برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سن یحیی به اندازه سن مربیگری یاوری:۴۲ سال!

شنبه، ۹ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۴۴ — گل

محمود یاوری و یحیی گل محمدی فردا در قامت سرمربیان دو تیم متفاوت لیگ برتری رودرروی هم قرار می گیرند؛یکی سرمربی پرسپولیس است با میلیون‌ها طرفدار در ایران و شاید آسیا و دیگری تیمی سازنده است در شیراز که تنها در استان فارس هواداران خاص خود و مکتب سازنده اش را به عنوان پشتیبان کنار خود می بیند.

یحیی گل محمدی

این دو تیم به لحاظ بازیکن و ساختار نیز با هم تفاوت های بسیاری دارند و هر چقدر که بازیکنان سرخپوش معروف و مشهورند نفرات تیم فجر تنها چهره هایی هستند که نام شان برای علاقه مندان حرفه ای فوتبال های داخلی آشناست.در این میان البته چند چهره ای که از این تیم سر بر آوردند هم به تیم های بزرگتر رفتند تا فجر در نیم فصل دوم پروسه جدیدی را برای ساختن چهره های جدید یا بهتر بگوییم رو کردن پدیده های نوخاسته را آغاز کند.
جدا از تمام این تفاوت های ریز و درشت شاید یکی از مهمترین تفاوت های دو تیم را بتوان در نیمکت و کادر فنی آنها پیدا کرد و البته نفر اول کادر فنی که سرمربی و همه کاره تیم به حساب می آید.
در تیم فجر محمود یاوری یا همان جناب سرهنگ کارکشته روی نیمکت خواهد نشست که در طول دوران طولانی مربیگری اش در فوتبال ایران تقریبا کل کشور را چرخیده و با فاصله ای بعید از سایر مربلیان ،پر سابقه ترین مربی کشور به حساب می آید.
یاوری که سابقه کار در شهرهای شیراز ،تهران ،اصفهان ،مشهد ،تبریز،قم ،اهواز ،همدان و بوشهر را در کارنامه دارد اکنون به مدت ۴۲ سال است که مربیگری می‌کند و این عدد درست مساوی است با سن یحیی گل محمدی!
سرمربی پرسپولیس که متولد ۱۳۴۹ بوده تنها ۶-۵سال است که مربیگری می‌کند و ضمن هدایت صبای قم(در دو مقطع) و نساجی به عنوان سرمربی ،یک فصل هم کنار علی دایی روی نیمکت راه آهن نشسته است.
با این عدد ویژه جدال این دو مربی در دیدار امروز تماشایی خواهد بود هر چند نه یاوری خیلی پز این باسابقه بودنش را می دهد نه یحیی این سابقه کم را مانعی برای هدایت درست پرسپولیس می داند.
البته حتما شنیده اید که در دعواهای لفظی و جدال های کلامی وقتی کار بالا می گیرد یکی از طرفین دعوا شروع به خودستایی در تلاش برای کوبیدن نفر مخالف می‌کند از سوابقش مایه می گذارد شاید اگر فردا هم کار دو مربی در دعواهای لفظی بالا گرفت یاوری می تواند به گل محمدی بگوید:«به اندازه سنت مربیگری کرده ام!»
البته این یک شوخی بود و مطمئنیم این دو مربی با اخلاق جزو آن دسته از مربیان نیستند که لب خط یا در مصاحبه هایشان به صورت مستقیم و غیر مستقیم از خجالت هم در می آیند!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391