برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رویانیان: هر لحظه ممکن است بروم، میلان،یونایتد،بارسا حریفان آتی پرسپولیس!

سه‌شنبه، ۷ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۰۴ — ایسنا

مراسم امضای قرارداد بین باشگاه پرسپولیس با آکادمی ترافیک برزیل برگزار شد.

محمد رویانیان

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری باشگاه پرسپولیس با آکادمی فوتبال ترافیک برزیل با حضور محمد رویانیان، حمید استیلی و مدیرعامل و قائم مقام آکادمی فوتبال ترافیک برزیل ظهر امروز در باشگاه پرسپولیس برگزار شد.

در نشست خبری این مراسم ابتدا محمد رویانیان توضیح داد: باشگاه پرسپولیس نیازی به معرفی ندارد و برای همه ایران و آسیا و امروز در اروپا شناخته شده است. عظمت پرسپولیس به طرفداران میلیونی‌اش است که به این نام عشق می‌ورزند. من از روزی که خدمتم در پرسپولیس آغاز شد، سه هدف مدیریتی را دنبال کردم.

وی ادامه داد: این سه هدف عمده در راستای چشم‌اندازی تعریف شده بود تحت عنوان پرسپولیس جهانی. من به عنوان مدیر باشگاه احساس کردم که این سه هدف را باید دنبال کنیم. اولین هدف توسعه اقتصادی پرسپولیس است تا ما با بدون وابستگی بتوانیم از درون نیازهای اقتصادی را تامین کنیم و باشگاه خودگردان باشد. در این یک سال هم که بودم بیش از ۱۱ ماه تلاش شبانه‌روزی داشتم و این تلاش‌ها الان در مرحله بهره‌برداری است. بهره‌برداری از این خدمات در عمر هیچ باشگاهی نبوده است. هواداران خواهند فهمید که چه اتفاق بزرگی در حوزه اقتصادی ایجاد شده است اما الان وقت گفتن این‌ها نیست.

رویانیان در ادامه درباره دومین هدف مدیریتی‌اش توضیح داد: تیم‌های پایه پرسپولیس زیر صفر است و پرسپولیس حتی توانایی تولید بازیکن برای خودش را هم ندارد چه برسد به صادرات بازیکن. بنابراین هدف بعدی ما در پرسپولیس این است که ما تبدیل به تولید کننده بازیکن با محوریت تجاری کردن فوتبال باشیم. تولید بازیکن برای ایران و خارج از ایران یک ایده و آرزو برایمان بود که ماه‌ها تلاش و لطف خدا باعث شد امروز شاهد به بار نشستن آن باشیم.

رویانیان افزود: شاهد راه اندازی سامانه‌ای خواهید بود که در تاریخ پرسپولیس نبوده است. هفته‌ی آینده تحول عظیمی در دانش‌بنیان و دانش‌محور شدن پرسپولیس روی خواهد داد و در یک ماه آینده شاهد به بار نشستن بیش از ۱۰ ماه تلاش خواهید بود. همچنین روز شنبه در مراسمی امکانات توسعه فوتبال پرسپولیس را خواهید دید.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه از انعقاد قرارداد با باشگاه‌های اروپایی نیز خبر داد و افزود: شرکت مشترکی در ایران تاسیس می‌شود که خواهید دید چه اتفاقی خواهد افتاد. تیم‌های پایه تبدیل به سامانه و نظام جدید آموزشی در گستره ایران با پشتوانه قوی مراکز علمی و آموزشی و دانشگاهی خواهند بود.

رویانیان در ادامه با اشاره به هدف سوم مدیریتش بیان کرد: ما می‌خواهیم ساختار و شبکه هواداری ملی را ایجاد کنیم. تاکنون بین مدیریت باشگاه و هواداران هیچ ارتباطی وجود نداشت و ما بر آن شدیم از ماه‌ها قبل که نه تنها این ارتباط را برقرار کنیم بلکه رابطه را نیز ایجاد کنیم. تاکنون تنها راه هوادار با باشگاه از طریق تیم فوتبال در ورزشگاه‌ها بود اما این ارتباط خام و غیر موثر است بنابراین ما شبکه اجتماعی بزرگ ملی را تحت عنوان حامیان پرسپولیس ایجاد می‌کنیم تا دو اتفاق شامل نشر اخلاق و اقدامات فرهنگی و استفاده از پتانسیل قوی هواداری در جهت تقویت اقتصاد پرسپولیس و افزایش قدرت چانه‌زنی در آسیا و حضور در فیفا رخ دهد. به هر حال اسم باشگاه فرهنگی است اما بستر و ارتباطی تاکنون نبوده و ارتباط‌ها ناهنجار بوده است.

