برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

زاید: مک‌درموت گفت درایران پولت را اول نگیری باید دعوا کنی!

شنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۴۹ — ایسنا

روزنامه آیریش اگزمینر چاپ ایرلند با ایمون زاید مهاجم سابق تیم پرسپولیس گفت‌وگو کرده است. مصاحبه‌ای که بیشتر درباره شهرآورد تهران و تغییر شرایط این بازیکن پس از این بازی است.

ایمون زاید

در این گزارش آمده است: همه‌ی ما می‌دانیم که گل زدن در فوتبال باعث می‌شود تا بازی تغییر کند. اما ایمون زاید قطعا می‌داند که گل زدن باعث می‌شود همه‌ی حرفه‌ی فوتبالی به طور کلی تغییر کند. ایمون زاید در مصاحبه با آیریش اگزمینر در این‌باره گفت: فوتبال اینجوری کمی مسخره به نظر می‌رسد. یک بازی و فقط ۱۰ دقیقه می‌تواند همه چیز را تغییر دهد.

در بازی استقلال و پرسپولیس در شهرآورد بزرگ تهران، در حالی که ۸۰ هزار نفر در ورزشگاه حضور داشتند، ایمون زاید بازی را از روی نیمکت نظاره‌گر بود. او در آن زمان یک ماه بود که تازه به پرسپولیس پیوسته بود و با توجه به این‌که هنوز در این تیم جا نیفتاده بود امید زیادی به بازی کردن در آن دیدار نداشت. این امید با بازی ضعیف پرسپولیس در نیمه‌ی نخست و عقب افتادن تیم برابر استقلال کمرنگ‌تر نیز شد.

ایمون زاید درباره‌ی بزرگ‌ترین شب تاریخ تقویم فوتبال ایران گفت: سرمای سوزانی در ورزشگاه حاکم بود؛ کاملا یخ‌زننده. من در رختکن زمانی که بین دو نیمه برق ورزشگاه رفته بود و استادیوم در تاریکی فرو رفت تنها یک استکان چای خوردم. سرمربی در تاریکی محض با بازیکنان صحبت می‌کرد. سپس شنیدم یکی از بازیکنان می‌گوید ایمون، ایمون مربی می‌خواد تو گرم کنی! وارد زمین تاریک آزادی شدم و نورهای یکصد گوشی همراه تلفن در بین تماشاگران چشمگیر بود. صحنه‌ی بسیار زیبا و رویایی بود.

زمانی که برق آمد او تا دقیقه ۶۰ باید منتظر می‌شد تا مربی او را به زمین بفرستد. تا آن زمان پرسپولیس ۲ بر صفر عقب افتاده بود. ۱۰ دقیقه بعد آنها ۱۰ نفره نیز شدند.

زاید در این‌باره می‌گوید: با خودم فکر می‌کردم نمی‌خواهم بازنده باشم اما به نظر می‌رسید همه چیز تمام شده است و خیلی جالب است که همه چیز به یکباره تغییر کرد. در دقیقه ۷۵ من وارد زمین شدم. در دقیقه ۸۰ توانستم گلزنی کنم. حسم به من می‌گفت که منتظر باش و تماشا کن. ۲ دقیقه بعد گل دوم را زدم و به خاطر می‌آورم که به خودم می‌گفتم خدایا چه شبی! بازی ۲ – ۲ مساوی شد، یک نتیجه رویایی بود. امیدوار بودم این نتیجه تا پایان باقی بماند. سپس در دقیقه ۹۱ یک باره به سمت دروازه حریف حمله کردیم. زمانی که مدافعان آنها را جا گذاشتیم توانستم توپ را پشت به دروازه کنترل کنم و با یک چرخش گل سوم را به ثمر برسانم! من تنها بازیکن تیمم بودم که در محوطه جریمه حریف حاضر بودم. لحظه‌ی خاصی بود و خیلی سریع رخ داد. آن‌قدر سریع که نتوانستم آن را هضم کنم. بیشتر شبیه یک حس خاص بود؛ یک حس سورئال. تازه توی رختکن متوجه شدم که چه کاری انجام داده‌ام. زمانی که یکی از هم‌تیمی‌هایم به من گفت می‌دونی چکار کردی؟ من گفتم نه نمی‌دونم، و او گفت می‌دونی که مارادونا چقدر در آرژانتین محبوب است؟ تو الان همان اندازه محبوبی.

