برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فیروز کریمی: کی‌روش حق دارد از بی‌کیفیتی فوتبال ما سخن بگوید

پنجشنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۰۶ — ایسنا

سرمربی پیکان می‌گوید کیفیت ضعیف مسابقه‌های لیگ برتر به علت اضطراب سقوط به تیم ملی فوتبال ضربه می‌زند.

فیروز کریمی

فیروز کریمی در نشست خبری بازی تیمش برابر سایپا و شناختش از این تیم گفت: به نظرم بازی حساسی به لحاظ امتیاز برای هر دو تیم وجود دارد چرا که هر دو تیم به کسب امتیاز به شدت نیاز دارند که سایپا از این جهت وضعیت بهتری دارد. ما باید حداکثر امتیاز را از بازی‌های خانگی به دست آوریم و برای‌مان کسب این سه امتیاز بسیار مهم است. تیم سایپا تیم باسازمانی است و بسیار اصولی بازی می‌کند. من تصورم این است که باید ما هم آرام آرام به سمت یک فوتبال اصولی پیش برویم. در هر حال شرایط میزبانی شاید به ما در این دیدار کمی کمک کند اما مطمئنا بازی بسیار سختی را در پیش روی خواهیم داشت. هر دو تیم از بازیکنان خوبی در میانه میدان بهره‌مندند که می‌توانند نبض بازی را در دست گیرند و من فکر می‌کنم هر تیمی که فردا بتواند نبض بازی را به دست بیاورد بر بازی تسلط خواهد داشت و نتیجه هم دست خداست.

کریمی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا موفق به ایجاد تغییراتی در تیم پیکان شده است یا خیر گفت: من فقط دو هفته است که به پیکان آمده‌ام. اگر خاطرتان باشد شب قبل از بازی با استقلال بود که من همان زمان هم گفتم نام چند بازیکن تیم پیکان را حتی در آن زمان نمی‌دانستم. با این حال هم اکیپ قبلی در پیکان کار کرده و هم ما در حال تلاش هستیم و هر موفقیت و نتیجه‌ای به دست بیاید حتما از اکیپ قبلی هم در آن موثر هستند. به هر حال من از ابتدای حضورم در پیکان به دنبال اصلاح ساختار دفاعی پیکان بودم که تا حدی به نظرم در این باره موفق بودیم و فکر می‌کنم در این بازی بهتر می‌توانم در این باره نظر دهم چرا که ما تمرکزمان را بر روی ساختار دفاعی گذاشته‌ایم و روند رو به جلویی را در این باره آغاز کرده‌ایم که اگر موفق به بهبود این وضعیت شویم می‌توانیم به ماندن در لیگ برتر امیدوار باشیم.

سرمربی تیم پیکان در ادامه درباره سوالی مبنی بر انتقال بازی تیم پیکان از ورزشگاه تختی به ورزشگاه پیکان‌شهر گفت: من نهایتا دو هفته است که به پیکان آمده‌ام و نمی‌توانم وارد بحث‌های مدیریتی شبیه این شوم. ولی تا جایی که اطلاع دارم نامه انتقال ورزشگاه از سوی ما مدت‌ها قبل به سازمان لیگ ارسال شده و اگر ذهنم یاری کند در سال‌های گذشته در مسابقه‌های لیگ برتر برابر تیم پیکان در ورزشگاه پیکان حاضر شده و مسابقه داده‌ایم. در حال حاضر استادیوم ما هم VIP دارد و هم رختکن‌های مناسب دارد چرا که تا آنجا که یادم می‌آید با تیم استقلال اهواز برابر پیکان حاضر شدیم و رختکن‌ها یکی بود. نمی‌گویم چمن این ورزشگاه وضعیت عالی دارد ولی امکانات و چمن خوبی را در اختیار داریم و کلا امکانات یک میزبان را داریم و از این بابت خوشحالم. استادیوم تختی از تهران دور بود ولی استادیوم پیکان‌شهر در مکانی قرار دارد که به شهر نزدیک‌تر است و می‌تواند تماشاگرانی را به ورزشگاه بکشاند و ما همچنین با زوایای این زمین آشناییم و این شاید فردا به ما کمک کند.

