برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عسگری: گل‌محمدی و رویانیان باید در کمیته انضباطی پاسخگو باشند، قهرمانی اشتباه خاصی نداشت

شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۲۰ — ایسنا

رییس دپارتمان داوری فوتبال می‌گوید محسن قهرمانی به بهترین شکل ممکن داربی را قضاوت کرده است.

محسن قهرمانی

حسین عسگری، درباره عملکرد داوران در بازی‌های روز گذشته (جمعه) لیگ برتر گفت: آن طور که فیلم بازی‌ها را دیدیم و گزارش ناظران نشان می‌داد در هیچ کدام از بازی‌ها مورد خاصی وجود نداشت. مخصوصا در بازی استقلال و پرسپولیس، تیم داوری اشتباه تعیین کننده نداشت.

وی ادامه داد: به دلیل این که در داربی دو صحنه مشکوک وجود داشت و حرف و حدیث‌های زیادی را به بار آورده بود بار دیگر فیلم بازی را آنالیز کردیم و متوجه شدیم که خوشبختانه قهرمانی در هیچ کدام از آن صحنه‌ها اشتباه نکرده است. به هر حال فوتبال یک ورزش درگیرانه است. در صحنه اول خسرو حیدری و محمد نوری در راه تصاحب توپ درگیری فیزیکی داشتند که در نتیجه‌ آن بازیکنی که نامتعادل بود سرنگون شد و اتفاقی نیفتاد. در صحنه درگیری نکونام و حقیقی هم اگر قائل به خطا باشیم حرکت بازیکن پرسپولیس بیشتر به خطا شبیه بود. دست حقیقی در آن صحنه روی صورت نکونام قرار داشت.

عسگری همچنین گفت: اگر چنانچه همین دو صحنه در محوطه جریمه پرسپولیس رخ می‌داد و داور پنالتی می‌گرفت، همین افرادی که سر و صدا به راه انداختند می‌گفتند این چه پنالتی است که داور گرفته است؟! قهرمانی فقط در چند صحنه برای پرسپولیس و استقلال در وسط زمین خطا نگرفت که خیلی مهم نبود.

به گزارش ایسنا، در طول داربی ۷۶ سه نارنجک دستی از سوی تماشاگران پرتاب شد، ولی بازی طبق روال خود ادامه پیدا کرد. عسگری در این رابطه گفت: مشابه چنین اتفاقی در بازی ایران و کره هم رخ داد. وقتی شی‌ای به داخل زمین پرتاب شود ولی مشکلی ایجاد نکند و بازیکن هم مشکلی برای ادامه بازی نداشته باشد، داور باید هر چه سریع‌تر بازی را به جریان بیندازد تا تماشاگران مشغول دیدن ادامه بازی شوند. تنها در صورتی بازی متوقف می‌شود که مثلا پرتاب اشیا ادامه‌دار باشد یا کسی مصدوم شود.

وی در واکنش به صحبت‌های یحیی گل محمدی و محمد رویانیان، سرمربی و مدیرعامل پرسپولیس علیه کمیته‌ داوران هم گفت: ما روالی داریم که بر طبق آن هر کسی رفتار غیر مسئولانه داشته باشد باید درباره رفتارش به کمیته‌ انضباطی پاسخگو باشد؛ به نظر ما صحبت‌های این دو نفر هم از همین مساله تبعیت می‌کند.

عسگری درباره سایر بازی‌های جمعه هم اظهار کرد: در هیچ کدام از بازی‌ها مشکل خاصی وجود نداشت. در بازی داماش و مس که گفته می‌شد خیلی حرف و حدیث داشته هیچ اشتباه تاثیرگذاری ندیدیم. صحنه‌ای که معتقد بودند پنالتی است، صحیح نبود و داور به خوبی تمارض تشخیص داده بود. در صحنه‌ای هم که داماشی‌ها معتقد بودند باید دروازه‌بان مس اخراج می‌شد، کارت زرد داور صحیح بود چون موقعیت آشکار گل نبود.

وی درباره دیدار تیم‌های سایپا و آلومینیوم هم گفت: سرمربی سایپا ید طولایی در اعتراض به داوری‌ها دارد و هر هفته‌ علیه داوران صحبت می‌کند! تقوی معتقد بود که بازیکن تیمش نباید اخراج می‌شد. در آن صحنه داور یک کارت زرد به بازیکن سایپا نشان داد، ولی بازیکن پیشانی‌اش را روی پیشانی داور گذاشت و فشار داد. این حرکت او هم یک کارت زرد داشت. حتی اگر بازیکن به سمت داور حمله‌ور شود، ولی تماسی با وی نداشته باشد، باز هم باید کارت زرد بگیرد، چه برسد به این صحنه که برخورد هم داشته است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391