برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فتح‌الله‌زاده: پول توزی در مقایسه با ۲ میلیون دلار ژوزه هیچ است، رویانیان به ما ماشین بدهد

دوشنبه، ۴ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۵۱ — فارس

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: در مقایسه با ۲ میلیون دلاری که رویانیان باید بایت ژوزه بدهد، پول پرداختی به توزی چیزی نیست.

علی فتح الله زاده

علی فتح الله زاده پس از پایان جلسه اتحادیه فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: متاسفانه به دلیل تغییرات زیادی که در مدیریت باشگاه‌ها به وجود می آید مدیران تا می آیند با مسائل فوتبال آشنا شوند تغییر می کنند و این باعث می شود قراردادهایی را ببندند که به باشگاه‌ها فشار بیاید. حمایت فدراسیون در این امر بسیار مهم است، در اروپا بازیکنان قرارداد ۵ ساله می بندند اما این به معنی آن نیست که پس از قرارداد هرکاری بخواهند انجام دهند و اگر اشتباه کنند یا از سطح خودشان ضعیف تر عمل کنند با جریمه روبه‌رو می‌شوند.

وی افزود: ما قوانین خوبی نداریم، در آرشیو مصاحبه‌ها اگر ببینید همان موقع که سقف قرارداد گذاشتند با این موضوع مخالفت کردم و خودم را کشتم تا بگویم این مسئله اشتباه است. باید مثل تمام دنیا براساس درآمد باشگاه‌ها سقف قرارداد قرار دهند، مثلاً اگر باشگاهی ۱۰ میلیارد درآمد دارند بگویند براساس آن خرج کنید. کاری که در اروپا انجام می شود و اگر باشگاه‌ها برخلاف آن عمل کنند جریمه و در مواقعی به لیگ پائین تر سقوط می کنند. متاسفانه سقف قرارداد در فوتبال ما به کف قرارداد تبدیل شده، پیش از این با ۱۴۰ میلیون تومان با بازیکنی قرارداد می بستیم اما اکنون بازیکنان کمتر از ۳۵۰ میلیون تومان نمی خواهند و همین شده که باشگاه‌ها اکثراً بدهکار هستند.

وی در مورد وضعیت فرهاد مجیدی و قرارداد مشروط او گفت: فرهاد در نیم فصل دوم برای ما بازی می‌کند و هیچ ابهامی وجود ندارد. من همیشه هوادار محور بوده‌ام و اعتقاد دارم باید برای دل هواداران کار کرد. ما قرارداد توزی را فسخ کرده بودیم و فقط باید پول او را برای ثبت قرارداد مجیدی پرداخت می کردیم تا او می خواست به ایران بیاید و پولش را بدهیم. زمان زیادی به طول می انجامید، در نهایت به فدراسیون اعلام کردیم زمانی که قرارشد مجیدی برای ما بازی کند پیش از آن پول توزی را پرداخت خواهیم کرد چرا که تنها مشکل عدم دادن مبلغی از قرارداد توزی بود و در صورتی که این پول پرداخت شود مجیدی می‌تواند بازی کند .

فتح الله زاده تأکید کرد: به فدراسیون اعلام کردیم در این ارتباط توزی در صورت ندادن پول از ما شکایت می‌کند و کسی با آنها کاری ندارد، قول دادیم طبق قانون قبل از اینکه مجیدی بخواهد بازی کند باید پول توزی را بدهیم، به دلیل اینکه مشکلات مالی داریم زمانی که قلعه نویی اعلام کند به مجیدی نیاز دارد و او می خواهد به میدان برود ، روز قبل از بازی طلب توزی را پرداخت خواهیم کرد.

وی در مورد اینکه چطور با مشکلات مالی که دارند می خواهند پول توزی را پرداخت کنند، خاطرنشان کرد: همکار من رویانیان که مجبور است ۲ میلیون دلار برای ژوزه پرداخت کند ۷۰۰ هزار دلار که در مقابل آن چیزی نیست، پول توزی به وسیله ارز مبادلاتی که از آن سهم داشتیم آماده است و هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد.

