برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نکونام: با پیراهن استقلال خداحافظی می‌کنم

سه‌شنبه، ۵ دی ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۵۱ — عصرایران

جواد نکونام از بازی گهر به بعد، وقتی خبر ناراحتی شدیدش در رختکن استقلال منتشر شد، سکوت کرد.

جواد نکونام

جواد نکونام هافبک استقلال سکوت خود را می شکند. شماره ۶ استقلال و تیم ملی به کسی نگفته بود از روز یکشنبه در تمرینات این تیم حضور نخواهد یافت. تصمیمی که او گرفته بود، مقارن شد با حضور فرهاد مجیدی در تمرین استقلال. به همین دلیل، اولین شایعه سریعا شکل گرفت؛ «نکونام به دلیل حضور مجیدی، در تمرین استقلال حاضر نشد.» اما این تنها شایعه نبود. آرام آرام شایعات دیگری نیز به راه افتاد؛ نکونام به خاطر بازوبند کاپیتانی در تمرین استقلال حاضر نمی شود. این گفته های امیر قلعه نویی نیز، چنین شایعه ای را جدی تر کرد: «متاسفم برای کسی که مردم را نادیده می‌گیرد و دنبال یک تکه پارچه می‌رود و مردم را با یک تکه پارچه عوض می‌کند...»

به نظر می رسید این جملات، مستقیما جواد نکونام را نشانه رفته است. رحمتی در تمرین استقلال حاضر شده و فرهاد مجیدی نیز کوچک‌ترین حرفی درباره بازوبند نمی زند؛ بدین ترتیب به نظر می رسید او که برای یک تکه پارچه «می رود» جواد نکونام است. اما هافبک با تجربه استقلال که دیروز سکوت را خود را شکست، در این باره به خبرورزشی می گوید: «مشکل من بازوبند کاپیتانی نیست. هیچ وقت در استقلال دنبال بازوبند نبوده و نیستم. مشکل من در استقلال چیز دیگری است. همه مسئولان تیم هم می دانند که مشکل من بازوبند نیست. آنها از همه چیز خبر دارند و مشکل واقعی من را می دانند.»

نکونام که علاقه ای ندارد این موضوع باز شود، ادامه می دهد: «مشکل من این است که دوست ندارم یکسری حرمت‌ها شکسته بود. نباید یکسری ارزش‌ها از بین برود. بی شک اگر این حرمت‌ها شکسته شود و ارزش‌ها از بین برود، نه برای باشگاه خوب است و نه برای شخص من.»
او احترام به قلعه نویی را به عنوان بازیکن واجب می داند و می گوید: «یکی از ارزش‌ها احترام به سرمربی تیم است که من همیشه سعی کرده ام آن را حفظ کنم. به عنوان یک بازیکن حرفه ای دوست دارم به باشگاه و سرمربی ام احترام بگذارم. قلعه نویی انصافا در این مدت از من حمایت های زیادی کرده است. او از روزی که وارد استقلال شدم، پشت من بود. هر زمانی که نیاز بود از من حمایت کرد. به خاطر همین چیزها بود که دوست داشتم با او کار کنم. از ابتدا تا امروز و قطعا در آینده نیز این رابطه خوب ما پابرجا خواهد بود.»

نکو در پاسخ به شایعه غیبتش در تمرینات استقلال به دلیل حضور فرهاد مجیدی نیز چنین واکنشی نشان می دهد: «شما از من جمله ای دارید که گفته باشم از آمدن مجیدی ناراحت هستم؟ حتی در برنامه ۹۰ هم از بازگشت فرهاد استقبال کردم. کدام آدم عاقلی از قوی شدن تیمش، ناراحت می شود؟ صحبت هایی که درباره ناراحتی ام به خاطر کاپیتانی یا آمدن فرهاد مجیدی مطرح می شود، درست نیست. اتفاقا من خیلی خوشحال هستم که او به استقلال بازگشت. تیم حالا منسجم تر و قوی تر می شود.»

کاپیتان تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است از استقلال برود، پاسخ روشنی نمی دهد: «من از اول هم گفتم که دوست دارم با پیراهن استقلال از فوتبال خداحافظی کنم مگر اینکه شرایطی پیش بیاورند که مجبورم کنند تا جدا شوم.»

او حرف های خود را با این جملات تمام می کند؛ با جملاتی درباره بازوبند: «من هم معتقدم طرفداران مهمتر از همه چیز هستند. خوشحالی آنها، خوشحالی ماست و ناراحتی آنها ناراحتی ما. طرفداران استقلال در این مدت به من لطف زیادی داشتند. نمی دانم چطور جواب این لطف شان را بدهم. فقط به آنها می گویم مشکل من نه بازوبند است و نه حضور مجیدی.

همانطور که گفتم دوست ندارم حرمت‌ها شکسته شود، همین. من اگر دنبال کاپیتانی بودم که وقتی از اسپانیا آمدم، بازوبند را می بستم. به هر حال کاپیتان تیم بودم و همه می گفتند جواد بازوبند را ببندد ولی من گفتم بهتر است بازیکن دیگری ببندد چون هدف من بازوبند نیست؛ قهرمانی با استقلال است.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391