برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

حسن زاده: سقف را رعایت کنید اما اگر نکردید هم نکردید!

جمعه، ۸ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۱۵ — گل

سقف قرارداد. دستورالعملی ایرانی که سرو صدای زیادی برانگیخت. این اما حالا با اظهارات رییس کمیته انضباطی صورت جالبی به خود گرفته است.

اسماعیل حسن زاده

حسن زاده گفته با اصلاح آیین نامه انضباطی، جریمه ای برای عدم رعایت این مسئله وجود ندارد. به عبارت دیگر یعنی اینکه نباید بالاتر از سقف قرارداد ببندید اما اگر بستید هم جریمه نمی شوید! طریفی می گفت این مثل آن است که بگویند نباید مرتکب قتل شوید اما اگر هم شدید که شدید!

اسماعیل حسن زاده در خصوص اختلاف مالی پیش آمده در مورد قرارداد باشگاه تراکتورسازی با امیرقلعه نویی - که به گفته جعفری این باشگاه ۹۸۰ میلیون تومان به قلعه نویی پرداخت کرده - ضمن بیان مطلب فوق گفت: آنچه در کمیته انضباطی در خصوص پرونده اختلاف مالی باشگاه تراکتورسازی و امیر قلعه نویی قابل رسیدگی است، قرارداد رسمی است که در سازمان لیگ به ثبت رسیده است بنابراین اعداد و ارقامی برای ما معتبر است که در این قرارداد قید شده باشد.

وی درهمین خصوص افزود: به غیر از این اعداد و ارقام هرگونه توافقی که بین طرفین صورت گرفته باشد و حتی داشتن قرارداد داخلی هیچگونه ارتباطی به کمیته انضباطی نداشته و به آن رسیدگی نمی‌کنیم.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص اعترافاتی که در تلویزیون توسط برخی از مدیران، مربیان و بازیکنان در خصوص رعایت نکردن سقف قرارداد مطرح می شود نیز گفت: اعترافات تلویزیونی هیچگونه اعتباری نداشته و برای ما مدرک محسوب نمی شود. ما از گذشته نیز می دانیم که خیلی از باشگاه‌ها قانون سقف قرارداد‌ها را رعایت نکرده اند، برای ما کف و سقف قرارداد اهمیتی ندارد و آنچه که مهم است قراردادی است که به طور رسمی به ثبت رسیده است.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت ارجاع پرونده اختلاف مالی باشگاه تراکتورسازی و امیر قلعه نویی به کمیته انضباطی و محرز شدن رعایت نکردن قانون کف و سقف قراردادها آیا جرایم انضباطی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد، گفت: طبق آیین نامه انضباطی قبلی در صورت اثبات شدن چنین موضوعی کمیته انضباطی جریمه ۲۰ درصدی از قرارداد را برای هر یک از طرفین دعوی در نظر می گرفت اما پس از اصلاح آیین نامه انضباطی و بر اساس آیین نامه انضباطی جدید این جریمه حذف شده است چون دیگر قرارداد داخلی برای کمیته انضباطی اعتباری ندارد که بخواهد مورد رسیدگی قرار گیرد.

حسن زاده در پاسخ به این پرسش که اگر متمم هایی به قرارداد اصلی به صورت پاداش برای مربی یا بازیکن در نظر گرفته شده باشد آیا توسط کمیته انضباطی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: اگر پاداش هایی که باشگاه برای یک مربی یا بازیکن در نظر گرفته، در قرارداد رسمی ثبت شده باشد، باشگاه از نظر قانونی ملزم به پرداخت آن است و در صورت ثبت نشدن هیچگونه الزامی نخواهد داشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391