برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اکبرپور: رحمتی بازوبند را به جباری داد، انگار برای کاپیتانی قشون‌کشی شده است!

شنبه، ۹ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۳۴ — فارس

مهاجم تیم فوتبال استقلال گفت: رحمتی در یک کار قشنگ بازوبند را به جباری داد آیا این کار ایرادی دارد؟

علیرضا اکبرپور

سیاوش اکبرپور، در خصوص آخرین شرایط تیم استقلال و مباحث مختلف صحبت‌هایی را انجام داده است.

سیاوش اکبرپور

این بازیکن اعتراض دارد. استقلال بی‌حاشیه‌ترین تیم لیگ است و قطعا در پایان فصل قهرمان لیگ برتر خواهد شد. صحبت‌های این بازیکن را بخوانید.

چرا اینقدر تیم‌تان حاشیه دارد؟

کدام حاشیه؟ تیم ما بی‌حاشیه‌ترین تیم لیگ ایران است!

حتما شوخی می‌کنی؟

با قدرت روی حرفی که زدم هستم و باز هم می‌گویم نمی‌دانم در چه موردی صحبت می‌کنید.

در مورد کاپیتانی؟

اصلا بحث کاپیتانی وجود ندارد، شاید همه به این موضوع دامن بزنند و روزنامه‌ها در این مورد بنویسند اما کاپیتان استقلال مشخص است و هیچ کس مشکل و ادعایی در این مورد ندارد.

اما در این چند روز همه مباحث پیرامون استقلال به کاپیتانی برمی‌گشت و حتی فتح‌الله‌زاده و قلعه‌نویی هم در این باره صحبت کردند.

همه هر روز می‌نویسند سر کاپیتانی استقلال دعوا می‌شود و طوری وانمود می‌کنند که تیم ما هیچ کاری انجام نمی‌دهد و بازیکنان سر بازوبند قشون‌کشی می‌کنند این مسئله اوایل لیگ حل شده و دیگر بحثی در موردش وجود ندارد. هر چیزی یک اصولی دارد و تمامی بازیکنان روی آن اصول هستند.

اینکه می‌گویند نکونام و رحمتی با یکدیگر قهر هستند و در تمرینات با هم صحبت نمی‌کنند، درست است؟

اولا که من ندیدم آنها قهر باشند ضمن آنکه در اردوها هم این دو بیشتر به هم نزدیکند و هیچ کس به این مسائل دقت نمی‌کند، من فکر نمی‌کنم چیزی که شما می‌گویید درست باشد و این دو نفر با هم قهر باشند.

ظاهرا نمی‌خواهی همه چیز را بپذیری اما جواد نکونام دو روز به محل تمرینات نیامد تا مشکلاتش را حل کند.

دقیقا همین طور است، نکونام مشکل شخصی داشت و می‌خواست مشکلاتش را حل کند. اگر منظورتان این است که روزنامه‌ها نوشته‌اند نکونام قهر کرده مثالی برایتان می‌زنم که متوجه شوید. هفته پیش مطلبی در خصوص من نوشته بودند که سیاوش اکبرپور چون در فهرست ۱۸ نفره حضور ندارد قهر کرده و رفته است. من ۹ سال پیش به استقلال آمدم و بازیکن تازه‌ واردی هم نیستم. زمانی خبرنگارانی به تمرین استقلال می‌آمدند که مطالعاتشان بالا بود و اول، مطالبشان رصد می‌شد و سپس خبرهایشان در روزنامه‌ها منتشر می‌شد اما حالا نوشته‌اند که من مصدوم شده‌ام و به فیزیوتراپی رفته‌ام فردای همان روز در یک ستون دیگر نوشته شده بود اکبرپور چون در فهرست ۱۸ نفره حضور ندارد از استقلال قهر کرد اولا که من در عمر فوتبالی‌ام نشده که در فهرست ۱۸ نفره یک تیم نباشم مگر به دلیل مصدومیت درثانی بالاخره ما مصدوم بودیم و نمی‌توانستیم تمرین کنیم یا اینکه قهر کرده بودیم و به خانه برگشتیم. جدا می‌گویم من ارادت خاصی به روزنامه‌نگاران و خبرنگاران دارم و می‌دانم آنها چقدر زحمت می‌کشند اما انصافا بعضی‌ها به فکر آخرت خودشان باشند و من معتقدم نباید بدون تحقیق مطلبی نوشت چون با آبروی اشخاص بازی می‌شود.

