برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رضا غیاثی: ادب مرد به ز دولت اوست آقای فتح الله زاده. شما که تنها شوالیه ایرانی چرا؟

یکشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۲۸ — خبرآنلاین

رضا غیاثی ؛ پیشکسوت داوری از حرف های علی فتح الله زاده گله دارد و می گوید حقش این نبوده است.

رضا غیاثی

رضا غیاثی به مصاحبه روز گذشته علی فتح الله زاده واکنش نشان داد. مصاحبه ای که در آن مدیر استقلال با الفاظی تند غیاثی را شماتت کرده بود چون او اعتقاد داشت خطای نکونام روی رضا غیاثی پنالتی بوده است. او در این باره گفت:« من در این فوتبال هیچ حشر و نشری با هیچ یک از مدیران باشگاه‌ها ندارم. نه تلفنی به آنها دادم و نه تلفنی از آنها گرفتم. اصلا با آقای فتح الله زاده هم صنمی ندارم که حتی بدانم شماره اش چند استایشان گفته بود هر بار به من تماس می گیرد نیستم یا ... حاضرم ۳ تایی برویم پرینت تلفنم بگیریم ، همه شماره‌ها را بررسی کنیم تا ببینیم ایشان چندبار به گوشی من زنگ زده و من جواب داده ام . متاسفانه ایشان واژه هایی درباره من به کار برده اند که فقط جای تاسف دارد. آقای فتح الله زاده به قول بزرگی ، «ادب مرد به ز دولت اوست.» شما که تنها شوالیه فوتبال ایران هستی تا به حال دیدی من به شما توهینی کنم که این واژه‌ها را برایم به کار بردی؟»
او ادامه داد:« من نظری کارشناسی دادم که می تواند درست باشد یا غلط. همان طور که دیدید مثلا نظر آقای نصیرزاده با من فرق داشت. حالا اگر من به جرم اینکه گفتم خطا روی حقیفی پنالتی بوده ، از نظر شما پرسپولیسی هستم پس حتما خلاف این نظر هم صادق است. یعنی کسانی که بر عکس من گفتند استقلالی هستند. این چه توهین و اتهامی است که به جامعه داوری کشور می زنید؟ بهتر نیست که شما به همان مسئولیت مدیریتی تان برسید؟ بله من کارشناسی گوشه نشینم . اصلا کارشناس هم نیستم . اگر به این حرف اعتقاد دارید پس چرا ادعا دارید با من تماس می گرفتید؟ باز هم که ضد النقیض گفتید آقای فتح الله زاده. فرمودید جایی که مرادی و عسگری هستند ، نظر ما صائب نیست. من افتخار می کنم که شاگردانم از من جلو زدند. یک روز آقای تاج به من گفت رئیس کمیته داوران شو ولی من گفتم عسگری از من قوی تر و به روز تر است. خودم هم قبول دارم که او خیلی به روز تر از من است ولی درباره این صحنه تعدد آرا وجود دارد. »
غیاثی اینگونه تاختن به نظر کارشناسی را اشتباه می داند و می گوید:«مگر حرف ما نتیجه را عوض می‌کند که این قدر برآشفته هستید؟. مسائل و حاشیه های سیاسی خودتان را می آورید در بحث داوری. من از سال ۴۷ در این فوتبال بودم و هنوز یادم هست سفری را که در سال ۱۳۷۳ با تیم ملی آمدید در زمان آقای صفی زاده. یادتان که هست همراه با آقای شعبانی سردبیرتان در دنیای ورزش برای بازی های تیم ملی به قطر آمدید. همان سال من رئیس کمیته داوران بودم آقای فتح الله زاده بزرگ!»
او در پایان می گوید:« در این صحنه نظرات مختلفی بود. ما دیدمان با هم فرق دارد. من می گفتم اگر زاویه داور فرق می کرد می توانست پشت را ببیند که نکونام خطا کرده . آقای نصیرزاده می گفت دست آقای حقیقی خورده توی صورت نکونام. من اگر قرار بود از کسی دفاع کنم از حسین عسگری دفاع می کردم که دوست صمیمی ام است. پس درست نیست این نوع واکنش‌ها را برای یک نظر کارشناسی داشته باشیم. تازه اصلا نظرات ما چه فرقی ایجاد می‌کند چه آوانتاژی می دهد؟ اصلا اگر ما ساکت می شدیم چه فرقی داشت؟ نتیجه همینی بود که هست . اگر هم همه می گفتند پنالتی بوده باز هم همین بود. کجای دنیا این قدر مدیران تیم‌ها درباره مسائل فنی و داوری حرف می زنند؟ همه خبرها شده اظهار نظر مدیران دو تیم. به هر کسی هم که دلشان می خواهد توهین می کنند. من کی به شما بالاتر از گل گفتم؟»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391