برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آیا رویانیان مسئول کمک کردن به تیم های لیگ برتراست؟

سه‌شنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۳۶ — قدس‌آنلاین

اگر فوتبال ایران با سیستم دولتی اداره می شود بنابراین بودجه ای که در اختیار باشگاه‌ها قرارمی گیرد باید یکسان باشد نه این طور که یک باشگاه مثل پرسپولیس آن قدر متمول باشد که به قول رویانیان به دیگر باشگاه‌ها کمک کند و باشگاهی مثل استقلال پول هتل خود را نیز نداشته باشد.

محمد رویانیان

درمجادله لفظی سردار رویانیان با عادل فردوسی پور، مجری برنامه ۹۰ از سوی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بحثی مطرح شد که جای ابهام های بسیاری را در سیاست گذاری های ورزش کشورمان باز می گذارد. سردار که می خواست به نوعی از پرداخت میلیاردی حق رضایتنامه رضا حقیقی طفره برود در نهایت مبلغی را که به باشگاه فجر داده بود را به عنوان «کمکی بلاعوض» به این باشگاه لقب داد تا دهان مجری ۹۰ را ببندد. اما سوال این است که در سیاست گذاری های کلان ورزش آیا این تعریف وجود دارد که مدیرعامل یک باشگاه دولتی بتواند به دیگر باشگاه‌ها هر مبلغی را که می خواهد تحت عنوان کمک پرداخت کند؟ رویانیان از کمک هایی که به باشگاه گهر داشت نیز پرده برداشت تا مشخص بشود دایره دید و نگاه او به واسطه برخورداری از منابع مالی بسیار گسترده تر از آن است که ما تصور می کنیم! البته سردار می کوشید با موازی کاری خاصی خود را همزمان بی پول هم جلوه دهد. شاید اگر دوشنبه شب گذشته در برنامه ۹۰ بیشتر به این موضوع پرداخته می‌شد که چه منطقی در پرداخت های رویانیان به تیم های بی بضاعت وجود دارد بحث به نتیجه بهتری منجر می‌شد اما مجری برنامه ۹۰ هرگز به این موضوع وارد نشد که چرا سردار رویانیان قصد دارد در فوتبال ایران به برخی تیم های ندار کمک کند. آیا رویانیان متولی فوتبال است و آیا او در جایگاه وزارت ورزش قرارگرفته است؟ بدون شک هیچ یک از مدیران باشگاه های اروپایی به خود اجازه نمی دهند که در حیطه اقتصادی دیگر تیم‌ها گام بردارند و علنا اعلام کنند که با پرداخت های خود قصد کمک به تیم های یا به عبارت بهتر به رقیبان خود را دارند. اصولا این کار حرفه ای هم نیست و در سیستم خصوصی تیم های اروپایی جایی ندارد. این کار جز آنکه اعتبار فوتبال ایران را زیر سوال ببرد و نتایج را نیز تحت الشعاع قراردهد محصول دیگری نخواهد داشت. کمک های رویانیان به باشگاه ها،غیر حرفه ای ترین کاری است طی سال های اخیر از سوی مدیران فوتبال ایران سر زده است. چگونه می شود که در سیستم دولتی فوتبال ایران یک مدیر چنان تامین باشد که حتی از خرده های باقی مانده بودجه خود به دیگر تیم‌ها کمک کند و یک تیم آن قدر ندار باشد که برای تامین پول هتل خود نیز در مضیقه باشد. اگر فوتبال ایران با سیستم دولتی اداره می شود بنابراین بودجه ای که در اختیار باشگاه‌ها قرارمی گیرد باید یکسان باشد نه این طور که یک باشگاه مثل پرسپولیس آن قدر متمول باشد که به قول رویانیان به دیگر باشگاه‌ها کمک کند و باشگاهی مثل استقلال پول هتل خود را نیز نداشته باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391