برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هاشمیان: بازیکنان لیگ یک منتظر افسران کنترل دوپینگ باشند

یکشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۲۷ — فارس

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: بازیکنان لیگ یک منتظر حضور افسران دوپینگ باشند.

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، احمد هاشمیان در خصوص وجود دوپینگ در رقابت‌های لیگ دسته یک، برنامه این کمیته برای جلوگیری از این پدیده مذموم در لیگ‌های پایه گفت: ما مبارزه با دوپینگ را در هیچ یک رده‌های لیگ رسمی فوتبال کشور به فراموشی نسپرده و به عنوان یک تکلیف و وظیفه در همه سطوح حضور داریم، اما بسیار بدیهی است که استراتژی‌های کنترل دوپینگ در رده‌های مختلف متفاوت باشد و در هر یک از این رده‌های بر مبنای مجموعه اصول و قواعد حاکم بر لیگ مربوطه، اقدام به کنترل دوپینگ می‌کنیم. اما بر این باوریم که مبارزه با دوپینگ مجموعه‌ای از اقدامات هماهنگ و همه جانبه است که اگر این اقدامات در کنار هم و به موازات هم شکل نگیرد ما در مبارزه با دوپینگ به نتیجه کاملی نخواهیم رسید.

وی ادامه داد: بنابراین نمونه گیری برای مبارزه با دوپینگ فقط یکی از این اقدامات این کمیته است و در سایر جنبه‌ها نظیر ارائه آموزش‌ها و فرهنگ سازی انتشار بروشور، استاندارد نمودن کادر باشگاه‌ها و مسائلی از این قبیل هم باید تلاشی موثر و هماهنگ را ساماندهی بکنیم تا شاهد مبارزه ای موفق در برخورد با پدیده مذموم دوپینگ باشیم.

رئیس کمیته پزشکی در خصوص اینکه چه برنامه ای برای نمونه گیری تست دوپینگ در رده‌های لیگ گفت: ما در لیگ دسته یک فوتبال کشور با توجه به نزدیک شدن به هفته‌های حساس رو به پایان لیگ و سرنوشت ساز‌تر شدن نتایج مسابقات، امروز نشست مشترکی را با مسئولین سازمان لیگ آزادگان و مسئول لیگ دسته یک فوتبال کشور برگزار کردیم و بر مبنای برنامه ریزی‌های انجام شده، افسران کنترل دوپینگ با حجم بیشتری نسبت به نمونه‌گیری از این لیگ اقدام خواهند کرد تا بدینوسیله ضمن تضمین رعایت اصول اخلاقی و حرفه‌ای بازیکنان حاضر در این رقابت‌ها به خواسته کادر فنی و متولیان باشگاه‌ها نیز احترام گذاشته باشیم.

هاشمیان در پاسخ به این سوال که از این پس تیم‌های حاضر در لیگ یک شاهد حضور بیشتر در افسران کنترل دوپینگ خواهند بود، گفت: بله دقیقا.از هفته آتی این رقابت‌ها، مامورین ما با حجم بیشتر نسبت به نمونه گیری اقدام می‌کنند و من امیدوارم که بازیکنان فهیم و آگاه تیم‌های لیگ دسته اول کشور با رعایت دقیق آئین نامه و با آشنایی کامل از لیست داورهای ممنوعه،از بروز نتیجه مثبت در آزمایشات پیشگیری کنند.

رئیس کمیته پزشکی در خصوص اعلام نتایج تست نمونه گیری دوپینگ در دربی ۷۶ گفت: بین سه تا ۴ هفته آتی نتایج آزمایش نمونه گیری دوپینگ شهرآورد اعلام خواهد شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391