برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فتح‌الله‌زاده: با قلعه‌نویی قهر نبودم‌ که آشتی کنم

شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۵۷ — فارس

مدیرعامل باشگاه استقلال هرگونه قهر و اختلاف با سرمربی این تیم را رد کرد گفت: مگر می‌شود مدیر عامل با سرمربی تیمش قهر باشد؟

امیر قلعه‌نوعی و علی فتح الله زاده

باشگاه استقلال با وجود مشکلاتی که در بعد مالی گریبان‌گیرش شده اما نتایج خوبی در هفته‌های اخیر گرفته است. مدیرعامل این باشگاه اعتقاد دارد مشکلات مالی همچنان وجود دارد اما در روند تیم تأثیر منفی نمی‌گذارد و او اجازه نخواهد داد استقلال از لحاظ فنی ضعیف شود.

فتح‌الله‌زاده در خصوص مسائل مختلف فوتبال و واگذاری مجموعه ورزشی کشوری صحبت‌هایی را با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، انجام داده است که متن آن را در زیر می‌خوانید.

چه خبر از تیم بی‌پول استقلال؟

آنگونه که می‌گویند نیست. مشکلات مالی را همه دارند و فکر می‌کنم تنها تیمی که مشکل مالی ندارد پرسپولیس است.

چطور؟

من در روزنامه‌ها خواندم که آنها برای پیروزی مقابل ذوب‌آهن ۸میلیون تومان پاداش گذاشته‌اند. ما برای قهرمانی در جام حذفی چنین رقمی را گذاشتیم. البته باز هم می‌گویم که نقل من از روزنامه‌ها است.

شنیدیم که گفته‌اید، کار برای مدیریت با این شرایط مالی خیلی سخت شده است؟

واقعاً سخت شده است. من برای رتق و فتق امور باشگاه مدام می‌دوم و خیلی وقت است بازیکنان استقلال را ندیده‌ام حتی فرصت ندارم به محل تمرین بروم. بین دو نیم‌فصل بازیکنانی را اضافه کردیم و در این چند وقت نزدیک به یک‌میلیارد و صد میلیون تومان هزینه کرده‌ام و بیش از ۱۵۰میلیون تومان برای بازیکنانی مثل کاماچو و ساموئل به عنوان بخشی از قراردادشان پول پرداخت کردم. در این بین به اشجاری و مجیدی هم پول‌هایی دادیم و متأسفانه هنوز نتوانستم به فرزاد حاتمی پولی بدهیم. ما پول خرج می‌کنیم اما انصافاً آنقدر هزینه‌ها بالا است که جواب نمی‌دهد. انصافاً سفر ما به شهر دورود ۲۵میلیون تومان هزینه داشت و یا برای سفر به رشت نفری ۲۰۰هزار تومان پول بلیت دادیم، شما تصور کنید بخواهیم ۳۵ نفر را به آنجا بفرستیم، چقدر پول بلیتش می‌شود؟

با مسئولان وزارت در این خصوص و مشکلات استقلال صحبت نکردید؟

با آنها صحبت کرده‌ام و انصافاً وزیر ورزش هم تلاش می‌کند که مشکلات را حل کند اما تمام وزارتخانه‌ها دچار مشکل هستند و حتی بعضی جاها حقوق‌های خود را هم ندارند.

این مشکلات و شرایط تا چه زمانی ادامه دارد؟

تا همین حالا هم بین بازیکنان زیاد فرقی نگذاشته‌ایم. بازیکنی که اول فصل می‌آید باید یک چیزی بگیرد وگرنه قرارداد امضاء نمی‌کند. میانگین پرداخت ما ۴۰درصد بوده است و فکر نمی‌کنم نسبت به تیم‌های دیگر رقم‌های پرداختی ما کمتر باشد. اما چون در چشم هستیم مدام ما را نقد می‌کنند.

