برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فوتبال جوانان تهران؛ سه ماه تعطیلی بعد از چهار بازی!

دوشنبه، ۴ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۲۰ — گل

شاید باورتان نشود اما در فوتبالی که مسئولانش دائما از رسیدگی به رده‌های پایه می‌گویند، فوتبال جوانان تهران در برخی از رده‌ها کاملا تعطیل است.

تیم‌ها فصل را آغاز کرده و ۴ بازی انجام داده‌اند و حالا ۳ ماه است برای بازی بعدی تمرین می‌کنند اما خبری از انجام مسابقه نیست! جالب این‌که این جوان‌ها برای عضویت در تیم باشگاهی‌شان پول هم می‌پردازند.

یکی از مربیان شاغل در این رده، شکوه‌نامه‌ای ارسال کرده که در نوع خودش جالب توجه و البته تاسف‌بار است. نامه این مربی جوان بدون هیچ کم و کاستی پیش روی شماست.

اینجا ایران است؛ تهران... هیات فوتبال حوزه جنوبغرب

ما سه ماه است بازی نکردیم؛ آقای کفاشیان!

هنوز زمان زیادی از اهدای عنوان عجیب و غریب بر‌ترین فدراسیون فوتبال آسیا نگذشته؛ علی کفاشیان که این شوخی آسیایی را باور کرده بود در توجیه عنوان‌اش اعلام کرد AFC تنها به نتیجه تیم‌های ملی توجه نمی‌کند و امتیازهایی که برای برگزاری بازی‌های ویژن درنظر گرفته شده کمک شایانی به کسب این عنوان کرده است... کات!

اینجا تهران است. جنوب تهران. جنوبغرب تهران. حوزه هیات فوتبال جنوبغرب تهران. ادعا می‌کنند آبادان تهران است و فوتبال‌خیز. از برگزاری بازی در سطوح پایه و بزرگسال خبری نیست. مبالغی که تیم‌ها برای ورودی مسابقات پرداخت کرده‌اند لای دفتر‌ها و دستک‌های مسئولین برگزاری مسابقات گم شده و بعد از برگزاری چند بازی حالا سه ماهی‌ست که به تیم‌ها استراحت داده‌اند. چیزی شبیه برگزاری مقدماتی جام جهانی شده! یک بازی انجام می‌شود و می‌روی تا چند ماه دیگر.

اولین بازی را پیش از ماه مبارک رمضان انجام داده‌اند و حالا برخی تیم‌ها هنوز تعداد بازی‌هایشان از ۴ فرا‌تر نرفته. هزینهٔ برگزاری بازی اعم از اجاره زمین و هزینه پزشک مسابقات برعهده تیم‌های میزبان است و تنها لطف هیات فوتبال حوزه جنوبغرب به خیل شرکت‌کنندگان در مسابقاتی که عنوان «ویژن» را یدک می‌کشند می‌تواند فرستادن داور باشد. هزینه‌اش را هم ابتدای فصل گرفته‌اند اما همین لطف نیز دریغ می‌شود تا تیم‌ها چند ماه تمرین کنند و هر هفته بشنوند که تا هفته دیگر هم خبری از بازی نیست.

شاید خنده‌دار به‌نظر برسد اما اینجا برنامه بازی‌ها را هفتگی اعلام می‌کنند. البته بهتر است بگوییم برنامه بازی‌ها را هفتگی اعلام نمی‌کنند! مثلا شما باید تا دوشنبه هر هفته منتظر بمانید که بدانید این هفته هم بازی ندارید و این یعنی هیچ تصوری از این‌که چه زمانی بازی‌ها برگزار می‌شود ندارید. دوشنبه که می‌شود با امیر آقاجانی تماس می‌گیرید و او با هر لحنی که دلش بخواهد پاسخ‌تان را می‌دهد!

اما هر مشکلی چاره‌ای دارد. بنابراین مسئولین چاره‌اندیش حوزه جنوبغرب مربیان و سرپرستان تیم‌ها را جمع می‌کنند تا آن‌ها بی‌خیال برگزاری بازی‌های ویژن شوند و به تک بازی (دوره‌ای) رضایت بدهند. مسئولین تیم‌ها که از هزینه‌های بالای اجاره زمین به ستوه آمده‌اند رضایت می‌دهند تا بازی‌ها هر چه سریع‌تر به پایان برسد. اما زهی خیال باطل! باز هم خبری از برگزاری بازی نمی‌شود. با امیر آقاجانی که تماس بگیرید و بگویید «این بازی‌ها گویا قرار نیست برگزار شود...» جواب می‌دهد: «انشاءا...!» و این اوج پاسخگویی مسئولین هیات فوتبال جنوبغرب تهران است.

پچ‌پچ‌هایی شنیده می‌شود. گویا مشکل اصلی کمبود داور است. با مسئول کمیته داوران جنوبغرب تماس می‌گیریم که نامی آشنا دارد؛ فغانی! البته ایشان پدر علیرضا فغانی داور بین‌المللی است و خودش از همه شاکی‌تر است. می‌گوید: «کدام کمبود داور؟ داور داریم اما وقتی ۵۰۰ بازی برایشان برگزار کردیم و هنوز هیچ پولی به ما نداده‌اند ما هم دیگر داور نمی‌فرستیم. چند بار وعده دادند پول‌تان را می‌دهیم اما هنوز نداده‌اند.»

می‌پرسم: «پس این پول‌هایی که بابت ورودی مسابقات گرفتند چی؟ مگر این‌ها غیر از هزینه داوری هزینهٔ دیگری می‌دهند؟!»

می‌گوید: «وا... من هم نمی‌دانم. از خودشان بپرسید.»

می‌پرسم: «یعنی این هفته هم بازی برگزار نمی‌شود؟»

می‌گوید: «قطعا نه!»

خیالم راحت می‌شود! گوشی را قطع می‌کنم. کمی بعد خبر می‌رسد رئیس حوزه جنوبغرب قرار است در وزارت ورزش پست مهمی بگیرد. باور نمی‌کنم. حتما شایعه است. مثل همه شایعه‌هایی که به واقعیت می‌رسد. اینجا هنوز ایران است. تهران. حوزه جنوبغرب. کات. پایان.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391