برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رویانیان: ابهام تاریخی درباره ۳ پنالتی دربی را برطرف می‌کنیم

چهارشنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۰۲:۱۴ — فارس

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: دو صحنه پنالتی کم بود، یک صحنه دیگر هم اضافه شد. در دربی رفت هم که یک پنالتی برای ما نگرفتند.


محمد رویانیان

به نقل از سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس، محمد رویانیان در گفت‌وگو با این سایت اظهار داشت: این ابهام تاریخی درباره سه خطای پنالتی در دربی ۷۶ پاک شدنی است و ما آن را به هر شکل ممکن برطرف می‌کنیم. این ابهام تاریخی باید مستند و مستدل پاسخ داده شود هرچند که اغلب کارشناسان این خطا به ویژه دو صحنه را خطای آشکار پنالتی دانسته‌اند.

وی افزود: خطا روی سید جلال حسینی هر چند کارشناس برنامه ۹۰ آن را پنالتی ندانست ولی کارشناسان دیگر متفق‌القول پنالتی بودن آن را محرز دانسته‌اند. در بازی دربی سه صحنه پنالتی وجود داشت که داور به سادگی از کنار آن گذشت. عجیب اینکه هر سه صحنه به سود پرسپولیس بود که دیده نشد. خطایی که روی سید جلال حسینی اتفاق افتاد و در برنامه ۹۰ رونمایی شد، پنالتی محض بود که قریب به اتفاق کارشناسان داوری روی آن اشتراک نظر دارند. باعث تاسف و تعجب است که پرسپولیس اینگونه از اشتباهات داوری متضرر شود.

مدیرعامل پرسپولیس گفت: در دربی رفت هم همه شاهد بودند که پنالتی مسلم روی بنگر گرفته نشد و پرسپولیس فقط در دو دیدار رفت و برگشت دربی در این فصل چهار امتیاز از دست داده است. غیر از این موارد در بازی‌های اخیر که گل محمدی سرمربی تیم پرسپولیس بوده است سه پنالتی دیگر هم گرفته نشد که کارشناسان روی آنها اجماع نظر داشتند. اگر امتیازات این بازی‌ها اکنون در حساب پرسپولیس بود در مکان‌های بالای جدول قرار می‌گرفتیم.

وی ادامه داد: متاسفانه آقای فنایی کارشناس داوری برنامه ۹۰ هم سعی کرد به جای پرداختن به اصل موضوع، کدخدا منشی کند. او من و فتح‌اله‌زاده را نصیحت می‌کرد در حالی که در صحبت‌های او تحقیر و توهین حس می‌شد. مگر من و فتح‌اله‌زاده قهر هستیم که آشتی کنیم. ایشان حتی به سرمربی ما هم اجازه صحبت نمی‌داد. وقتی آقای گل‌محمدی روی آنتن برنامه آمد که از حق خود و تیم خود دفاع کند و به هواداران بگوید، با او طوری صحبت کرد که گویی حق اظهار نظر ندارد. ما به شخصیت آقای فنایی احترام می‌گذاریم اما کارشناسی ایشان را ملاک قضاوت قرار نمی‌دهیم چون به هر حال ایشان با کمیته داوران همکاری می‌کند.

رویانیان در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود سه اخطاره شدن حقیقی برنامه‌ریزی شده بود، تصریح کرد: در مورد این مسئله شائبه‌های زیاد و شایعاتی در محافل فوتبالی مطرح شده است ولی من نمی‌خواهم درباره آن صحبت کنم. آنچه مسلم است اینکه آن صحنه می‌توانست پنالتی باشد و به گفته همه کارشناسان نباید به حقیقی کارت زرد داده می‌شد اما در اینجا هم اشتباه داوری به ما ضربه زد چون بازیکن تاثیرگذار خود را از دست دادیم.

رویانیان در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد: ما با آقای قهرمانی مشکلی نداریم. بحث ما فنی است. به هر حال قضاوت‌های ایشان در این فصل و فصل‌های گذشته به ضرر پرسپولیس بوده و در نقطه مقابل اشتباهات دیگرشان به سود استقلال تمام شده است. او داوری بود که به همین دلایل هواداران پرسپولیس برای دربی روی او ذهنیت داشتند. بنده هم ۴۸ ساعت قبل از بازی با کفاشیان و مقامات بلندپایه فدراسیون تماس گرفتم که چرا با وجود این شرایط او را انتخاب کرده و روی این انتخاب اصرار دارند. مسئله ناراحت کننده دیگر اینکه در همان بازی دربی ناظر داوری قبل از اینکه صحنه‌های آهسته را ببیند قضاوت کرده و در حمایت از قهرمانی و کمیته داوران صحبت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: آقای قهرمانی چند هفته پیش داور دیدار استقلال با نفت بود که کارشناسان دیدند دو بازیکن نفت به اشتباه اخراج شدند تا مجبور باشند بازی را ۹ نفره دنبال کنند، با این وجود گل مردود استقلال هم به اشتباه صحیح اعلام شد.

رویانیان در پایان گفت: همین آقای قهرمانی در بازی ما با فجر سپاسی یک پنالتی ما را نگرفت و یک خطای بی‌مورد شش ثانیه علیه نیلسون اعلام کرد. از سوی دیگر می‌شنویم کارشناسان داوری می‌گویند مشابه تنه‌ای که در بازی دربی به محمد نوری زده شد در جام حذفی و در بازی پرسپولیس و سپاهان توسط پژمان نوری اتفاق افتاده بود که آقای قهرمانی آن را به سود حریف پنالتی اعلام کرد. ما این مسائل را بعد از بازی، به فدراسیون متذکر شده بودیم و با وجود همه اینها فدراسیون بر تصمیم خود اصرار کرد و حالا ما با تبعات اشتباهات داوری مواجه شدیم، هم در بازی دربی، هم در جدول لیگ و هم در همین بازی با فولاد که حقیقی را در اختیار نداریم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391