برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تهامی : صحبت کنم آقایان باید به کره مریخ بروند

دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۹:۱۲ — فارس

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: صحبت‌هایی را مطرح می‌کنم که برخی افراد به کره مریخ بروند.

ابراهیم تهامی

ابراهیم تهامی، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال روز پنجشنبه با حضور در برنامه نود صحبت‌هایی کرد که واکنش افراد زیادی را در برداشت. تهامی اعلام کرد که هنوز خیلی از واقعیت‌های دیگر را نگفته است. همچنین او از واکنش نعیم سعداوی ناراحت بود. در زیر صحبت‌های کامل تهامی را می خوانید.

وی تصریح کرد: من فقط از حق خود دفاع کردم. در مورد میناوند نقل قول کردم. با او به جایی رفته بودیم میناوند داخل آنجا شد و من دم در ایستادم. شاید نباید اسم می‌آوردم اما از حقم دفاع کردم. درباره سعداوی نیز فنی صحبت کردم. من نگفتم دفاع راست هستم. در آن بازی پشت دو مهاجم و متمایل به راست بودم تا با ارسال‌های خوبم که ویرا نیز قبول داشت علی دایی را صاحب موقعیت کنم. همچنین در عمق دفاع حریف نیز می‌توانستم با خداداد یک و دو کنم و از تکنیک خودم و خداداد استفاده کنم.

وی ادامه داد: سعداوی یکی از بازیکنان خوب بود. من در دقیقه ۷۶ به جای او وارد زمین شدم. در آن زمان ایران ۲ بر صفر عقب بود و پس از ورود من همان اتفاقاتی که افتاد که ویرا می‌خواست. سعداوی می گوید مگر من دفاع راست هستم اما ویرا در آن بازی می‌خواست آنجا بازی کنم و مرا با او تعویض کرد. من در مورد مسائل فنی صحبت کردم کاری به شخصیت و این مسائل نداشتم.

بازیکن اسبق تیم ملی خاطرنشان کرد: یک چهارم صحبت‌های خود را انجام دادم. در فوتبال ایران یک بازیکن خوزستانی کوچک‌ترین کاری کند چه بلایی‌هایی سرش می‌آورند؟ یکی مثل مجاهد خذیراوی چه بلایی سرش آوردند؟ بنده کوچکترین خلافی نکردم. اگر بد بودم چگونه ۱۰ سال برای تیم ملی انتخاب شدم. بهنام سراج نیز می‌توانست یکی از بهترین بازیکنان ایران بشود، اما چه بلایی سرش آوردند؟

تهامی افزود: صحبت شخصیتی نبود، اما حالا که خیلی از آقایان صحبت شخصیت کردند مسائلی را رو می‌کنم. چرا فقط کسانی که اسم آوردم مصاحبه کردند؟ یک چهارم مسائل را مطرح کردم این همه مشکل به وجود آمد اگر می‌خواستم مسائل را بشکافم مثل بمب اتم منفجر می‌شد. منتظر فرصتی دیگر هستم که بخواهم مسائل را بگویم. حتی خودم را زیر سوال می‌برم. از دوران خود تا همین الان صحبت می‌کنم. کم و بیش می‌دانم چه اتفاقاتی در حال حاضر رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه کسی تاکنون از او تعریف نکرده است، اظهار داشت: وقتی کسی نیست که از من تعریف کند و مرا درک نمی‌کنند مجبورم خودم بگویم. هیچ کس دیگری مثل من نمی‌تواند به فوتبال بیاید. توانایی‌هایی زیادی داشتم.

تهامی درباره بیانیه آبادانی‌ها گفت: واقعیت را گفتم و آبادانی‌ها ناراحت هستند. بیشتر هم خواهم گفت که چه دلال بازی‌هایی در آبادان در آوردند. فوتبال ایران برای چه خراب شده است؟ به خاطر همین دلال بازی‌ها است. شکی در این نیست. فوتبال ایران مریض است. باید یک نفر آن را نجات دهد. من و امثال من باید صحبت کنیم تا مسائل روشن شود.

بازیکن اسبق تیم ملی با اشاره به صحبت‌های نعیم سعداوی تاکید کرد: پدرهمسرم پس از صحبت‌های سعداوی حالش بد شد و به بیمارستان رفت. من فنی صحبت کردم اما او شخصیتی صحبت کرد. جواب او را خواهم داد اما زمانی که پدرهمسرم حالش خوب شود. مطمئن باشید از این مسئله نمی‌گذرم. اگر اسم هم آوردم ورزشی بود. نمی‌دانم چرا شخصیتی صحبت کرد. اگر کسی صحبت شخصیت می‌کند باید خود را در ابتدا ببیند. در یک برنامه به گونه‌ای درباره سعداوی صحبت می کنم که مثل بمب اتم صدا کند.

تهامی در مورد مطرح کردن این مسائل پس از ۱۵ سال گفت: چه اشکالی دارد این مسائل هم‌اکنون باز شود؟ یکی حرف قشنگی زده بود؛ گفته بود ۱۵ سال آنها لذت بردند یک روز هم آنها ناراحت باشند. من ۱۵ سال زجر کشیدم و خودم را خوردم. آنها لذتش را بردند، پول‌ها و خانه‌ها و ماشینش را بردند. بیشتر از این هم صحبت می‌کنم.

وی افزود: اگر سعداوی می‌گوید ابراهیم تهامی باید از فوتبال می‌رفت آن وقت اگر صحبت کنم، آنها باید به کره مریخ بروند. سعداوی یادش رفته که چه کارهایی کرده است. خیلی چیزها از او می‌دانم او هم اگر فکر می‌کند کاری کرده ام که اشتباه بوده بگوید.

بازیکن اسبق تیم ملی خاطرنشان کرد: رسانه های خارجی می خواهند با من صحبت کنند اما جوابشان را نداده ام و امیدوارم که بتوانم همه حرف هایم را در رسانه های داخلی بزنم. کسانی که علیه من مصاحبه کردند می دانم که چه کارهایی کردند و نقطه ضعف از همه آنها دارم و صراحتا جوابشان را می دهم. در دادگاه هم بروم صحبت می کنم. قاضی‌ها با سواد و خبره هستند و حرف های همه را می شنوند و قضاوت می کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391