فتح الله زاده در پاسخ به این سوال که پول ژوزه بیشتر از ۲ میلیون دلار بوده است گفت: من مبلغ ۲ میلیون دلار را عنوان کردم تا به نوعی ایشان از من ناراحت نشوند .

مدیرعامل تیم فوتبال استقلال در مورد مشکلاتی که برای انتخاب کاپیتان این تیم به وجود آمده است عنوان کرد: انتخاب کاپیتان وظیفه سرمربی است و من در این انتخاب دخالت نمی کنم . مطمئنم قلعه نویی بهترین تصمیم را خواهد گرفت.

وی در مورد عدم حضور نکونام در تمرین استقلال گفت: همین امروز متوجه این موضوع شدم و باید این مسئله را بررسی کنم، مجتبی جباری امروز سر تمرین نخواهد رفت چرا که بعد از بازی سنگین مقابل گهر ، قلعه نویی به او استراحت داده است.

فتح الله زاده در مورد اینکه گفته می شود ۲ پادشاه در یک اقلیم نمی گنجند و مجیدی و قلعه نویی با یکدیگر دچار مشکل خواهند شد عنوان کرد: ما نشان می دهیم که پنج پادشاه را در یک اقلیم می گنجانیم و در پایان فصل نتیجه هم خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه در باشگاه استقلال مکتبی ندارد تصریح کرد: ما هیچ مکتبی نداریم و مکتب برای فیلم‌ها است،در فوتبال اسطوره وجود دارد. مگر ما دیوانه هستیم چندصدمیلیون تومان به مجیدی پول پرداخت کنیم و بخواهیم او را خراب کنیم.مجیدی کسی نیست بشود او را خراب کرد.

فتح الله زاده در مورد وضعیت سرپرست استقلال و مشکلات مالی و اینکه رویانیان به بازیکنانش ماشین می دهد گفت: بعد از بازی روز چهارشنبه مقابل آلومینیوم در این مورد تصمیم می گیریم و هنوز هیچ مسئله ای برای انتخاب سرپرست مشخص نشده است. مشکلات مالی نیز انشاالله حل می شود،اگر مشکلات مالی موجود نباشد اصلاً فوتبال نیست و کارکردن بدون مشکل مالی برای فتح الله زاده حرام است. رویانیان اگر ماشین دارد محبت کند ۲ عدد از آنها را نیز به من بدهد.

وی در مورد وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: من مخالف تعویض مدیریت هستم. همه چیز را از چشم کفاشیان نمی بینم، در بحث فنی مشکلاتی وجود دارد که باید این مسائل حل شود، از کفاشیان انتقاد دارم امّا معتقد به عزل او نیستم.

فتح الله زاده در مورد ناراحتی مجتبی جباری و اینکه گفته می شود رحمتی خواستار جدایی از استقلال شده عنوان کرد: ما پنج بازیکن بزرگ،با ادعاو ظرفیت فراوان در تیم‌مان داریم که کنترل این‌همه ستاره بسیار سخت است. باید این مسائل را تحمل کنیم. در خانواده ممکن است ناراحتی هایی وجود داشته باشد اما بازیکنان همه فهیم هستند رحمتی هم مشکلی ندارد، رحمتی مانند پورشه است که همه دوست دارند آن را داشته باشند امّا ما سعی می‌کنیم او را از چشم‌ها پنهان کنیم.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه گفته می‌شود مذاکراتی برای جذب رحمتی انجام گرفته است، گفت: من شنیده‌ام برخی با رحمتی صحبت کرده‌اند و از این اخلاق‌ها ندارم که بگویم نباید با بازیکنانم صحبت شود و خیلی مسائل را بیان کنم.