وی خاطرنشان کرد: این‌ها سه هدف بزرگ من در پرسپولیس بود. کارهایی که در ۱۱ ماه اخیر انجام دادیم، در ۵۰ سال تاریخ پرسپولیس بی‌نظیر است. من می‌توانم آن‌ها را یک به یک رو کنم. خواستم یک روزی این اتفاقات را به هواداران بگویم و توضیح بدهم که در یک سال مدیریتم چه کار کردیم. به هر حال پرسپولیس افت‌هایی داشته که این برای‌مان ضعف محسوب می‌شود اما ما به دلیل نگاه به آینده از این‌ها غافل شده‌ایم که جبران خواهد شد.

رویانیان همچنین با بیان اینکه قوی‌ترین رسانه‌ها در اختیار ورزش است تاکید کرد: رسانه‌های ورزشی بهره‌برداری لازم را نمی‌کنند. من این را اشکال می‌دانم اما ما ابتدا باید خودمان را اصلاح کنیم و ببینیم که در مدیریت اصل نتیجه‌گیری است یا توسعه. در یک سال اخیر علی‌رغم هجمه‌ای که به دلیل نتایج تیم به وجود می‌آمد از اصول کوتاه نیامدیم و از این پس هم مردم شاهد اتفاقات جدید خواهند بود.

مدیرعامل پرسپولیس در ادامه درباره تفاهم‌نامه‌ی همکاری پرسپولیس با آکادمی فوتبال ترافیک برزیل نیز تصریح کرد: تفاهم‌نامه ما سه ساله است و باشگاه پرسپولیس با باشگاه اسپورتیوو و آکادمی ترافیک برزیل که سومین کمپانی بزرگ برزیل محسوب می‌شود این تفاهم‌نامه را امضا کرده است. آکادمی ترافیک در زمینه پایه موفق بوده و تلاش می‌کند تا در برزیل نیز به عنوان اولین آکادمی مطرح شود. در تفاهم‌نامه سه ساله ما با این کمپانی چند اتفاق مهم رقم خواهد خورد. بازیکنان جوان زیر ۲۱ سال ما به برزیل می‌روند و دوره‌های فنی سه ساله را می‌بینند. همچنین ۵ بازیکن از منچستریونایتد در این آکادمی مشغول به تحصیلند و این آکادمی در مجموع ۱۱۴ بازیکن را تحت پوشش خود قرار داده است. همچنین از این طریق ارتباطی را با باشگاه منچستریونایتد نیز برقرار خواهیم کرد. از طرفی آکادمی ترافیک اساتیدی را به آکادمی پرسپولیس معرفی می‌کند تا با آخرین متدهای تحصیلی بازیکنان‌مان را آموزش دهند.

رویانیان ادامه داد: از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه برگزاری تورنمنت‌هایی در سراسر دنیاست. آکادمی ترافیک برزیل تورنمنت‌هایی برای رده جوانان تیم‌های بایرن مونیخ، آ ث میلان، منچستریونایتد، بارسلونا و آژاکس در هلند برگزار کرد و قرار شده که پرسپولیس هم در این تورنمنت‌ها شرکت کند و حتی بازی‌هایی در ایران به سفارش پرسپولیس با تیم‌های اروپایی برگزار شود. همچنین آکادمی ترافیک به مربیان و بازیکنانی که آموزش می‌بینند گواهی‌نامه خواهد داد. ۵ بازیکن زیر ۲۱ سال پرسپولیس نیز از اسفند سال جاری به برزیل می‌روند. همچنین ۵ مربی به انتخاب حمید استیلی برای آموزش در برزیل حضور پیدا می‌کنند. مکتب جدید پرسپولیس نیز به زودی اعلام و منتشر می‌شود و کتاب این مکتب با شعار منش، دانش و ورزش تدوین شده است. قراردادهای دیگری هم با باشگاه‌های اروپایی داریم که الان نمی‌خواهم آن‌ها را فاش کنم.

رودولف کاناوسی مدیرعامل آکادمی فوتبال ترافیک برزیل نیز در ادامه نشست خبری درباره تفاهم‌نامه همکاری با باشگاه پرسپولیس توضیح داد: باعث خوشحالی است که با یکی از باشگاه‌های بزرگ ایران تفاهم‌نامه امضا می‌کنیم. آکادمی ترافیک برزیل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مارکتینگ است و باشگاه اسپورتیوو نیز مختص تیم‌های پایه است. با امضای این تفاهم‌نامه ما در توسعه فوتبال پایه پرسپولیس کمک می‌کنیم و بهترین نتیجه‌ای که برای دو طرف می‌تواند وجود داشته باشد توسعه فوتبال پایه است.

در ادامه خبرنگاری از مدیرعامل این آکادمی درخواست کرد تا پنج محصول بزرگ‌شان را معرفی کند و کاناوسی در این باره توضیح داد: ما بازیکنان بزرگی در لیگ‌های اروپایی داریم. لیگ‌های آلمان، پرتغال، اسپانیا، هلند از بازیکنان ۱۸ تا ۲۱ سال ما استفاده می‌کنند. در حال حاضر بازیکنانی در لیگ یک برزیل هم داریم.