همه اینها را گفتی اما از جو استقلال و شرایطی که در آن پیش آمده حرفی نزدید.

استقلال تیم بزرگی است و رقابت در آن روز به روز سخت‌تر می‌شود اما من آدمی هستم وقتی چنین شرایطی را تجربه می‌کنم خیلی خوشحال می‌شوم، استقلال امسال مثل استقلال زمان صمد مرفاوی تیمی پرمهره است و من وقتی این شرایط را می بینم روح و روانم شاد می‌شود. برعکس خیلی از بازیکنان که دوست ندارند در شلوغی فوتبال بازی کنند اما من عاشق حاشیه هستم البته عاشق حاشیه مثبت. همین حالا که با شما صحبت می‌کنم مشت‌هایم را گره کرده‌ام چون انگیزه مضاعفی دارم، شما صحبت از حاشیه کردید اما من از شما می‌پرسم مگر در همین چند هفته گذشته برای رئال مادرید و مورینیو این همه صحبت نشده و این همه حاشیه اتفاق نیفتاده است جذابیت فوتبال به همین مسائل است. جذابیت فوتبال به این است که روزنامه‌ها را بخوانید و از حواشی مطلع باشید. این‌ها قشنگی کار است و هیچ کس نمی‌تواند منکر آن شود. من از شور و شوق قدیم افتاده‌ام اما همانطور که گفتم دوست دارم پرحاشیه باشم اما از نوع خوب آن نه از نوع بدش.

ظاهرا برای انتخاب کاپیتان استقلال جلسه‌ای میان بزرگان تیم تشکیل شده و تو در آن جلسه نبودی؟

من در جلسه بودم، بعد از صادقی قدیمی‌ترین بازیکن استقلال من هستم اما ما یک خانواده‌ایم و فرقی نمی‌کند که ما ۸ نفر جمع شویم یا ۲۰ نفر از جوانان. حالا که ما بزرگترهای تیم هستیم باید به این کشتی کمک کنیم نه اینکه کشتی را غرق کنیم. برایتان مثالی می‌زنم روزی که به استقلال آمدم عاشق شماره ۱۰ بودم و انصافا همه چیزم در این تیم این شماره بود اما وقتی ابتدای فصل به تیم برگشتم و شور و شوق میلاد میداودی را دیدم پیراهن را به او تقدیم کردم چون دیدم که او با این پیراهن انگیزه دارد. خواستم به شما بگویم که ما یک خانواده هستیم و در این خانواده همه چیز را برای مصلحت تیم می‌دهیم.

حالا که میداودی رفته تکلیف شماره ۱۰چیست؟

از مسئولان می‌خواهم که کارم را درست کنند تا پیراهن شماره ۱۰ را بپوشم به این خاطر که با شماره ۲۰ بیگانه هستم و انگار یک چیزی گم کرده‌ام.

حالا مقرر شده کاپیتان تیم جباری باشد؟

در جلسه‌ای که ما داشتیم بحث در مورد جمع و جور کردن تیم بود و خدا وکیلی در مورد کاپیتانی بحث نشد. قلعه‌نویی با بزرگترهای تیم در مورد شرایط و کار سختی که در آینده داریم صحبت کرد و هیچ صحبتی در مورد انتخاب کاپیتان نشد.

