برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان: الان نمی‌توانم بگویم دوست دارم بمانم یا بروم

دوشنبه، ۴ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۱۰ — ایسنا

رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد که اساسنامه فدراسیون فوتبال و هیات‌های استانی دقیقا بر اساس آیین‌نامه FIFA و AFC تدوین شده است.

علی کفاشیان

علی کفاشیان در پایان مجمع انتخابی هیات فوتبال استان مرکزی که با حاشیه‌های فراوان به پایان رسید، در خصوص انتقادات وارده به ساختگی بودن اساسنامه فدراسیون و فرمایشی بودن انتخابات هیات‌های استانی گفت: به هیچ عنوان این مطلب را قبول ندارم؛ از ابتدای سال تاکنون مجمع انتخابی ۸ تا ۱۰ استان را برگزار کرده‌ایم که در نیمی از آنها رییس قبلی مجددا انتخاب شده و در نیمی دیگر فرد دیگری جایگزین شده است؛ در استان مرکزی هم حال که آقای غفاری برای چندمین دوره انتخاب شده، دلیل بر این نیست که بگوییم اساسنامه قلابی و ساختگی است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که شما در انتخابات استانی از روسای هیات‌ها حمایت می‌کنید و طبیعتا در انتخابات فدراسیون هم آنها از شما حمایت می‌کنند؟ اظهار کرد: ما در مجمع فدراسیون فوتبال ۷۴ عضو داریم که ۳۰ عضو مجمع را روسای هیات‌های تشکیل می‌دهند که البته قانونی‌ترین اعضای مجمع هستند؛ به جهت اینکه هر رییس هیات را حداقل ۳۰ نفر در استان‌ها انتخاب می‌کند؛ از طرفی اساسنامه فدراسیون پس از ۱۳ بار بررسی توسط AFC و وزارت ورزش، به تایید نهایی رسید و تمامی قوانین و آئین‌نامه‌ها در آن رعایت شده است.

کفاشیان با بیان اینکه در تلاش هستیم در پایان فصل تیم نفت تهران به اراک منقتل شود، در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا که به شخصه موافق این انتقال هستید یا نه؟ گفت: من همیشه پیرو قانون بوده‌ام و چون قانون می‌گوید و هیات دولت هم مصوب کرده، پس باید تیم نفت به اراک منتقل شود؛ در ابتدای فصل یک سری مشکلات در سر راه این انتقال بود که خوشبختانه در حال حل شدن است و تلاش می‌کنیم مردم خوب استان مرکزی در پایان فصل، پذیرای تیم نفت در اراک باشند.

وی در خصوص وضعیت این انتقال با پایان یافتن دولت دهم گفت: قانون چه برای دو سال پیش باشد و چه برای ۱۰ سال پیش لازم الاجراست لذا، انتقال نفت تهران به اراک مصوبه هیات دولت را دارد و باید اجرا شود.

کفاشیان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا در خصوص عدم برخورد با متخلفانی که سقف قرارداد را رعایت نکردند، گفت: در پایان فصل جاری لیگ برتر، در هیات رییسه فدراسیون در این خصوص تجدیدنظر خواهیم کرد و فرصتی فراهم می‌کنیم تا باشگاه‌ها نظرات خود را در این خصوص اعلام کنند؛ مطمئنا در حال حاضر که این موضوع یک قانون است، همه باید از آن پیروی کنند و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی در مورد استعفای احتمالی خود در مجمع آتی فدراسیون فوتبال به خبرنگار ایسنا گفت: در مجمع بعدی تمام صحبت‌های خود را انجام خواهم داد و الان نمی‌توانم بگویم دوست دارم بمانم یا بروم؛ این مجمع است که در نهایت تشخیص می‌دهد فوتبال روند خوبی دارد یا نه؛ شاید من دوست نداشته باشم دیگر به هیچ عنوان در فوتبال باشم اما، در صورت صلاحدید مجمع برای تغییر احتمالی رییس فدراسیون، باید قانونی و اصولی این اتفاق بیافتد تا لطمه‌ای به فوتبال کشور وارد نشود.

کفاشیان در پایان با بیان اینکه حق پخش تلویزیونی، حق فوتبال است که متاسفانه آن را نمی‌دهند؟ تصریح کرد: ۷۰ درصد درآمد فوتبال باید از حق پخش تلویزیونی حاصل شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391