برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فتح الله زاده: نمی دانم چرا هر وقت ما زنگ می زنیم غیاثی دستشویی است!

شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۰۶ — خبرآنلاین

علی فتح الله زاده در گفت و گویی چالشی با خبرآنلاین ، حرف هایی شنیدنی زده که می تواند تا هفته‌ها سوژه رسانه‌ها شود

علی فتح الله زاده به سیم آخر می زند. او حسابی شاکی است. تقریبا همه اخبار قبل از دربی را خوانده و با توپ پر وسط آمده تا تلافی کند. از مصاحبه اسماعیل حلالی گرفته تا حرفهای حسین کاظمی و کارشناسان داوری. او که از مساوی تیمش در دربی و قصه پنالتی‌ها شاکی است ، می گوید:« این بار تیتر نکردید دوباره پای یک داور در میان است اما به جایش رفتید از هر چی کارشناس خانه نشین است ، حرف آوردید که پنالتی بوده. انگار نه انگار که کلی کارشناس داوری هم گفته اند اصلا پنالتی نبوده است!»
حاجی این بار قبل از بازی کری نخواندید. حتما خودتان هم می دانستید قرار نیست در دربی موفق باشید؟
کری نخوانده کم مانده بود ، رفیق مان برایم کلت بکشد. حالا ببینی اگر کری می خواندم چه می شد. تازه ما صدر جدول هستیم نیازی به این کارها نداشتیم.
اما الان که شما می گویید به مساوی راضی هستید ، آنها هم حق دارند به داوری بازی اعتراض کنند
به کجای داوری دارند ایراد می گیرند؟ می شود این را توضیح بدهید؟
ما که نه اما کارشناسان می گویند نکونام روی حقیقی خطا کرده.
کدام کارشناسان این را گفتند؟ کی گفته این را؟ آقای عسگری گفته یا مسعود مرادی؟ این‌ها که کارشناسان برجسته داوری کشورمان هستند چه گفته اند؟
ولی عکس هایی که از این صحنه چاپ شده هم مشکوک است؟
کدام عکس؟ من که هرچه به تصاویر نگاه می کنم ، پنالتی نمی بینم. آقایان همه شان گفتند جواد پای حقیقی را زده اما در این صحنه هیچ خطایی نیست.
می گویند دستش را که کشیده؟
کدام دست؟ اصلا کدام کارشناس حرف از دست زده؟ بابا چون آقای غیاثی گفته پنالتی که نمی شود به حرف هایش استناد کرد. همین آقای حقیقی قبل از اینکه جواد دستش را بکشد ، با مشت کوبیده تو صورت نکونام. بروند دوستان فیلم بازی را در حرکت آهسته ببینند بعد اظهار نظر کنند.من فقط برایم یک سئوال وجود دارد که چطور این آقای غیاثی برای صحنه های مشکوک ۲۰ درصدی پرسپولیس این قدر سریع زنگ می زنند و اظهار نظر می کنند آن وقت هربار نوبت ما می شود ، در دسترس نیستند. من هر بار زنگ می زنم سئوالی از ایشان بپرسم می گویند اشریف بردند دست شویی و ۲۴ ساعت هم نمی توانم گیرشان بیاورم اما در این جور مواقع خیلی سریع در دسترس هستند. انگار ایشان علاقه خاصی به پرسپولیس دارند اما از ما خوش شان نمی آید. بابا آقای غیاثی برای شما در این سن و سال ، این کارها و این رفتارها درست نیست. به قرآن هر کاری شانی دارد. خوب نیست ، تازه وقتی آدم هایی مثل عسگری و مرادی‌ها صحنه ای را تئید می کنند که دیگر نظر کارشناسانی مثل غیاثی یا دیگران محلی برای پرداختن ندارد.
یعنی برای دیگر کارشناسان حق اظهار نظر قائل نمی شوید؟
حرف های دیگران هم محترم اما هیچ کس بهتر از عسگری یا مرادی نمی تواند درباره بازی‌ها اظهار نظر کند. تازه برای شما که بد نشده به سوژه ای که می خواستید رسیدید. شما که قبل از بازی مرا مجرم کردید. اصلا اسماعیل حلالی را از دکان کدام عطاری پیدایش کردید که بیاید به من بگوید مجرم؟ حالا دیگر او می تواند به من اتهام بزند؟ می خواستم قبل از بازی جوابش را بدهم اما بی خیال شدم. بابا مسئول وقت سازمان ورزش که رئیس ما بوده یعنی آقای فائقی خودش آمده اعتراف کرده به استقلالی‌ها گفتم آرام بازی کنید تا بازی تمام شود .
خب حلالی هم گفته بود اگر این اتفاق افتاده باشد یعنی شما خودتان هم مجرم هستید؟
بابا من که نشنیده بودم. آقای فائقی این حرف را کنار زمین به عمو نصی عبداللهی گفته بود. اگر من در جریان بودم حتما همان جا برخورد می کردم. بعد از بازی گفتم آخر چرا این قدر بد بودید که او گفت این طور شده. من اگر می دانستم ، به این حرف‌ها اعتناء نمی کردم ولی شما همین امروز در خبروزشی مرا مسخره کردید برای آن حرف ها. من می گویم فائقی گناه کارش را به گردن گرفته و حرف های مرا تائید کرده آن وقت شما مرا مقصر می دانید. از حلالی گرفته تا هر کسی که فکرش را بکنید را ردیف کردید که علیه من حرف بزنند.
