برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و ترکیه به مصاف هم می‌روند

شنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۹:۰۲ — مهر

وزیر ورزش و جوانان با اشاره نقاط مشترک تاریخی، فرهنگی و مذهبی ایران و ترکیه، خواستار تعامل بیشتر دو کشور در دو حوزه ورزش و جوانان شد.

محمد عباسی امروز شنبه در دیدار سفیر ترکیه در تهران، نقش سفرا را در ارتباط همه جانبه میان ملتها قابل توجه دانست. وی گفت: از دیرباز روابط دوستانه ایران و ترکیه درحوزه های مختلف فرهنگی ، ورزشی ، علمی و سیاسی موجبات ناراحتی دشمنان این دو کشور شده است.
عباسی ادامه داد : پیش از این چند تفاهمنامه مشترک همکاری درحوزه ورزش میان ایران و ترکیه به امضاء رسیده که من معتقدم با توجه به استعدادهای موجود در دو کشور، زمینه های این همکاری و تعامل باید بیش از پیش توسعه یابد.

در ادامه این نشست" اومیت یاردیم "سفیر ترکیه در ایران، عرصه ورزش وجوانان را یکی از پویا ترین عرصه‌ها عنوان کرد که می توان با بهره گیری از این دو بخش اقدامات بسیاری را در حوزه های مختلف به انجام رساند. وی گفت: همانطور که می دانید میان دو کشور ایران و ترکیه قانون لغو روادید وجود دارد و همین مساله می تواند کمک کند تا روابط میان دو کشور افزایش یاید.

سفیر ترکیه در ایران نیز به تفاهم نامه هایی که در حوزه ورزش و جوانان به امضاء رسیده، اشاره کرد و افزود: امیدوارم با حضور جنابعالی بتوانیم ضمن اجرایی نمودن مفاد این تفاهمنامه‌ها در بخشهای مختلف نیز فعالیتهای مان را گسترش دهیم.
وی با اشاره به سفر وزیر ورزش و جوانان کشورمان در هفته آتی به کشور ترکیه، گفت: امیدوارم بتوانید دراین سفر با همتای خود در ترکیه راههای تعامل میان آنکارا و تهران را در حوزه های جوانان و ورزش ، مورد بررسی قرار دهید.
اومیت یاردیم از برگزاری المپیاد قبرس با حضور ۱۰ کشور عضو اکو خبر داد و در ادامه با اشاره به موفقیتهای ورزشکاران ایرانی در میادین بین المللی گفت: امیدوارم ورزشکاران ایرانی بتوانند دراین رقابتها حضور موفق و پررنگی داشته باشند.
وی همچنین با اشاره به حضور دانشجویان ایرانی در قبرس ، خواستار فراهم شدن حضور آنان در این رقابت‌ها شد و گفت: در نظر داریم از یکی از ورزشکاران مطرح ایران در آیین ویژه بازیهای ورزشی اکو در قبرس تقدیر کنیم.
سفیر ترکیه در ایران به پیشنهاد وزیر کشور متبوعش در خصوص برگزاری دیدار دوستانه فوتبال میان تیم های ملی دو کشور اشاره کرد و افزود: امیدوارم هرچه زودتر این این دیدار دوستانه انجام شود. وزیر ورزش و جوانان ایران نیز از برگزاری این مسابقه و همچنین سایر رقابت های دوستانه بین تیم های ملی دو کشور استقبال کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391