او در ادامه افزود: من همچنین از سازمان لیگ درخواست دارم که کنفرانس‌های مطبوعاتی را در خود باشگاه‌ها برگزار کند. این گونه من و امثال من به علت تاخیر‌مان برای حضور در این نشست‌ها موجب گله‌مند شدن اصحاب رسانه از خودمان می‌شویم. من فکر می‌کنم اگر نشست‌های خبری را خودمان میزبانی کنیم امکانات میزبانی بهتری را ارائه می‌دهیم و هم مزاحمتی برای تمرین‌هایمان اتفاق نمی‌افتد و من قول می‌دهم به خبرنگاران هم ناهار دهیم و هم میوه بدهیم. در این فضا انسان فقط هوس خوردنش را می‌تواند با خوردن گل مصنوعی در اینجا قرار دارد برطرف کند. مجبور می‌شویم گل مصنوعی که در این مکان قرار دارد را بخوریم. من در حال حاضر از یک تمرین یک ساعت و نیمه تیمم آمده‌ام و فرض کنید که من گرسنه باشم. مجبورم قوطی آب معدنی را یک جا بخورم که شاید کمی از فضای شکمم را پر کند. اگر میزبان این نشست‌ها تیم میزبان باشد، می‌تواند شکیل‌تر برگزار شود و همچنین می‌تواند ایجاد رفاقتی بین اصحاب رسانه و باشگاه‌ها باشد. وقتی که خبرنگاران به باشگاه بیایند ما مجبور به جمع و جور کردن خودمان می‌شویم. در بازی قبل در بندرعباس حاضر شدیم و کنفرانس مطبوعاتی در باشگاه آلومینیوم هرمزگان برگزار شد که هم نشست پرمحتوایی بود و هم از نظر امکاناتی بسیار مناسب بود. قاعده هم بر همین است چرا که اگر در خود باشگاه برگزار شود، جلسه‌ی تمرینی به هم نمی‌خورد، تمرین کوتاه نمی‌شود و در حال حاضر ما خانه را مفت دادیم کل زندگی‌مان از هم پاشید تا بتوانیم در این کنفرانس حاضر شویم در حالی که می‌شد با برگزاری این نشست در باشگاه ما این اتفاقات نیفتد.

کریمی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه گاهی وقت‌ها حتی تا ۶ مربی در یک روز در تهران باید نشست خبری داشته باشند و با طرح شما این مسئله امکان‌پذیر نیست گفت: می‌توانیم با جدا گذاشتن تایم‌ها مثل صبح، ظهر و عصر این مسئله را هم حل کنیم و حتی من از شما می‌خواهم تا ظهر به باشگاه ما بیایید تا ناهار هم مهمان ما باشید.