وی در مورد اینکه آیا قصد جذب وحید طالب‌لو را داشتند عنوان کرد: با وحید صحبتی انجام دادیم اما برای طلبی که او از ما داشته جلسه برگزار کردیم. آیا در لیگ جایی نداشتیم اما برای او آرزوی موفقیت کردیم و اعلام می‌کنیم وحید بازیکن ماست و او روزی به استقلال باز خواهد گشت.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه گفته می‌شود قرارداد مجیدی با تخلف ثبت شده و این به خاطر نفوذ او در فدراسیون بوده است، تصریح کرد: من اگر نفوذ داشتم کاری می‌کردم که با گهر بازی نکنیم و ۴ روز در بیابان آواره نشویم. البته مردم گهر نشان دادند میزبان بسیار خوبی هستند و حق‌شان است که بازی‌های خانگی را در شهر خودشان برگزار کنند. مجیدی هم مثل چیزی که قبلا اعلام کردم مشکلی در قراردادش وجود ندارد و تنها باید پول توزی را برای اینکه او بتواند به میدان برود، پرداخت کنیم. از همان ابتدا هم اعلام کردیم پول توزی را پرداخت خواهیم کرد و قبل از اینکه مجیدی بخواهد بازی کند، مطمئنا با توزی تسویه می‌کند.

مدیرعامل استقلال در مورد اینکه رسولی‌نژاد اعلام کرده، فتح‌الله‌زاده برای جذب اسپانسر داخلی مقاومت از خودش نشان داده است، تصریح کرد: وقتی ما با یک شرکت قرارداد بستیم نمی‌توانیم زیر آن بزنیم. اگر شرکت ایرانی بتواند لباس با کیفیت مناسب تولید کند و آن رقمی را که ما می‌خواهیم پرداخت کند، با کمال میل با آنها توافق می‌کنیم.

وی در مورد لقب شوالیه و حواشی آن تاکید کرد: من در این مورد تا به حال سکوت کرده بودم اما از یک نفر که روی این مسئله پافشاری می‌کرد، شکایت کردم و به زودی همه چیز ثابت می‌شود. دوست ندارم از این شخص اسم ببرم و در این مورد سؤال نکنم اما همه می‌بینید که این نشان با افتخار به دست آمده و یا برای آن پول داده شده است. شما وقتی می‌خواهید مدرک دکتری بگیرید باید مقاله‌ای در بهترین رسانه‌های علمی جهان داشته باشید. من ۱۲۷ دلار پول دادم و مقاله‌ام را در ISA منتشر کردم. مثال بارز آن فرهاد مجیدی است که برای دیدن دوره مربیگری میلیون‌ها تومان پول داده اگر چند وقت دیگر او مربی شد، باید بگوییم مجیدی به صورت پولی مربی شده است؟

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه بانک رفاه اسپانسر مشترک استقلال، کمیته داوران و اتحادیه فوتبال است و طبق قانون یک اسپانسر نمی‌تواند هم برای باشگاه، هم برای فدراسیون و هم برای داوران در یک زمان قرارداد داشته باشد،گفت: بانک رفاه اسپانسر سازمان لیگ نیست و اگر هم باشد در هیچ جای فیفا چنین قانونی وجود ندارد. این برای شرکتی است که مالک آن باشگاه داشته باشد و نمی‌تواند هم اسپانسر تیم خودش و هم اسپانسر کمیته داوران باشد. بانک رفاه تنها یک اسپانسر است و در هیچکدام از این ارگان‌ها مالکیتی ندارد. اگر همچنین قانونی وجود داشته باشد، هم ما و هم پرسپولیس باید آن را رعایت کنیم.

فتح‌الله زاده در مورد رفتن شاه‌حسینی از باشگاه استقلال، گفت: ایشان یکی از کارشناسان زبده مسائل حقوقی هستند، مدتی در خدمتشان بودیم. از زحماتشان ممنوع هستیم به دلیل برخی مسائل از ما جدا شدند و از ایشان که تلاش زیادی در این مدت کشیدند تشکر می‌کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391