پس چطور رحمتی بازوبند را به جباری داد؟

رحمتی دو بازی پیش بازوبند کاپیتانی را به جباری داد ولی او قبول نکرد حالا که جباری بازوبند را قبول کرده شاید این ذهنیت به وجود بیاید که چرا این اتفاق افتاده و همه از خودشان سؤال بپرسند اما به عنوان عضو کوچکی از استقلال باید بگویم که این مسئله داستان کوچکی است. درست است که کاپیتانی استقلال بزرگ و با افتخار است اما حرمت‌ها باید حفظ شود. به قول امیر قلعه نویی بازوبند یک تکه پارچه است اما کاپیتان استقلال کاپیتان ۲۰ میلیون هوادار است. بزرگانی چون بیانی و قلعه نویی این بازوبند را به دست بسته‌اند و در میان بازیکنان بزرگ استقلال که این همه تجربه ملی دارند این بحث بسیار کوچک شمرده می‌شود.

تو که خودت مدعی نیستی؟

خدا را شکر من عاشق استقلال بودم و وقتی که از این تیم رفتم می‌خواستم بدون چشمداشت برگردم هنوز هم فکر می‌کنم که چرا من به استیل آذین رفتم و چرا این اشتباه را مرتکب شدم؟ حالا هم که در این تیم حضور دارم کوچکترین چشمداشتی نسبت به بازوبند و اینجور مسائل ندارم.

شفاف و بدون تعارف بگو به عنوان بازیکنی که ۹ سال پیش به استقلال آمدی حق چه کسی است که بازوبند را به دست ببندد؟

برای من فرقی نمی‌کند پشت سر جباری، مجیدی، رحمتی و یا شخص دیگری به زمین بروم زمانی که مجیدی به استقلال برگشته بود پیروز قربانی در این تیم حضور داشت و این بازیکن ۹ سال بود که در استقلال به صورت پیاپی بازی می‌ کرد اما به احترام کسوت فرهاد مجیدی بازوبند را بر دستان او بست. من از سال ۸۲ به استقلال آمدم و همه این مسائل را دیدم. کار مهدی رحمتی خیلی قشنگ بود چون به قدمت و کسوت جباری احترام گذاشت و بازوبند را به او داد. از نظر شما اینکه رحمتی چنین کار قشنگی کرده ایرادی است؟ مهدی رحمتی بازیکن ملی است و احترام همه را حفظ کرد حالا فرهاد مجیدی هم که بیاید جباری بازوبند را به او می‌دهد. همه اینها را گفتید اما اصلا در مورد استقلال نپرسیدید.

ما می خواستیم اول ببینیم حاشیه‌ها به تیم‌تان لطمه نمی‌زند بعد در خصوص بازی با سایپا صحبت کنید.

اتفاقا شرایط ما بسیار خوب است و تمرین می کنیم و تلاش. برای برد به زمین می‌رویم و می دانیم که سایپا تیم فوق‌العاده خوبی است ولی ما می‌خواهیم به قهرمانی فکر کنیم و از هر مسابقه ۳ امتیاز را بگیریم.

چقدر از حریفتان شناخت دارید؟

آنها تیم تاکتیک‌پذیری و از مربی خوبی برخوردار هستند اما برای تیمی که می‌خواهد قهرمان شود این مسائل نباید اهمیت داشته باشد.

شرایط خودت چگونه است؟

بعد از اینکه بازی گهر و سایپا را از دست دادم کمی از ناحیه همسترینگ احساس درد می‌کنم اما تلاش می‌کنم که به شرایط خوب برسم.

درخشش مهاجمان جدید استقلال باعث سختی تو نمی‌شود؟

اتفاقا من هم خوشحال می‌شوم شما به زمان صمد مرفاوی نگاه کنید من، مجیدی، عنایتی، آرش برهانی و سید صالحی در یک تیم بازی می‌کردیم اما هیچ وقت نگفتم شرایط کار سخت است. خیالتان راحت باشد آخر فصل می‌بینید که مدت زمان حضور من در زمین از همه بازیکنان بیشتر است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391