سرمربی پیکان در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چقدر با ۱۶ تیمه شدن لیگ برتر موافق است گفت: من در شبکه خبر هم یک بار گفتم که این کار اصلا کارشناسی نشده است. آن هم در آستانه جام جهانی. این طرح حداقل باید بعد از برگزاری جام جهانی اتفاق می‌افتاد. شما در حال حاضر اضطراب سقوط را در لیگ برتر شاهد هستید و همین باعث دیدن بدترین بازی‌های تاریخ لیگ برتر است. در هیچ سالی کیفیت مسابقه‌های لیگ برتر تا این حد پایین نبوده است و به نظرم کی‌روش درست گفته که بعضی از بازی‌های لیگ برتر از کیفیت بسیار پایینی برخوردارند. در سه الی چهار هفته پیش حدود ۱۰ تیم در معرض سقوط قرار داشتند و به قول شما خبرنگاران شانس سقوط روی کاغذ که احتمال سقوط معنی آن است در حال حاضر چیزی حدود ۱۰ الی ۱۱ تیم تهدید می‌کند. اگر بازی‌های یک بر صفر و صفر بر صفر لیگ را می‌بینید که در حال زیاد شدن است و گاهی اوقات شاهد بازی‌هایی هستیم که کیفیت‌شان از صفر بر صفر هم پایین‌تر است نتیجه همین مسائل و اضطراب سقوط تیم‌هاست. اگر قرار بود این مسئله انجام شود حتما باید به بعد از جام جهانی موکول می‌شد و به نظرم کارلوس کی‌روش حق دارد که می‌گوید این لیگ کیفیت پایینی دارد چرا که از این مسئله تیم ملی هم ضربه خورده و وقتی که می‌بینیم بازی‌های لیگ ما به سمت لیگ‌هاای عربی می‌رود و بازیکنان به وقت‌کشی روی می‌آورند باید توجه کنیم که همان اضطراب سقوط است که باعث این مسائل شده است. مگر در سال‌های گذشته که لیگ ما ۱۸ تیمه بود چه مشکلی داشتیم؟ مردم ما عاشقانه فوتبال را دوست دارند و دنبال می‌کنند. به نظر من حتی لیگ ما قابلیت ۲۰ تیمه شدن را هم دارد. شما ببینید بسیاری از بازیکنان استان مازندران در تیم‌های ما توپ می‌زنند ولی این استان از داشتن یک تیم لیگ برتری محروم است. می‌توانیم همچنین به مشهد و همدان هم در این رابطه اشاره داشته باشیم. اگر به دنبال کییفیت هستیم با کم کردن تیم‌ها انصافا این مسئله اتفاق می‌افتد؟ من اعتقاد دارم چه در لیگ تخت جمشید و چه آزادگان و چه در لیگ برتر نظم و انضباط زمان آقای عزیز محمدی را نداشتیم. هرچند و آقای عزیزمحمدی با یکدیگر مشکلاتی داشتیم ولی باید منصف باشیم. ایشان به گونه‌ای بسیار عالی لیگ، جام حذفی و بازی‌های ملی را برنامه‌ریزی کرده بود به گونه‌ای که می‌گفتند مثلا برای بازی با کره ۱۰ روز استراحت لازم ات ولی برای بازی با ویتنام مثلا ۲ روز هم کافی است. برای بنده این حرف‌ها نه به معنی احتمال سقوط تیمم است تیم من چه در لیگ یک باشد چه لیگ برتر بنده به دنبال خدمت به جوانان هستم ولی اعتقاد دارم لیگ ما پتانسیل ۲۰ تیمه شدن را هم دارد.

کریمی در پایان با اظهار تاسف از احتمال حذف کشتی از بازی‌های المپیک گفت: این مسئله آخر بی‌سلیقگی است. یعنی حتی اگر مسئولین المپیک با کت و شلوار و گیوه یا دمپایی می‌آمدند بهتر از این بود که چنین کاری را بخواهند انجام دهند در حالی که کشتی از ابتدا در المپیک‌ها حاضر بوده و یک ورزش قهرمانی پهلوانی است این مسئله بسیار تاسف‌آور است. من از بنا، خادم و دبیر بسیار متشکرم چرا که خودم به این ورزش بسیار علاقه‌مندم. در کشتی بازیکن و مربی دو مسئله مجزا هستند. مربی مسائلی را به بازیکن می‌گوید و بازیکن خودش هم انجام می‌دهد. ولی در فوتبال این گونه نیست. به یک بازیکن می‌گویی چرا دو سه روز است ضعیف هستی و در نتیجه تیم موثر هستی، می‌گوید مزاجم سفت شده بود. این شل شدن و سفت شدن آبروی یک مربی را می‌برد ولی کشتی این گونه نیست. به هر حال شنیده‌ام با حذف کشتی می‌خواهند رشته راگبی جایگزین آن شود که من وقتی چهره بازیکنن راگبی را می‌بینم فکر می‌کنم موتورسوارانی که با کلاه کاسکت موتورشان توسط پلیس راهنمایی و رانندگی گرفته شده با کله به جان هم می‌افتند. و این ورزش با وجود همه احترامی که برای سایر ورزش‌ها قائلم به نظر اقبال عمومی ندارد و فکر می‌کنم با حذف کشتی قسمت زیادی از جذابیت المپیک از دست برود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391