برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مرفاوی: صبا را یحیی بسته اما صبای من با صبای او فرق می‌کند

جمعه، ۲۲ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۳۸ — گل

پرسپولیس بعد از تحولات نیم‌فصل و نتایج خوب اخیرش، این هفته باید در قم به دیدار صبا برود. این در حالی است که صبایی‌ها هم مثل پرسپولیس چند هفته‌ای است روی نوار موفقیت افتاده‌اند.

صمد مرفاوی

صمد مرفاوی سرمربی صبا درباره این بازی و ترفندهایش برای رویارویی با پرسپولیس، به گفتکو نشسته است.

روند دو تیم در نیم‌فصل دوم مثل هم بوده است. پرسپولیس با نتایج پرگل پیروز شده و شما هم نتایج خوبی به دست آوردید. به نظرتان کدام تیم بهتر بوده است؟

پرسپولیس نسبت به نیم‌فصل اول تیم متفاوتی شده و امتیاز‌های زیادی به دست آورده است. پرسپولیس تیم جدیدی شده که بسیار هجومی و خطرناک است. ما هم تیم خوبی شده‌ایم و امتیاز‌های خوبی گرفتیم. هر مربی به زمان نیاز دارد و من هم به این زمان رسیدم که تفکراتم را با بازیکنانم هماهنگ کنم. مشکلاتی هم داریم اما علی‌رغم همه این مشکلات توانستیم خوب نتیجه بگیریم. یحیی از پرسپولیس شناخت داشت چون یک نیم‌فصل دستیار ژوزه بوده است. او تیم را می‌شناخت و به خوبی پرسپولیس را احیا کرده است.

کدام تیم روند بهتری داشته؟ پرسپولیس یا صبا؟

هر دو به یک اندازه... پرسپولیس هواداران زیادی دارد که به آن‌ها کمک می‌کند اما ما این فاکتور را کمتر داشتیم.

شناخت یحیی از صبا زیاد است. این باعث کمک به او نمی‌شود؟

به هرحال صبا را یحیی بسته است و همه بازیکنان با نظر او آمده‌اند. او از صبا شناخت دارد ولی از تفکر من شناخت ندارد. صبای یحیی طور دیگری بازی می‌کرد و صبای من طور دیگری. فوتبال سلیقه‌ای است‌‌ همان طور که پرسپولیس یحیی با پرسپولیس خوزه زمین تا آسمان فرق می‌کند.

برای خودتان بازی با پرسپولیس چقدر مهم است؟

اهمیت چندانی ندارد... من دنبال امتیاز هستم هم از پرسپولیس هم از ملوان و پیکان. از من گذشته وارد حساسیت‌های این بازی شوم. چیزی که برای من از این بازی مهم است امتیاز است تا بتوانیم جایگاه تیم را بهتر کنیم.

می‌گویند کیفیت زمین قم مناسب نیست و در این زمین برای رسیدن به گل باید به دنبال ضربات ایستگاهی بود؟

کیفیت زمین از خیلی از زمین‌های لیگ بهتر است. مقداری مشکل دارد اما این برای هر دو تیم است. ما هم در آن زمین تمرین نمی‌کنیم و شناخت‌مان بیشتر از پرسپولیس نیست. قبول دارم یک جاهایی از زمین خوب نیست.

این بی‌کیفیتی روی بازی تاثیر نمی‌گذارد؟

این‌ها می‌تواند بهانه باشد تا استادیوم عوض شود اما اگر استادیوم بازی عوض شود من روی نیمکت صبا نمی‌نشینم. زمین قم مثل آزادی نیست اما بد‌تر از زمین‌های دیگر لیگ نیست. این زمین قابل بازی کردن است و مشکلی هم ندارد.

چقدر امیدوار به برد هستید؟

امیدوارم. بازیکنان خوبی دارم که انگیزه‌شان برای این بازی زیاد است. ما دنبال امتیاز هستیم و تلاش می‌کنیم به این امتیاز برسیم.

اما پرسپولیس متحول شده؟

ما هم متحول شدیم. من به بازیکنانم ایمان دارم و به آن‌ها افتخار می‌کنم. پس دلیلی ندارد تا از متحول شدن پرسپولیس نگران باشیم. ما هم فوتبال خودمان بازی می‌کنیم و دنبال نتیجه هستیم.

نگران سکو‌ها نیستید؟

به فکر آرامش تیمم هستم. هیچ وقت نگران سکو‌ها نبودم نه در استقلال، نه در مس و نه حالا در صبا... من کار خودم را انجام می‌دهم. من بیشتر به فکر جدول هستم و امتیاز این بازی.

هدف‌تان برای تیمی مثل صبا کجای جدول است؟

وقتی شرایط مهیاست تا بالا‌تر برویم چرا این فرصت را از دست بدهیم. امتیاز‌ها نزدیک است و تیمی حاشیه امنیت ندارد.

می‌گویند صبا یکی از کم‌امکانات‌ترین تیم‌های لیگ است. این حرف درست است؟

مشکلاتی هست اما بازیکنانم انگیزه دارند. زیرساخت‌ها برای یک باشگاه خیلی مهم است. من کاری به مشکلات ندارم و تلاش می‌کنم آن‌ها را رفع کنم تا جایی که دست من است اما بخش بزرگی دست مسئولان است. این تیم صبا پتانسیل خوبی دارد اگر حمایت بیشتر شود

با توجه به نتایج پرسپولیس امکان دارد شما بازی بسته انجام دهید؟

بازی منطقی با احساسی فرق می‌کند. بسته نه اما منطقی بازی می‌کنیم. با توجه به توانایی‌هایمان بازی می‌کنیم. یک بازی منظم و دور از هر گونه شتابزدگی و احساسی.

پس یکشنبه می‌تواند برای پرسپولیس روز سختی باشد؟

همانقدر که برای ما سخت است برای پرسپولیس هم سخت خواهد بود.

از حرف‌تان این‌طور برداشت می‌شود که بسته بازی می‌کنید؟

من گفتم منطقی نه بسته! این‌ها با هم فرق دارند. انگیزه و جوانی تیم ما می‌تواند کمک زیادی بکند.

مشکل حامد لک بعد از معذرت‌خواهی حل شد؟

بله. او در تمرین ما حاضر است و اگر لازم باشد از او هم می‌توانیم استفاده کنیم.

از آمدن بختیاری‌زاده راضی هستید؟

سهراب پیشنهاد خودم بود و راضی هم هستم. او خیلی به ما کمک کرده است و از تجربه او به خوبی استفاده کردیم. او از نظر فنی و اخلاقی خیلی به ما کمک کرد و بازیکن قابل احترامی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391