برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عسگری: شدیدترین تنبیهات در انتظار معترضان با داوری

چهارشنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۵۱ — مهر

رییس دپارتمان داوری با بیان اینکه فدراسیون فوتبال برای کاهش فشارهای روی داوران تصمیم های جدیدی اعمال کرده است، گفت: از این پس شدیدترین تنبیهات در انتظار کسانی است که به داوری اعتراض کنند!

علی دایی و محسن ترکی

حسین عسگری در خصوص برگزاری کلاس توجیهی برای داوران و کمک داوران لیگ برتری گفت: کلاس خیلی خوبی بود ولی حیف که فرصت کمی برای این کار داشتیم چرا که با فشردگی بازیهای لیگ برتر مواجه هستیم و حتی دیدید که در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هم بازیهایی برگزار شده است.

وی با بیان این که داوران نیاز به آرامش دارند، افزود: تنها در این صورت است که می توانیم داوران می توانند قضاوت های خوبی داشته باشند. ما یک روز کامل را در کلاس توجیهی به این مسئله پرداختیم و البته در خصوص برخی صحنه‌ها که بحث های زیادی روی آنها وجود دارد نیز قوانین را به خوبی تشریح کردیم و به جمع بندیهای خیلی خوبی رسیدیم تا مشکلات کمتر شود.

رییس دپارتمان داوری درباره نشست ویژه مسئولان فدراسیون درباره اعتراضات مربیان و مسئولان تیم‌ها به داوران توضیح داد: در خصوص هجمه های اخیر هم با مسئولان کمیته های مختلف و مدیران ارشد فدراسیون از جمله کفاشیان، نبی، تاج، بهروان و حسن زاده جلسه ویژه ای تشکیل دادیم که در نهایت تصمیم های خوبی هم در این باره اتخاذ شد.

وی افزود: خوشبختانه همه اعضای فدراسیون مصرانه به دنبال کاهش این هجمه‌ها هستند و برای همین مقرر شد از این پس شدیدترین تنبیهات برای کسانی که با اعتراضات داوری هجمه به راه می اندازند اعمال شود. حتی کمیته انضباطی قصد دارد قبل از برگزاری بازی بعدی تیم‌ها رای را اعلام کند تا تنبیهات برای خاطیان پیش از دیدار بعدی در لیگ برتر اعمال شود.

عسگری در پاسخ به این پرسش که آیا تنبیهات تنها محرومیت خواهد بود یا جنبه های مالی هم برای معترضان به داوری وجود دارد، عنوان کرد: در این باره اطلاعات کافی ندارم ولی صحبت بر این بود که هم محرومیت و هم جریمه مالی در نظر گرفته شود و مطمئن هستم که از این پس جریمه‌ها بسیار متفاوت با گذشته و خیلی سنگین خواهد بود.

رییس دپارتمان داوری در خصوص این که گفته می شود فدراسیون فوتبال با اعمال فشار به مربیان و مدیران باشگاهها آنها را از حق طبیعی خود در دفاع از تیم شان محروم می کند، گفت: چنین چیزی اصلا صحت ندارد. هر کس اعتراضی دارد به جای رسانه ای کردن و جو سازی به فدراسیون بیاید تا ما فورا به آن رسیدگی کنیم. ما فقط می خواهیم جلوی هجمه‌ها علیه داوران را بگیریم.

" پیشنهاد خوبی برای افزایش دستمزد داوران داشته ایم" وی با بیان این جمله درباره افزایش احتمالی دستمزد داوران گفت: با توجه به این که آقای تاج مسئولیت سازمان لیگ را بر عهده گرفته ما هم پیشنهاد خوبی برای افزایش دستمزد داوران داشته ایم. نمی خواهم راجع به مبلغ پیشنهادی ام فعلا حرفی بزنم ولی اگر موافقت شود اتفاق های خیلی خوبی برای داوران رخ خواهد داد.

عسگری درباره استعفای مسعود مرادی و محمد فنایی از کمیته داوران نیز گفت: من در این باره اطلاعی ندارم و حرفی نمی زنم. بهتر است دوستانی که چنین تصمیمی گرفتند خودشان در این باره توضیح بدهند.

رییس دپارتمان داوری در پاسخ به این پرسش که آیا واقعا همه آیین نامه های شما قابلیت اجرایی دارند، تصریح کرد: نمی دانم چرا برخی‌ها می گویند که آیین نامه های ما اجرایی نمی شوند. مگر می شود ما سلایق شخصی خود را در کمیته داوران اعمال کنیم؟ همه اختیارات ما در چارجوب قانون است و بر اساس آن رفتار می کنیم.

شکایت قطریها از فغانی نیز موضوع دیگری بود که عسگری درباره آن توضیح داد: متاسفانه برخی‌ها تصور می کنند با ارایه چنین مطالبی بازتاب های کار خود را زیاد می کنند. از این مسایل در آسیا و کشورهایی که به مسایل حاشیه ای می پردازند زیاد به چشم می آید. فراموش نکنیم که این حق طبیعی هر کشوری است که نسبت به قضاوت داوران به AFC شکایت کند.

وی در خصوص حمایت های فدراسیون فوتبال ایران از فغانی برای حضور در جام جهانی نیز گفت: ما تا آنجا که توانسته ایم حمایت کردیم. فغانی هم تلاش زیادی کرد و شایستگی هایش را نشان داد. فعلا ۷ نفر از آسیا کاندیدای حضور در جام جهانی هستند که یک سال وقت دارند سهمیه جام جهانی را کسب کنند. آقای فغانی در این مدت باید در میادین مختلف امتیازات لازم را کسب کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391