برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

لیگ برتر از نگاه آمار: استقلال ۹ - ذوب‌آهن ۷

جمعه، ۱۵ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۵۹ — فارس

بیست و چهارمین تقابل استقلال و ذوب‌آهن در لیگ برتر در حالی فردا صورت می‌گیرد که پیش از این استقلال ۹ پیروزی و ذوب‌آهن ۷ پیروزی از دیدارهای رو در رو را به ثبت رسانده‌اند.

تیم استقلال و تیم ذوب آهن

تیم‌های فوتبال استقلال و ذوب‌آهن فردا از هفته بیستم دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر باشگاهی فوتبال ایران برای بیست و چهارمین بار به مصاف هم می‌روند و این در حالی است که در ۲۳ بازی رو در رو در کارنامه بازی‌های این دو تیم در تاریخ ادوار لیگ برتر ۹ برد برای آبی‌پوشان تهرانی، ۷ برد برای سبزپوشان اصفهانی و ۷ تساوی ثبت شده است.

در این میان سهم آبی‌پوشان از ۵۱ گلی که در دیدارهای رو در روی استقلال - ذوب‌‌آهن به ثمر رسیده ۲۸ گل و سهم اصفهانی‌ها نیز ۲۳ گل است تا به این ترتیب علاقمندان به فوتبال در انتظار گل شماره ۵۲ در این دیدار باشند. البته اگر توپی از خط دروازه‌ها رد شده و بازی با تساوی بدون گل به پایان نرسد که این موضوع با توجه به تفکرات هجومی سرمربیان دو تیم یعنی امیر قلعه‌نویی و فرهاد کاظمی به هیچ وجه دور از ذهن نخواهد بود.

*انگیزه سبزها برای شکستن طلسم آبی

استقلالی‌ها برای پنجمین بار است که در تاریخ ادوار لیگ برتر برای بازی برگشت خود راهی اصفهان می‌شوند و نکته قابل توجه اینکه آبی‌های پایتخت هرگز دیدارهای برگشت خود در اصفهان را واگذار نکرده (۳ تساوی و یک برد) و این موضوع از لحاظ روانی می‌تواند به سود شاگردان قلعه‌نویی باشد، البته انگیزه ذوبی‌ها هم برای جبران ناکامی‌های فصل جاری در این بازی خانگی بسیار بالاست و چه بسا شاهد طلسم‌شکنی شاگردان کاظمی در این دیدار باشیم.

نکته دیگر اینکه استقلالی‌ها پس از ۳ فصل برای بازی برگشت راهی اصفهان می‌شوند، چرا که در فصل‌های نهم، دهم و یازدهم همواره دیدارهای برگشت دو تیم در تهران برگزار شده است.

همچنین ۴ پیروزی برای ذوب‌آهن، ۳ پیروزی برای استقلال و ۴ تساوی در جمع تمام دیدارهای استقلال و ذوب‌آهن به میزبانی اصفهان به چشم می‌خورد.

البته استقلال در هیچ فصلی در دو دیدار رفت و برگشت موفق به شکست ذوب‌آهن نشده است و این در حالی است که تیم اصفهانی در فصل چهارم در دو بازی که با استقلال انجام داد به دو پیروزی قاطع ۳ بر یک و ۳ بر صفر دست یافت.

*دیدارهای پایاپای

در ۷ فصل اخیر هیچکدام از دو تیم نتوانسته بیش از ۲ بار دروازه تیم مقابل را باز کند، ضمن اینکه در جریان ۲۳ بازی گذشته، دو دیدار بدون گل به پایان رسیده و پرگل‌ترین دیدار نیز تنها ۴ گل داشته که ۳ بازی را شامل می‌شود.

همچنین در تاریخ رویارویی‌های این دو تیم در ادوار لیگ برتر هیچکدام بیشتر از ۳ گل به حریفش نزده، ضمن اینکه تنها در ۶ بازی از ۲۳ بازی، اختلاف بیش از یک گل در نتیجه نهایی به ثبت رسیده است.