ایمون زاید که در پایان سال ۲۰۱۱ دری‌سیتی ایرلند را ترک کرد، به تیم پرسپولیس پیوست. او در دری‌سیتی موفق شد بهترین بازیکن لیگ ایرلند شود. مهاجم ۲۹ ساله زمانی که پیشنهاد حضور در لیگ ایران به او رسید اندکی درنگ کرد و سپس تصمیم گرفت که تجربه بین‌المللی برای خود داشته باشد.

ایمون زاید درباره‌ی حضور در لیگ ایرلند و بازی برای تیم ملی لیبی گفت: مدیر برنامه‌ای که من را به پرسپولیس آورد بازی‌های من را ندیده بود و فقط فکر می‌کرد که می‌توانم بازیکن خوبی باشم و فکر می‌کنم درست حدس زده بود. او به من زنگ زد و گفت تو بازیکن بزرگی هستی و قصد داریم تو را به خدمت بگیریم. به این ترتیب من به تیم پرسپولیس پیوستم. قبل از حضورم در ایران یک تصویر کلی از آن در ذهن داشتم. فقط چیزهای بد در مورد ایران شنیده بودم اما آنها به من گفته بودند که ایران مردمانی مهمان‌دوست دارد؛ چیزی که من خیلی آن را دوست دارم. آنها به من گفتند که دلیلی ندارد از زندگی در ایران بترسی. من در ایران فقط با میک مک‌درموت یکی از اعضای کادر فنی تیم ملی ایران رفت و آمد داشتم و او بود که من را با شرایط زندگی در ایران آشنا می‌کرد. او به من یک نصیحت باارزش نیز کرد. مک‌درموت به من گفت هرچقدر پول که به تو پیشنهاد دادند آن را اول بگیر، اگر نگیری باید برای گرفتن پولت دعوا کنی.

چند روز قبل از کریسمس، ایمون زاید به تهران سفر کرد تا قراردادش را با پرسپولیس فسخ کند و سپس به دوبلین پایتخت ایرلند برگشت تا کریسمس را در این‌جا سپری کند.

ایمون زاید ادامه می‌دهد: مشکل رییس پرسپولیس بود، نه مربیان تیم.

زمانی که ایمون زاید به پرسپولیس آمد مصطفی دنیزلی مربی پرسپولیس بود و زمانی که ایمون زاید می‌خواست خودش را در این تیم نشان دهد به یکباره مربی تیم عوض شد و این کار را برای ایمون زاید سخت کرد.

ایمون زاید ادامه می‌دهد: مانوئل ژوزه سرمربی جدید پرسپولیس در اولین تمرین تیم به من گفت تو کی هستی و در چه پستی بازی می‌کنی؟ ژوزه به من گفت می‌خواهم با تو صادقانه حرف بزنم، من تو را به خدمت نگرفتم و هرچه از تو دیده‌ام در تمرینات بوده.

زاید در ادامه درخصوص مشکلات خود در ایران گفت: بازیکنان نمی‌توانستند انگلیسی صحبت کنند. مربی شما را نمی‌شناسد. من تمام مدت روی نیمکت ذخیره‌ها بودم و زمانی که آلودگی هوا در تهران خیلی بد بود من مدام خون‌ دماغ می‌شدم. بنابراین شرایط بسیار سختی داشتم و از خودم سوال کردم برای چه این‌جا هستم؟ در ادامه با توجه به نتایج ضعیف پرسپولیس، رییس باشگاه به سرمربی تیم گفت: من این بازیکن را به خدمت گرفته‌ام، تیم خوب عمل نمی‌کند، بنابراین به او شانس بازی کردن بدهید. بنابراین یک نیمه برای پرسپولیس بازی کردم که بازی صفر – صفر به پایان رسید و سپس پنج روز بعد شهرآورد تهران فرا رسید.

