برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

حاشیه‌های داربی ۷۶: از برپایی ایستگاه مشاوره دینی و حقوقی تا بازار سیاه آزادی!

جمعه، ۶ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۲۳ — ایسنا

کمتر از دو ساعت به آغاز هفتاد‌وششمین مصاف تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس وقت باقی مانده است. انبوه جمعیت به سمت ورزشگاه آزادی در حال حرکتند.

به نظر می‌رسد مقصد تمام خودروهای حاضر در خیابان‌ها
ی اطراف ورزشگاه آزادی باشد.
کمتر از دو ساعت دیگر داربی هفتادوشش پایتخت در ورزشگاه آزادی آغاز می‌شود؛ این در حالی است که از ساعت‌های اولیه صبح انبوه هواداران دو تیم به سمت به ورزشگاه آزادی آمدند تا جایگاه‌های بهتر را از آن خود کنند. هنوز هم تعداد زیادی از هواداران دو تیم در راه رسیدن به آزادی هستند تا بتوانند داربی امروز (جمعه) را از نزدیک ببینند.

از حدود ساعت ۱۰ صبح یعنی زمانی که کمتر از شش ساعت به آغاز بازی وقت باقی مانده بود، باجه‌های بلیت فروشی، از فروش بلیت طبقه پایین ورزشگاه امتناع کردند و توضیح‌شان این بود که بلیت‌های این طبقه تمام شده است. در حالی که هواداران حاضر در مجموعه آزادی برای خرید بلیت‌های سه هزار تومانی طبقه بالا اقدام می‌کردند، طبقه اول ورزشگاه هنوز جای خالی زیادی داشت و به نظر می‌رسد که مسئولان بلیت‌فروشی تصمیم گرفته‌اند کاری کنند که ابتدا طبقه دوم ورزشگاه آزادی پر شود و بعد بلیت‌های طبقه اول را تمام کنند.

در همین اثنا چند تن از هواداران استقلال از ماموران یگان ویژه مستقر در جایگاه بلیت فروشی می‌پرسیدند که چگونه می‌توانند بلیت طبقه اول را خریداری کنند؟ یکی از این ماموران که به نظر می‌رسید، فرمانده ارشد حاضر در آن محل است، به آن هواداران گفت که اگر تا ساعت ۱۳ صبر کنند، می‌توانند بلیت طبقه اول را دریافت کنند؛ چون باجه بلیت فروشی از آن ساعت فروش بلیت طبقه اول را دوباره از سر می‌گیرد. یکی از هواداران به وی گفت که حاضر است هر چقدر که لازم باشد، برای بلیت پول بدهد. این حرف آن هوادار به مذاق یکی از سربازان یگان ویژه خوش نیامد و با فریاد به هوادار مذکور گفت: "اگر می‌خواهی بلیت گران بخری، چند قدم آن طرف‌تر ۵۰ هزار تومان به فروخته می‌شود."

ازدحام هواداران مشتاق برای دیدن داربی به قدری است که ماموران یگان ویژه ناچار هستند، هواداران را گروه گروه به سمت جایگاه بلیت فروشی راهنمایی کنند، به این ترتیب برخی از هواداران در حدود ۵۰ متری بلیت فروشی منتظر نگه داشته می‌شوند تا ازدحام باجه‌ها کم شود و آن وقت به سمت باجه‌ها حرکت کنند.

داربی هفتاد و شش پایتخت در حالی از ساعت ۱۵ در ورزشگاه آزادی آغاز می‌شود که حرف هواداران دو تیم سرخابی این است که بازی نباید مساوی تمام شود.

برای آگاهی از نظرات هواداران دو تیم با چند تن از آنها هم‌کلام شدیم که در ادامه می‌خوانید:

تساوی باعث اغتشاش می‌شود

ساسان حسنی، یکی از هواداران پرسپولیسی حاضر در ورزشگاه آزادی است. او که به نظر می‌رسد هنوز به ۲۰ سالگی نرسیده است، می‌گوید که هر سال به ورزشگاه آزادی می‌آید تا داربی را از نزدیک تماشا کند. ساسان اصلا دوست ندارد که این بازی مساوی تمام شود. او می‌گوید: ‌اگر بازی مساوی تمام شود، هواداران دو تیم عصبانی می‌شوند و این باعث اغتشاش در ورزشگاه آزادی شده و شاید به اموال عمومی خسارت وارد شود.

حاضرم پرسپولیس ببازد، اما بازی مساوی نشود

محمود سورانی، دیگر هوادار پرسپولیس حاضر در ورزشگاه آزادی است. او هم همانند دوستش نمی‌خواهد، داربی مساوی تمام شود. او می‌گوید ما دوست داریم بازی برنده داشته باشد، حتی اگر به قیمت باخت پرسپولیس تمام شود. محمود البته بر خلاف ساسان معتقد است که فرهنگ هواداران آن‌قدر رشد داشته که به اموال عمومی آسیب نزنند و همچنین می‌گوید: "امیدوارم که امروز بازی محکمی را از هر دو تیم ببینیم تا از آن لذت ببریم."

در افغانستان هم صندلی ورزشگاه‌ها شماره دارند!

محمود سورانی از نحوه بلیت فروشی داربی هم گلایه دارد و می‌گوید: حتی اگر اروپا را در نظر نگیریم، در همین افغانستان صندلی‌های ورزشگاه‌ها شماره دارند و هر کسی می‌داند که کجا باید بنشیند. در بازی‌های اروپایی تماشاگران پنج دقیقه قبل از بازی به ورزشگاه می‌آیند و روی صندلی خود می‌نشینند. فقط در ایران وضعیت این گونه است که هیچ کس نمی‌داند، کجا باید بنشیند.