جریان هتل و عدم ورود کاروان تیم به آنجا چیست؟

بحث وساطت قلعه‌نویی نبود البته ایشان تماس هایی گرفت و من هم خودم با مسئول هتل صحبت کردم، ما اعتباری در آنجا داشتیم که برخی دوستان آن را لغو کرده بودند. بلافاصله چک فرستادم و قضیه حل شد اما اگر این کار را نمی‌کردم آیا بازیکنان را به هتل راه می‌دادند؟ متأسفانه یک عده می‌خواهند همه چیز را به هم بپیچانند. مد شده که هرچه موفقیت است برای دیگران به حساب می‌آید و هرچه بدبختی است برای بازیکنان.

گفته می‌شود که با قلعه‌نویی قهر بودید،‌ آشتی کردید؟

من با قلعه نویی قهر نبودم که بخواهم آشتی کنم. قبلاً هم گفته‌ام یکسری مسائل بود که بهتر است درون خانوادگی حل کنیم. مثلاً بین دو نیم‌فصل می‌توانستم بگویم تیم خوبی بسته‌ام و نیازی به بازیکن نیست اما وقتی دیدم سرمربی تیم به مهره‌های جدید احتیاج دارد، ریسک کردم و درخواست سرمربی را اجرا کردم. از این جهت می‌گویم ریسک چون همان یک میلیارد و صد میلیون را می‌توانستم به بازیکنان تیم بدهم.

با قلعه‌نویی صحبتی در این چند روز نکردید؟

با هم صحبت کرده‌ایم مگر می‌شود مدیرعامل با سرمربی قهر باشد؟ مدیر از سرمربی کی انتظاراتی دارد و بالعکس. باید با هم صحبت می‌کردیم و در خصوص مسائل مختلف تیم جمع‌بندی کنیم.

پرسپولیسی‌ها هم که روی دور برد افتاده‌اند؟

من خوشحالم که بعد از مدتی ناکامی پرسپولیس چهار گل هم به نفت تهران زد. البته بچه‌های ما شیطان هستند و نگذاشتند به یک روز هم برسد و با شیطنت خود پنج گل به ابومسلم زدند.

ظاهراً روز پنج‌شنبه با چند پرتغالی جلسه‌هایی را برگزار کردید؟

چند نفر آمده بودند و در خصوص برخی بازیکنان ما پیشنهاداتی را مطرح کردند،‌ مثلاً تیم‌هایی از قطر،‌ کره‌جنوبی و چین، بازیکنان ما را می‌خواهند البته بحث‌های دیگری هم در خصوص مسائل فنی مطرح شد. من اعتقاد دارم کار باید زیربنایی باشد. می‌خواهیم یک آکادمی زیر ۱۶ساله‌ها در اروپا تربیت کنیم و اگر بتوانیم منفذی پیدا کنیم که یک آکادمی در اروپا تأسیس کنیم خیلی خوب می‌شود. من با تیم‌های آلمانی و حتی پرتغالی این مسئله را مطرح کرده‌ام که اتفاقاً‌ خوب هم پیش رفته‌ایم، می‌خواهیم بازیکنان زیر ۱۶ سال تحت آموزش رئال مادرید، پورتو، بایرن مونیخ و لورکوزن قرار بگیرند و از خروجی آنها چند سال تیم را جلو ببریم که این حرکت انصافاً یک حرکت ماندگار است و کسانی که فنی باشند خواهند دید که این ایده بسیار جدید و ناب است که تا به حال کسی به آن فکر هم نکرده است.