هت‌تریک در بازی قبل استقلال و پرسپولیس باعث شده بود تا ایمون زاید در کانون توجهات قرار بگیرد. زمانی که ایمون زاید به هتل برمی‌گشت، یک پیرمرد که در یک مراسم عروسی شرکت کرده بود، یک هزار دلار به ایمون زاید داد که به نظر می‌رسد به خاطر عملکرد خوب زاید در داربی سال گذشته بوده است و بقیه مردم نیز همزمان برای او دست می‌زدند و عکس می‌گرفتند.

ایمون زاید در ادامه درباره‌ی تغییر حرفه بازیگری‌اش پس از هت‌تریک در داربی تهران گفت: همه چیز برای من پس از آن دیدار تغییر کرد. سایت گل مرا به عنوان بازیکن هفته انتخاب کرد و بازیکنانی نظیر دروگبا و فرناندو تورس پشت سر من قرار گرفتند و شاید اگر همان موقع به ایرلند برمی‌گشتم می‌توانستم با محبوبیتی که برای به ثمر رساندن این سه گل برای پرسپولیس به دست آورده بودم با یک تیم ایرلندی خیلی سریع قرارداد امضا کنم. آن زمان مربی به من احترام گذاشت و این برای من بسیار مهم بود. به مربی و بازیکنان نشان دادم که می‌توانم بازی کنم.

زاید در ادامه گفت: برابر الشباب در لیگ قهرمانان آسیا در حضور ۸۶ هزار تماشاگر یک بار دیگر هت‌تریک کردم و ۳ گل اول تیم‌مان را در پیروزی ۶ بر یک برابر این تیم به ثمر رساندم و در تمام نیمه‌ی دوم تماشاگران نام مرا صدا می‌زدند. آنها سپس مرا آقای هت‌تریک صدا می‌زدند.

زاید در مدت حضورش موفق شد طی ۱۵ بازی ۱۲ گل به ثمر برساند؛ چیزی که برای مسوولان باشگاه و هواداران اتفاق بی‌نظیری بود.

ایمون زاید در ادامه گفت: تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران باعث شده بود تا قیمت دلار به شدت در این کشور افزایش پیدا کند و چون بازیکنان خارجی پول‌هایشان از طریق دلار پرداخت می‌شود، کم‌کم مجبور بودند ایران را ترک کنند و حتی چندین بازیکن نیز شکایت خودشان را در این خصوص به فیفا اعلام کردند.

درباره ایمون زاید اما قضیه اندکی فرق می‌کرد. خروج او از پرسپولیس دوستانه بود؛ اگر آن را اجتناب‌ناپذیر ندانیم. باشگاه با او تسویه حساب کرد تا او بازیکن آزاد شود. زمانی که وی به ایرلند برگشت پیشنهادات زیادی به او رسید اما درست قبل از کریسمس او سرگرم مسافرت بود. او حتی یک پیشنهاد هم از امارات دریافت کرد.

همزمان ایمون زاید در رده ملی نیز توانست به موفقیت‌هایی دست پیدا کند. اگرچه او در چهار بازی دوستانه به دلیل مشکلات کارت بازی نتوانست برای تیم ملی لیبی قبل از حکومت جدید بازی کند اما فدراسیون جدید فوتبال لیبی به او اعلام کرد که این مشکل به زودی برطرف خواهد شد و می تواند در مقدماتی جام جهانی برزیل در ترکیب تیم ملی لیبی حضور داشته باشد. همان‌طور که ایمون زاید می‌داند در فوتبال تقریبا هر چیزی می‌تواند رخ دهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391