بازار سیاه آزادی!

یکی دیگر از تماشاگرانی که برای دیدن داربی به ورزشگاه آزادی آمده است، علی ابوالفتحی است که از شهرری برای دیدن این بازی آمده و به شدت از امکانات رفاهی ورزشگاه آزادی انتقاد دارد. او می‌گوید: سرویس‌های بهداشتی ورزشگاه نسبت به قبل هیچ تغییری نکرده‌ و بلیت‌ها هم که هر روز گران‌تر می‌شود. ساندویچ‌هایی که در ورزشگاه فروخته می‌شود، گران و بی‌کیفیت هستند. این وضعیت استادیوم طراز اول ایران است! اوضاع بلیت فروشی‌مان را هم که می‌بینید. در حالی که طبقه اول هنوز جا دارد بلیتش را نمی‌فروشند و این در حالی است که کمی آن طرف‌تر بلیت طبقه اول قطعه‌ای ۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود. یک نفر هم جلوی در اصلی ورزشگاه می‌گفت، "سه بلیت ۷۰ هزار!"

اگر استقلال ببازد هم داربی قشنگ است

تعداد استقلالی‌ها هم کم نیست، یکی از آنها نادر فدایی است که به همراه دوستانش از قاسم‌آباد به اینجا آمده و می‌گوید، هر وقت استقلال بازی می‌کند، قشنگ است؛ چون اروپایی بازی می‌کند. او همچنین معتقد بود اگر استقلال بازی را ببازد هم بازی قشنگ است. فدایی البته نتیجه‌ بازی را دو بر صفر به سود استقلال پیش‌بینی می‌کند و می‌گوید که پرسپولیسی‌ها می‌دانند، استقلال برنده است و برای دیدن باخت تیم‌شان به ورزشگاه آمده‌اند!

همه چیز عالی است!

ایوب طاهری را می‌توان یکی از چهره‌های برتر داربی دانست. این هوادار استقلالی بر خلاف قریب به اتفاق کسانی که ورزشگاه آزادی را از نزدیک دیده‌اند، معتقد است تمام امکانات این ورزشگاه فوق‌العاده‌ خوب و حتی عالی است! این هوادار به طرز عجیبی اصرار داشت که به ما ثابت کند، ورزشگاه آزادی هیچ مشکلی ندارد و تمام امکاناتش مطابق با استانداردهای جهانی است.

انصافا آزادی بهترین ورزشگاه ایران است

آرش حسینی یکی از اهالی استقلالی کرج بود که مانند بسیاری از تماشاگران داربی معتقد است که بلیت فروشی این بازی کیفیت خوبی ندارد. او می‌گوید: اگر مانند اروپا بلیت فروشی اینترنتی باشد و هر کس از ۱۵ روز قبل بلیت خود را بخرد و روز بازی بداند که صندلی‌اش کجاست، این بازی ارزش تماشا دارد وگرنه اگر کسی بخواهد از سه نصف شب یا یک روز قبل از شهرستان به ورزشگاه آزادی بیاید، ارزشش را ندارد. البته ورزشگاه آزادی نسبت به سایر ورزشگاه ایران بهتر است و انصافا بهترین ورزشگاه ایران است، اما امکاناتش باید بهتر از این باشد.

داربی باید گل داشته باشد

یکی دیگر از هواداران استقلال همچنین می‌گوید داربی باید با گل همراه باشد: "نتیجه‌ داربی هیچ وقت معلوم نیست، ممکن است یک تیم بهتر بازی کند، ولی تیم ضعیف‌تر با استفاده از تک فرصت خود نتیجه‌ را ببرد. دوست دارم که بازی اگر هم مساوی تمام شود، گل داشته باشد."

ورزشگاه آزادی در روز داربی شرایط جالب توجهی را به خود می‌بیند. یکی از این مسایل برگه‌ای است که در هنگام ورود تماشاگران به آنها تحویل داده می‌شود. روی این برگه میلاد با سعادت پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) تبریک گفته ده و به تماشاگران پیشنهادهای جالب توجهی ارایه شده است.

این پیشنهادها به این شرح هستند:

* ایستگاه‌های پاسخ و پرسش اعتقادی با حضور مبلغان روحانی.

* ایستگاه‌های مشاوره خانواده با حضور روحانیون متخصص

ایستگاه مشاوره و پاسخ به سوالات حقوقی توسط وکلا

ایستگاه مشاوره نظام وظیفه با همکاری سازمان وظیفه عمومی

مشاوران احیای سلامت در ایستگاه‌های طب اسلامی و تغذیه سالم

ایستگاه‌های خدمات روانشناختی و مشاوره با حضور روانشناسان

ایستگاه‌های خدمات تشخیص و غربالگری سلامت با حضور پزشکان متخصص، متخصصان طب ورزشی و عمومی

غرفه اهدای عضو، اهدای زندگی

صدور کارت بیمه ورزشی نیم‌بها از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی

برگزاری نماز جماعت ظهر در ورودی‌های چهار، هفت و ۱۰

پیشنهاد سکوی پدران و پسران برای استقرار والدین و فرزندان در محیط آرام‌تر

سکوی بدون دخانیات برای استقبال علاقمندان به سلامتی

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391