اما حتی علی پروین هم منکر این قصه شد. اینکه دیگر تقصیر ما نیست.
باید هم ایشان منکر قصه شوند چون اتفاق به نفع شان بوده است. من درباره علی پروین چیزی نمی گویم. او بزرگ همه ماست. افتخار این فوتبال است اماعلی پروین خودش مربی تیمی بوده که از آن اتفاق استفاده کرده ، آن وقت انتظار داشتید بگوید تبانی کردم؟ مسئول وقت ورزش لزومی نداشته که برود به پرسپولیسی‌ها چیزی بگوید .آنها نیاز به آرامش ما داشتند . ما نباید حمله می کردیم. خود مسئول اول ورزش آن زمان حرف من را تائید کرده. بعد به من گیر می دهید که چرا گفتم نگذاشتند آن بازی را ببریم. مدام از صداقت می گویید اما وقتی من صادقانه حرف می زنم ، جمع شدید که لالم کنید. فائقی این حرف را تائید کرده. حالا اگر مشکل دارید خوب بروید بزنید بکشیدش. او که رئیس همه ما بوده می گوید این کار را کرده.
حالا این دربی چرا این قدر استقلال بد بود؟
برای اینکه آقای قلعه نویی انگیزه پرسپولیس را نداشت. ما صدر جدول بودیم و نخواستیم ریسک کنیم. او می خواست کم بخورد و همیشه بخورد. همین یک امتیاز هم برای مان کافی بود. ما چه انگیزه ای داشتیم که به خاطرش به آب و اتش بزنیم؟ پرسپولیس چیزی نداشت که از دست بدهد. آنها باید تلاش می کردند تا بازی را ببرند.
این وسط گناه طرفداران چه بوده که باید چنین نمایشی را می دیدند؟
بله می پذیرم هوادار ما گناه دارد ولی ما هم می خواستیم قهرمان بشویم. اگر می باختیم دیگر قهرمان نمی شدیم. نمی توانستیم ریسک کنیم. همین یک امتیاز هم برای مان کافی بود.من یک چیزی بگویم. مربی جامش را می خواهد. منطقی است که قلعه نویی نخواهد روی قهرمانی ریسک کند. در مقابل این پرسپولیسی‌ها بودند که باید ریسک می کردند. آنها باید به زمین و آسمان می زدند. اگر آنها گل می زدند بازی قشنگ می‌شد چون ما به پرسپولیس بباز نبودیم . تازه جای محاکمه ما باید از آنها بپرسید که چرا بد بازی کردند. آنها کهتیم تیم شان ۱۱ جدول است باید این باززی را می بردند. ماشالله پول خوب گرفتید ، پاداش هم گرفتیدآن وقت فقط ۴ دقیقه از استقلال سرتر هستید؟ شما باید ما را می کشتید. ما اگر شرایط آنها را داشتیم می رفتیم که ۳ تا به پرسپولیس بزنیم.
یعنی قبول دارید که در حق هواداران استقلال با این نمایش کم لطفی شده؟
بله .من از هواداران خوب مان عذرخواهی می کنم. بنده به شخصه به خاطر اینکه بازی ما تحت تاثیر قهرمانی مان قرار گرفت از آنها پوزش می خواهم . ما دربی را فدای قهرمانی کردیم.
و اگر قهرمان نشوید چطور؟
اگر قهرمان نشویم به هواداران کم لطفی کردیم. من این مسئولیت را می پذیرم. الان به رغم اینکه کری می خوانند که استقلال به مساوی راضی بود ، می گویم از حالا منتظر فینال جام حذفی هستیم . بگذار آنجا به هم برسیم آن وقت به رقیب می گوییم بازی در دربی یعنی چه!
حالا خدایی اش فکر می کنید لیاقت چنین مسابقه ای چند تماشاگر است؟
با بازی دیروز؟
بله؟
اگر قرار بود این بازی را ببینیم ۲۰ هزار تا هم زیاد بود. ولی یک سئوال هم من دارم. شما نظرسنجی گذاشتید و همه گفتند پرسپولیس بازی را می برد. حالا بروید یقه پرسپولیس را بگیرید که همه گفتند می برید ، چرا نبردید؟ این پرسپولیسی که یازدهم است ، جایش آنجا نیست. آنها در نیم فصل خودشان را تقویت کردند . این پرسپولیس خیلی قوی است. اگر نتیجه نمی گیرد باید مشکلات را جای دیگر دید. بگویید می ترسید بروید یقه سردار رویانیان را بگیرید ، زورتان به من می رسد حالا خوب است با من بیشتر رفیقید و نظرتان به نظر من نزدیک است و این طور برخورد می کنید. نترسید به او انتقاد کنید ، اگر شاکی شد و دعوای تان کرد ، من می آیم کمک تان!
راستی چرا با آقای منتقمی در برنامه ورزش و مردم ننشستید؟
ببینید ما دو مدیرعامل هستیم. شان و منزلت باشگاه‌ها باید حفظ شود. من دست منتقمی را می بوسم. او جایگاهش خیلی بالاتر است. اما وقتی دو مدیر دعوت می شوند باید دو مدیر بیایند. من شان باشگاهم را حفظ کردم.
پرسپولیسی‌ها برای دربی باره سی آوردند ، شما این جا را کم آوردید!
من ۱۲ سال قبل رودی فولر آوردم. ۱۲ سال طول کشید تا برای جبران کار ما باره سی را بیاورند. رودی فولر هم از باره سی بلند تر است و هم بزرگتر. طرف سرمربی آلمان بوده ، اسطوره فوتبال آلمان است و بخشی از خاطرات فوتبال جهان. ما هنوز هم جلوییم!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391