برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نگاهی به همه آنهایی که شاید نمانند ؛بفرمائید سقوط!!

پنجشنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۲۰:۳۱ — گل

دوازدهمین دوره لیگ برتر با یازده دوره قبلی یک تفاوت عمده دارد بر این اساس که به جای دو تیم ، این بار ۴ تیم به دسته پائین تر سقوط می کنند و تیم چهاردهم نیز با تیم سوم دسته اول یک بازی پلی آف برگزار می‌کند چون قرار است دوره سیزدهم این رقابتها با کاهش کمیت یعنی با ۱۶ تیم برگزار شود.

تیم صنعت نفت آبادان و تیم پیکان

هرچند با توجه به ۱۰ هفته ای که از لیگ برتر باقی مانده ، شاید تا حدودی زود باشد که در مورد تیم های سقوط کننده صحبت کنیم ولی به هر حال با توجه به نمایشی که در ۲۴ هفته سپری شده از لیگ توسط تیم‌ها ارائه شده می توان پیش بینی هایی در این مورد انجام داد.

ابتدای امر این نکته را یادآوری کنیم که از لحاظ ریاضی از تیم چهارم به بعد همه امکان سقوط دارند و این مورد برای سایپا و پرسپولیس می تواند پررنگ تر باشد ولی با توجه به فاصله آنها با بقیه تیم های پائین تر و همچنین به نگاهی به بازیهای پیش رو بعید است که این دو تیم در پایان لیگ دوازدهم رفتنی شوند ، چون سایپا از شروع دوربرگشت تا به حال با تیم های بالانشین استقلال ، تراکتورسازی ، فولاد و سپاهان بازی کرده و در دیدارهای پیش روی خود حریفان ساده تری حداقل روی کاغذ دارد. پرسپولیس هم که در دور برگشت روی ریل شکست ناپذیری قرار گرفته ، با توجه به یک بازی معوقه اش با گهر دورود در مجموع ۱۱ بازی پیش رو دارد که از این تعداد ۸ دیدار خود را در ورزشگاه آزادی برگزار می‌کند ضمن اینکه پرسپولیس هم در ۶ بازی برگزار شده اش در نیم فصل دوم ، با حریفان بالانشینی چون استقلال ، صبای قم و فولاد بازی کرده و می تواند کفه رقیبان آتی اش از لحاظ کاغذی کمی سبک تر تلقی شود.

*با عرض پوزش از مردم آبادان و دورود و همچنین دست اندرکاران دو تیم صنعت نفت آبادان و گهردورود پیش بینی می کنیم که این دو تیم سقوط کننده قطعی باشند چون از یک طرف از نظر امتیازی نسبت به بقیه مدعیان سقوط وضعیت بدتری دارند و در بازی های باقیمانده هم قرعه نامناسبی دارند. آبادانی‌ها باید طی ۵ بازی آینده میهمان سپاهان ، استقلال و داماش باشند و در خانه هم از تیم درخطر سقوط و پرانگیزه آلومینیوم و همچنین فولاد پذیرایی کنند ، گهر هم طی ۶ بازی متوالی باید با صبا ، پرسپولیس (معوقه) تراکتورسازی ، نفت تهران ، سپاهان و فولاد بازی کند که با توجه به شانس کم امتیاز گیری در این بازیها به نظر می رسد تا هفته سی ام این دو تیم محبوب شهرستانی سقوط خود را قطعی کنند.

*در مورد پیکان هم که به تازگی راننده خود را عوض کرده و فیروز کریمی را به عنوان سرمربی جدید روی نیمکت می بیند ، احساس خوبی نداریم چون بضاعت فنی مورد نیاز برای یک جهش کامل و تحول عظیم برای فرار از سقوط را در این تیم و مخصوصا خط دفاعش نمی توان دید.

*داماش هم که از شروع دور برگشت در حسرت پیروزی مانده و از ۶ بازی تنها ۲ امتیاز کسب کرده ، این روزها با یک وضعیت بحرانی دست و پنجه نرم می‌کند ، از یک طرف به نظر می رسد حمید درخشان نمی تواند نوار گل نزنی تیمش را قیچی کند و امیر عابدینی هم به عنوان مدیر عامل دلسرد شده و استعفا داده تا آسمان این باشگاه کاملا ابری باشد . داماش اگر نتواند تا هفته سی ام به وضعیت امتیازی خود سروسامان دهد به احتمال فراوان رفتنی می شود چون در ۴ بازی آخر با تراکتور سازی ، نفت تهران ، سپاهان و استقلال بازی دارد و اکتیاز گیری مطلوب در این بازی‌ها کمی تا قسمتی بعید به نظر می رسد.

*اما در مورد آلومینیوم و ذوب آهن هنوز وضعیت برزخی از لحاظ پیش بینی داریم چون با توجه به بضاعت موجودشان و همچنین تفکرات سرمربیان دو تیم یعنی اکبر میثاقیان و فرهاد کاظمی و بازی های پیش رویشان این امیدواری برای علاقمندانشان وجود دارد که بتوانند امتیازات خوبی گرفته و خود را از وضعیت خطرناک رها کنند .

به هرحال باز هم تکرار می کنیم که این یک پیش بینی بر اساس شرایط فعلی است و ممکن است که در فاصله پیش رو تغییرات غیرقابل حدسی در این تیم‌ها ایجاد شود و این پیش بینی جنبه واقعیت به خود نگیرد ، به هر حال جذابیت فوتبال هم به همین غیرقابل پیش بینی بودن آن است .

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391