می‌خواهیم شفاف در مورد نکونام بپرسیم. این قضایایی که هر روز مطرح می‌شود و هواداران استقلال را دچار سردرگمی کرده است چیست؟ آیا واقعاً نکونام پیشنهادی دارد یا خیر، ضمن آنکه مسئولان اوساسونا اعلام کردند دیگر نکونام را نمی‌خواهند؟

اول از همه باید بگویم مسئولان اوساسونا آنقدر دنبال نکونام آمدند و آنقدر ما به او اجازه ندادیم که برود که باعث ناراحتی مسئولان تیم اسپانیایی شد. مطمئن باشید اگر جواد اعلام آمادگی کند که به اسپانیا برود، اوساسونایی‌ها او را می‌خواهند اما واقعیت این است که یکی دو تیم خواهان به خدمت گرفتن نکونام هستند. ما هم می‌گوییم اگر قرار است نکونام برود هم باید به نفع استقلال باشد و هم به نفع خودش. ما باید با قلعه‌نویی در خصوص این مسئله صحبت کنیم و ببینیم که اگر نکونام برود با رفتنش تیم ضربه می‌خورد و آیا در آن نقطه بازیکنی می‌تواند جای نکونام را پر کند یا خیر؟ قطعاً تا ۱۰ روز دیگر مشخص می‌شود که جواد نکونام در استقلال می‌ماند یا خیر،‌ او یا جدا می‌شود و یا تا پایان فصل در استقلال می‌ماند.

نگفتید آیا پیشنهادی دارد یا خیر؟

به جز اوساسونا دو سه تیم کشورهای حاشیه خلیج فارس خواهان به خدمت گرفتن نکونام هستند.

این روزها نفراتی مثل مشحون، داوری و مسئولان فدراسیون کاراته نسبت به حضور استقلال در مجموعه کشوری واکنش داشتند، در این خصوص چه صحبتی دارید؟

آقای مشحون به ما لطف دارند اما اگر مجموعه را تحویل بگیریم او موجر خواهد شد و شما می‌بینید که چه برنامه‌ای برای بسکتبال خواهم داشت. البته با تمام احترامی که برای این عزیزان قائل هستم مطمئن باشید که ما بالای ۳۰میلیون هوادار داریم و با رشته‌هایی چون بسکتبال، دو و میدانی و کاراته سروکار داریم. من شرایط آنها را درک می‌کنم اما اینگونه نیست که بخواهیم کاری انجام دهیم و از صد جا اجازه بگیریم. اگر این سه نفر موضع گرفته‌اند، ۳۰۰نفر از کارشناسان هم موافق موضوع بوده‌اند و از تمامی نقاط کشور مردم می‌خواهند طومار جمع کنند و به خاطر این مجموعه به استقلال از احمدی‌نژاد تشکر کنند. من هم اعتقاد دارم باید به استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تیم‌های دیگر زمین‌ها را واگذار کرد. اگر کاره‌ای بودم یادگار امام را به تراکتور می‌دادم و نقش جهان را به سپاهان و ذوب‌آهن. ورزش ما باید پیشرفت کند. اجازه بدهید کشوری را بگیرم و به اتفاق مشحون کاری می‌کنیم که بسکتبال زیرورو شود. در دو و میدانی هم برنامه‌های زیادی داریم و می‌خواهیم تیم‌داری کنیم و می‌بینید که یک استقلالی در این رشته قهرمان خواهد شد.

از رشته‌های دیگر صحبت کردید، ظاهراً قرار است در رشته بوکس هم فعالیت کنید؟

هنوز این مسئله جدی نیست، شاید پرسپولیس شرکت کند اما من قبلاً با ناطق‌نوری صحبت کرده‌ام و اعلام آمادگی کردیم که یک تیم لیگ برتری داشته باشیم ولی هنوز از طرف آنها واکنش جدی ندیده‌ایم.

صحبت خاصی ندارید؟

من از هواداران استقلال انتظار دارم که بیشتر به ورزشگاه بیایند، انصافاً از لحاظ مالی فشار زیادی را تحمل می‌کنم ولی دست از تلاش بر نمی‌دارم. مطمئن باشید که کاری می‌کنم مشکلات به تیم لطمه نزند، البته دیدید که در بین دو نیم‌فصل چگونه تیم را تقویت کردم. تنها نگرانی من از بابت حضور هواداران است و به آنها می‌گویم اگر ما را حمایت نکنند دلسرد می‌شوم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391