و حداقل با پرداخت بخشی از مبلغ قراردادش، پیرمرد را به خانه‌اش بازگرداند اما در اصل ماجرا به نظر می‌رسد متقاعد کردن ژوزه برای فسخ قرارداد پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. فعلا رویانیان ۷۲ ساعت از هواداران و رسانه‌ها مهلت خواسته تا به اوضاع سر و سامان دهد اما می‌ترسیم از زمانی که بعد از این مهلت هم ژوزه راضی نشده باشد و مدیرعامل پرسپولیس برای پرداختن پول سرمربی اخراجی و ۴ دستیارش حتی برای یک سال و نیم آینده به دنبال منابع سرشار مالی برود و درصدد فراهم کردن چند میلیون دلار پول بی‌زبان باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391