برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عبداللهی: درگیری حجازی و رشیدی یکی از دلایل شش تایی شدن استقلال بود

چهارشنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۰۳ — ایسنا

پیشکسوت باشگاه استقلال با اطمینان از برد استقلال در داربی می‌گوید در داربی سال ۵۲ استقلال از روحیه خوبی برخوردار نبود.

تیم استقلال

نصرالله عبدالهی، درباره شرایط داربی گفت: داربی همواره حساس است و دلیل اصلی آن کری خوانی هواداران است که از ابتدای فصل منتظر این دیدار هستند و شاید بازیکنان مدعی بی‌اهمیت بودن این دیدار شوند و از حساسیت کاذب آن صحبت کنند، ولی این دیدار شرایط خاصی را دارد.

این پیشکسوت باشگاه استقلال که داربی سال ۵۲ را تلخ‌ترین خاطره‌اش از داربی‌های دانست، درباره آن دیدار گفت: در آن بازی شرایط استقلال عادی نبود و درگیری حجازی و رشیدی پیش از آغاز بازی روی روحیه بازیکنان تاثیر گذاشته بود.

او در ادامه افزود: بازیکنان ملی ما دو، سه نفر بیشتر بودند و ما در درون دروازه‌ دو گلر خوب داشتیم که سطح بازی‌شان خیلی از هم فاصله نداشت و رایکوف معمولا یک بازی در میان به آنها بازی می‌داد و در آن بازی رایکوف تصمیم گرفت تا حجازی را در درون دروازه‌ قرار دهد که با اعتراض رشیدی مجبور به استفاده از رشیدی شد و همان جر و بحث‌ها منجر به پایین آمدن روحیه بازیکنان و خود رشیدی شد و او دو گل بسیار بد را دریافت کرد و شیرازه‌ تیم ما از هم پاشید.

این مدافع سابق استقلال در رابطه با جواد الله وردی که بعد از آن دیدار به پرسپولیس رفت، گفت: الله وردی رفیق من بود و زوج دفاعی استقلال را با هم تشکیل می‌دادیم، ولی مطمئن باشید جواد در آن دیدار کم کاری نکرد چرا که در آن دیدار بعد از دریافت گل اول در یک تکل استخوان دستش ترک برداشت و او با وجود درد تا انتهای بازی به روی خودش نیاورد و شاید تحمل آن درد کمی در بازیش تاثیر گذاشت و بعد از پایان بازی به او تهمت کم کاری زدند و در حالی که دستش را گچ گرفته بود با دلخوری از همین تهمت‌ها به پرسپولیس رفت.

او در پاسخ به این سوال که شیرین‌ترین خاطره‌اش از داربی‌ها کدام است؟ گفت: سال ۵۱ موفق به برد پرسپولیس با نتیجه‌ دو بر صفر شدیم که خیلی برای من دلچسب بود، چرا که در آن بازی کامل بر بازی سوار بودیم و پرسپولیس واقعا حرفی برای گفتن نداشت.

نصرالله عبدالهی که سابقه مربیگری در استقلال را نیز در کارنامه‌اش دارد، راجع به داربی سال ۷۳ که به درگیری میان بازیکنان منجر شد گفت: من سرمربی استقلال در آن دیدار بودم و آنها روی کاغذ از ما بهتر بودند و از بازیکنان بزرگی بهره بردند، ولی ما با بازیکنان جوانی در این میدان حاضر شدیم و در ابتدای بازی هم آنها از ما سرتر بودند، ولی آرام آرام بر بازی مسلط شدیم و با اخراج شاهرودی کاملا مسلط بر بازی شدیم.

او در ادامه افزود: بازیکنان پرسپولیس که تحت فشار قرار گرفته بودند به بازی خشن روی آوردند و مطمئن باشید اگر درگیری روی نمی داد ما آن دیدار را می‌بردیم.

این پیشکسوت استقلال از بازی برگشت هم سخن گفت و افزود: قرار شد بازی در زمین بی‌طرفی برگزار شود و زمین بندرعباس برای این دیدار انتخاب شد. این در حالی بود که آن زمین، استادیوم ورزشی یک زندان بود و به خاطر دارم که ماموران نیروی انتظامی هم که این دیدار را تماشا می‌کردند به دو گروه تقسیم شده بودند و در حال تشویق تیم محبوبشان بودند.

نصرالله عبدالهی که در اکثر داربی‌های خاطره انگیز حضور داشته از دیدار سال ۷۹ که منجر به درگیری و محرومیت بازیکنان استقلال و پرسپولیس شد یاد کرد و افزود: در آن بازی استقلال مستحق برد بود و من سمت سرپرستی استقلال را بر عهده داشتم که ما به علت فاصله‌مان با صحنه درگیری برومند و رافت متوجه نشدیم چه اتفاقی افتاد و به یک باره بازی به خشونت کشیده شد.

سرمربی و سرپرست سابق استقلال در پاسخ به این سوال که آیا توصیه ای در درابی‌ها به دو تیم گفته شده یا خیر؟ گفت: هیچ گاه چنین مطلبی اتفاق نیافتاده که توصیه شود ببازید یا کم گل بزنید، ولی درباره دارای سال ۷۸ که پرسپولیس ۹ نفره شده بود، آقای فائقی در بین دو نیمه به من گفت مواظب باشید. وضعیت را که می‌بینید،‌ حواستان باشد و در همین بین دو ، سه نفر که گفته می‌شد از مسئولان تربیت بدنی هستند در رختکن ما حاضر شدند و به بازیکنان گفتند مراقب باشید مشکلی ایجاد نشود و خلاصه بازیکنان ما حتی فرصت شنیدن صحبت‌های کادر فنی را هم پیدا نکردند و صحبت‌های آن چند نفر تاثیر ذهنیش را بر بازیکنان گذاشت. با این حال هیچ گاه مستقیما از ما نخواستند تا نبریم.

نصرالله عبدالهی در پایان درباره داربی هفتاد و شش گفت: فکر می‌کنم یکی از زیباترین داربی‌ها شود چرا که استقلال در بازی با ملوان نشان داد تیم محکمی است و از لحاظ نفرات تیم کاملی را در اختیار دارد و توانایی اداره کردن بازی را دارد. از طرف دیگر پرسپولیس هم در نیم فصل دوم خوب شروع کرده است و فکر می‌کنم اگر گل اول را استقلال به ثمر برساند، می‌تواند با اختلاف بالای سه گل نتیجه‌ را به سود خود پایان ببرد و در برد استقلال شکی ندارم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391