خبرنگاری که این سوال را پرسیده بود در ادامه خواست تا او نام بازیکنان مطرحی که از این آکادمی به لیگ‌های اروپایی رفته‌اند را بگوید که باعث ناراحتی رویانیان شد و مدیرعامل پرسپولیس به این خبرنگار گفت: "گیر دادی؟"

رویانیان در ادامه این نشست نیز درباره مشکل خدمت سربازی بازیکنانی که از باشگاه پرسپولیس به برزیل اعزام می‌شوند نیز توضیح داد: با اتفاقی که شنبه می‌افتد بخش عمده‌ی این مشکل در پرسپولیس و باشگاه‌های دیگر حل می‌شود. البته ما می‌توانیم دوره‌های سه ماهه و ناپیوسته را انتخاب کنیم ضمن اینکه این آکادمی قول داده است تا زبان انگلیسی بازیکنان ما را هم تقویت کند و زمینه تحصیل آن‌ها را نیز در برزیل فراهم کند.

مدیر آکادمی ترافیک درباره امکانات باشگاه پرسپولیس برای تیم‌های پایه مطرح کرد: پرسپولیس یکی از باشگاه‌های بزرگ در آسیاست و همان طور که بازیکنانش تکنیک خاصی دارند، ما هم سعی می‌کنیم آن را با متدهای جدید بهبود بخشیم. درباره امکانات سخت‌افزاری نیز من در بازدید کوتاهی از درفشی‌فر آن‌ها را دیدم و ما بازیکنان را به زودی حرفه‌ای می‌کنیم.

رویانیان که تصور می‌کرد پاسخ مدیرعامل آکادمی ترافیک درباره سخت‌افزار باشگاه پرسپولیس کافی نبود در این باره بیان کرد: اگر من پیش از نشست خبری به او یاد داده بودم که چه چیزهایی را باید بگوید الان مثل بلبل صحبت می‌کرد اما درباره امکانات سخت‌افزاری باشگاه پرسپولیس باید بگویم که ما هیچ مشکلی از این بابت نخواهیم داشت.

حمید استیلی نیز در ادامه نشست خبری درباره امضای تفاهم‌نامه همکاری بین باشگاه پرسپولیس با آکادمی فوتبال برزیل اظهار کرد: اتفاق خوبی در حال رقم خوردن است. باشگاه‌های ما مثل استقلال و پرسپولیس توجهی به تیم‌های پایه نمی‌کنند اما این کار بزرگی است که اگر تحقق پیدا کند، ثمراتش را خواهیم دید. ما نزدیک به ۴۵ روز کار کردیم و چارت را تشکیل و نفرات‌مان را انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: تیم‌های پایه پرسپولیس تنها ورزشگاه درفشی‌فر و امام رضا (ع) را برای تمرین کردن دارند اما ما احتیاج به زمین بیشتری داریم که از طریق اجاره کردن و در مرحله بعد خرید زمین‌ها باید در اختیارمان قرار گیرد چون کار بزرگی در رده پایه در حال انجام است و ما برای هر بخش نفراتی را انتخاب کرده‌ایم که این نفرات تحصیل کرده هستند و وقت کافی را برای پرداختن به رده‌های پایه دارند.

استیلی در مورد نفرات انتخابی‌اش تشریح کرد: آقای کماسی در واحد سنجش بازیکنان خواهند بود. به هر حال وی چندین سال در آکادمی ملی فوتبال حضور داشتند و همکاری با ایشان باعث افتخار ماست. همچنین ما واحد استعدادیابی را خواهیم داشت و نفراتی که قرار است برای آموزش دیدن به برزیل اعزام شوند بر اساس شایستگی‌هایشان انتخاب می‌شوند. به طور مثال مربیان باید مدرک A آسیا داشته باشند و بازیکنان نیز تحت نظر شورای آکادمی انتخاب می‌شوند. بازیکنان نیز زیر ۱۵ سال، زیر ۱۷ سال و زیر ۲۱ سال هستند که اولین اعزام در اسفندماه خواهد بود.

در پایان نشست خبری نیز خبرنگاری درباره ضمانت اجرایی تفاهم‌نامه پرسپولیس با آکادمی ترافیک پرسید و محمد رویانیان در این باره توضیح داد: من برنامه‌هایی ریخته‌ام که اگر هر روزی بروم این برنامه‌ها ادامه پیدا می‌کند و کسی نمی‌تواند آن را به هم بزند. این برنامه‌ها را من اعلام خواهم کرد تا تبدیل به مطالبه ملی شود بنابراین من هر روز آماده‌ام تا من را بردارند و کس دیگری جایگزینم شود. زمانی که در پلیس ۱۱۰ و راهنمایی و رانندگی بودم چنین برنامه‌هایی را پیاده می‌کردم و من استاد این کار هستم. من استاد رفتنم و هر آن ممکن است که بروم.

در پایان نشست خبری نیز محمد رویانیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد که رودولف کاناواسی به او قول داده تا برای مسلمان شدن فکر کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391