برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هاشمیان: محرومیت ۶ ماهه یک بازیکن لیگ برتری به اتهام دوپینگ

پنجشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۴۳ — ایسنا

دبیر کمیته‌ پزشکی فدراسیون فوتبال می‌گوید، نتیجه‌ آزمایش یک بازیکن لیگ برتر فوتبال و یک بازیکن فوتسال مثبت اعلام شده است.

دکتر احمد هاشمیان ، درباره نتیجه‌ استفاده از داروهای غیرمجاز گفت: نتیجه‌ آزمایش یک بازیکن فوتبال لیگ برتری و یک بازیکن لیگ برتر فوتسال مثبت اعلام شده است.

او درباره بازیکن لیگ برتری گفت: این بازیکن با توجه به نوع ماده مصرفی و مستندات پزشکی و همچنین با توجه به اثبات نیاز به استفاده درمانی و عدم ارائه فرم درخواست معافیت درمانی به شش ماه محرومیت از کلیه مسابقات فوتبال محکوم شد و تا پایان روز دوشنبه حق اعتراض نسبت به حکم صادره را دارد.

او در ادامه درباره فرم معافیت هم گفت: "با پر کردن این فرم درخواست استفاده از داروها مجاز شمرده می‌شود."

دبیر کمیته‌ پزشکی فدراسیون فوتبال درباره بازیکن لیگ برتر فوتسال هم گفت: "با توجه به اصرار این بازیکن مبنی بر مصرف هرگونه دارو به قصد دوپینگ و تاکید بر استفاده از مکمل‌ها درخواستی از وی برای آنالیز آماده مصرفی ارائه شده است که در صورت اثبات راه ورود ماده مصرفی به بدن بازیکن، او شانس تخفیف خواهد داشت.

او در ادامه افزود: در هر حال با توجه به درخواست آنالیز از سوی این بازیکن، کمیسیون پزشکی نمونه را به آزمایشگاه ارسال کرده و بعد از اعلام نتیجه‌ آزمایشگاه رای این بازیکن صادر می‌شود.

احمد هاشمیان در پایان با تاکید بر این که در صورت اثبات نظر بازیکن باز هم احتمال محرومیت وجود دارد، گفت: استفاده از مکمل اگر موجب مثبت شدن آزمایش شود، به هیچ عنوان به منزله معافیت از مجازات نخواهد بود و حتی در صورت اثبات‌نظر بازیکن، مطابق آیین‌نامه می‌توان او را مشمول حداکثر مجازات دانست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391