*نتایج کامل تمام دیدارهای استقلال و ذوب‌آهن در ادوار لیگ برتر حرفه‌ای به شرح زیر است:

*فصل اول لیگ برتر:

دیدار رفت: ذوب‌آهن ۲ – استقلال یک

دیدار برگشت: استقلال ۲ – ذوب‌آهن ۲

*فصل دوم لیگ برتر:

دیدار رفت: استقلال صفر – ذوب‌آهن صفر

دیدار برگشت: ذوب‌آهن صفر – استقلال ۳

*فصل سوم لیگ برتر:

دیدار رفت: ذوب‌آهن ۲ – استقلال یک

دیدار برگشت: استقلال یک – ذوب‌آهن صفر

*فصل چهارم لیگ برتر:

دیدار رفت: ذوب‌آهن ۳ – استقلال یک

دیدار برگشت: استقلال صفر – ذوب‌آهن ۳

*فصل پنجم لیگ برتر:

دیدار رفت: استقلال ۳ – ذوب‌آهن صفر

دیدار برگشت: ذوب‌آهن یک – استقلال یک

*فصل ششم لیگ برتر:

دیدار رفت: استقلال ۲ – ذوب‌آهن یک

دیدار برگشت: ذوب‌آهن صفر – استقلال صفر

*فصل هفتم لیگ برتر:

دیدار رفت: ذوب‌آهن صفر – استقلال یک

دیدار برگشت: استقلال یک – ذوب‌آهن ۲

*فصل هشتم لیگ برتر:

دیدار رفت: استقلال ۲ – ذوب‌آهن صفر

دیدار برگشت: ذوب‌آهن یک – استقلال یک

*فصل نهم لیگ برتر:

دیدار رفت: ذوب‌آهن یک – استقلال صفر

دیدار برگشت: استقلال یک – ذوب‌آهن صفر

*فصل دهم لیگ برتر:

دیدار رفت: ذوب‌آهن یک – استقلال یک

دیدار برگشت: استقلال یک – ذوب‌آهن ۲

*فصل یازدهم لیگ برتر:

دیدار رفت: ذوب‌آهن صفر – استقلال ۲

دیدار برگشت: استقلال ۲ - ذوب‌آهن ۲

*فصل دوازدهم لیگ برتر:

دیدار رفت: استقلال یک – ذوب‌آهن صفر

دیدار برگشت: ذوب‌آهن ؟ - استقلال ؟

**گزارش بازی دور رفت دو تیم در فصل دوازدهم لیگ برتر:

پیروزی استقلال با تعویض‌های قلعه‌نویی

آخرین دیدار هفته سوم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۲۲:۳۰ دهم مرداد سال جاری و در یکی از شب‌های ماه مبارک رمضان در ورزشگاه آزادی بین دو تیم استقلال و ذوب آهن آغاز شد و با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

امین منوچهری در دقیقه ۸۴ برای استقلال گلزنی کرد تا آبی‌پوشان به هر سه امتیاز این مسابقه برسند.

این گل روی تعویض‌های مؤثر قلعه‌نویی به ثمر رسید و میثم بائو با یک سانتر خوب منوچهری را در موقعیت گلزنی قرار داد.

محسن، ترکی داور مسابقه به سیاوش اکبرپور و امین منوچهری از استقلال و سینا عشوری از ذوب آهن کارت زرد نشان داد.

با این برد استقلال ۶ امتیازی شد و ذوب آهن همچنان بدون امتیاز در رده آخر جدول باقی ‌ماند.

ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده، علی حمودی، جواد نکونام، فابیو جانورایو(از دقیقه ۶۸ امین منوچهری)، فریدون زندی (از دقیقه ۵۸ رودریگو توزی)، آرش برهانی (از دقیقه ۸۰ میثم بائو) و سیاوش اکبرپور

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب ذوب آهن:

دارکو بوزویک، حمید شفاعت، سینا عشوری، محمد صلصالی، پیام صادقیان، اسماعیل فرهادی، محسن مسلمان (از دقیقه ۸۶ مجتبی بابک)، ابراهیم‌ محمدی، فرشاد بهادرانی، سعید عبدالله‌پور و مهدی رجب‌زاده

سرمربی: رسول کربکندی

*غیبت گلزن بازی رفت

نکته قابل توجه اینکه در بازی فردای دو تیم از گلزن بازی رفت یعنی امین منوچهری در جمع آبی‌پوشان به همراه بازیکنانی مانند فابیو جان‌واریو، رودریگو توزی، فریدون زندی خبری نیست و هرکدام از این تعداد به دلایل مختلف در نیم فصل اول و یا پایان آن از جمع استقلال جدا شدند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391