برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: داور دربی باید سنگین قضاوت کند

چهارشنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۵۰ — خبرآنلاین

هوشنگ نصیرزاده در گفتگویی عنوان کرد: چنانچه محسن قهرمانی دربی ۷۶ پایتخت را قضاوت کند باید به چند توصیه جدی توجه کند

هوشنگ نصیرزاده


داور دربی باید سنگین قضاوت کند
لیگ برتر - هوشنگ نصیرزاده
چنانچه محسن قهرمانی دربی ۷۶ پایتخت را قضاوت کند باید به چند توصیه جدی توجه کند:
نخست اینکه هیچ کدام از هواداران داخل ورزشگاه و افرادی که از پای تلویزیون بازی را تماشا می کنند برای دیدن داور بسیج نشده اند، آنها برای لذت بردن از بازی قرمز و آبی ۹۰ دقیقه وقت می گذارند، به همین دلیل توصیه مهم این است که در طول مسابقه سعی نکند بیش از حد طبیعی و مرسوم خود را دید دوربین های تلویزیونی نمایش دهد. قهرمانی باید از انجام حرکاتی که او و عملکردش را زیر سوال می برد بپرهیزد و سعی کند سنگین سوت بزند.
دوم اینکه این مسابقه قبل از اینکه فنی باشد یک مسابقه احساسی است به همین دلیل او باید با کمک مدیریت خود مسابقه را به نحو احسن کنترل کند.
سوم اینکه بعد از هر خشونتی با سوت های پی درپی و خفه کردن مسابقه بازی را به کنترل خود در آورد. دقایق ابتدایی مسابقه مانند تمام دربی های حساس جهان که با احساسات آغاز می شود ممکن است اختلالاتی را در روند بازی ایجاد کند.
داور مشهدی بازی باید کمتر اخطار دهد، بیشتر سوت بزند تا بازی را مدیریت کند و همچنین از نمایش میمیک صورت خود بپرهیزد. داور مسابقه از فیزیک بدنی خوبی سود می برد و آمادگی جسمانی بالایی دارد، مهم تر از همه اینکه محسن قهرمانی یکی از صادق ترین داوران کشور است و کاملا ساده و بی شیله و پیله قضاوت می کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391