برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کی‌روش(۱): در جلسه ۴۵۷۳ جواب نگیرم مسئولیت را به خودشان واگذار می‌کنم

دوشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۰۰:۳۰ — فارس

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: اگر در جلسه امروزمان در سازمان لیگ به تصمیم نهایی نرسیم، مسئولیت را به خودشان واگذار خواهم کرد.

کارلوس کی‌روش

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به موضوعات مهمی در مورد نحوه راهیابی تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۴، خداحافظی سید مهدی رحمتی از تیم ملی، دلایل مصاحبه اش با شبکه تلویزیونی «بی بی سی فارسی»، موضوع تبانی با قطر، افسوس از مصدومیت علی کریمی، شکایت رویانیان و اینکه مسی بازیکن ماوراء الطبیعه انجام داد که در زیر اظهارات وی را می‌خوانیم:

گویا جلسه روز گذشته امید نمازی، نماینده شما در سازمان نتیجه بخش نبود و با خواسته‌تان با تعطیلی مسابقات لیگ مخالفت شد.

ما روز گذشته برای آنکه بتوانیم استفاده خوبی از ملی‌پوشان باشگاه‌ها داشته باشیم آقای امید نمازی را به عنوان نماینده خود به جلسه سازمان لیگ فرستادیم. آن چیزی که ما از مسئولان سازمان لیگ خواستیم این است که برنامه لیگ را تا آخر فصل به ما بدهند. ما برنامه‌های کامل لیگ تا آخر فصل را از سازمان لیگ خواسته‌ایم اما متأسفانه تا کنون چنین برنامه‌ای به ما نداده‌اند. اگر این برنامه به دست ما برسد می‌توانیم برنامه خودمان را به فدراسیون ارائه کنیم. اما همان‌طوری که گفتم هنوز چنین برنامه‌ای به ما داده نشده و ما در این شرایط نمی‌توانیم به درستی تا خردادماه برنامه‌ریزی کنیم. در واقع ۵ ماه حساس داریم با سه مسابقه بسیار حیاتی پیش روی فوتبال ایران است و به همین دلیل نیازمند برنامه منسجم‌تری از سوی سازمان لیگ هستیم.

صحبتی که با مسئولان لیگ داشته‌ایم این است که بتوانیم در مقاطعی نفرات ملی‌پوش باشگاه‌ها را در اختیار تیم ملی باشند. من باید یک موضوعی را بگویم؛ وقتی که لیگ تمام شود و مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هم به مرحله یک شانزدهم نهایی برسد ارجحیت کجاست؟ تیم ملی یا باشگاه؟

اگر ارجحیت با تیم ملی است بیایند و این موضوع را تعریف کنند و خیلی شفاف آن را اعلام کنند.

تیم ملی ایران و صعودش به جام جهانی بسیار مهم است، اما لیگ قهرمانان نیز برای فوتبال ملی ما و مدیران و هواداران از اهمیت بالایی برخوردار است.

وقتی که من به ایران آمدم از من خواستند که به صورت مختصر فوتبال ایران را آنالیز کنم و از من خواستند که از تجربه بین‌المللی‌ام استفاده کنم و من در همان شرایط چند پیشنهاد اساسی ارائه کردم.

در پاسخ به این واکنش من به موارد کوچک اشاره نکردم بلکه در مورد ساختارها و برنامه‌ها ایده‌هایم را دادم.

یکی از پیشنهادهای من این بود که لیگ ایران از ۱۸ تیم به ۱۶ تیم کاهش یابد. چون اعتقاد من این بود که باید لیگ ایران کیفیتش بالا برود و با کاهش تیم‌ها این کیفیت تضمین می‌شد. من به این نتیجه رسیدم که ۱۸ تیمی بودن لیگ ایران با تقویمی که دارد نمی‌تواند هرگز خروجی مطلوبی داشته باشد. چون در لیگی اینچنین پرفشرده نمی‌توانستیم تیم ملی را به خوبی جا دهیم. من در همان زمان اعلام کردم که باید تغییرات از همان موقع‌ها انجام شود. بارها و بارها تأکید کردم که جام جهانی برای ایران از حالا شروع شده است اما منطقی نیست که ما بیاییم لیگ را ۱۶تایی کنیم برای فصل بعد. این اتفاق افتد یعنی فصلی که اصلاً هیچ ارتباطی به صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ندارد. ما الان برای صعود به جام‌جهانی می‌جنگیم نه فصل آینده. این یک نمونه از پیشنهادهایی بود که دادم و سرانجامش این شد.

نکته دومی که آن را پیشنهاد دادم این بود که ما بدانیم برنامه لیگ چطور است. نه اینکه هر هفته یا دو سه هفته یک بار برنامه‌ها دچار تغییر شوند و برنامه‌ها برای کوتاه‌مدت اعلام شوند. باید برنامه بلندمدت را به ما بگویند و ما طبق آن برنامه‌ریزی کنیم.

دانستن این برنامه و داشتن تقویم بازی‌ها از اول فصل به همه می‌تواند کمک کند؛ به باشگاه‌ها، به مربیان، به مدیران برنامه‌ریز باشگاه‌ها، به سازمان لیگ، به همه، حتی به کسانی که می‌خواهند پرواز رزرو کنند، برای بازی‌ها هتل رزرو کنند و ... از همه مهم‌تر می‌تواند به تیم ملی ایران کمک کند اما متأسفانه این خواسته‌ای بود که هرگز اجرایی نشد!

بار اول اشتباهی که کردم این بود که سعی کردم هراز چندگاهی بازیکنان را به اردو بیاورم و با آنها کار کنم اما حالا که مرور می‌کنم متوجه می‌شوم که در حقیقت ما به خودمان دروغ گفتیم. اگرچه ما اردوهایمان را برنامه‌ریزی کردیم اما هرگز بازیکنانمان را به طور کامل در اختیار نداشتیم. آن نفراتی که مد نظر ما بودند. پس چه دلیلی دارد که ما اردو داشته باشیم و بازیکن نداشته باشیم و بار دیگر بازیکن داشته باشیم و اردو نداشته باشیم!

هرچند باید به کارمان ادامه می دادیم و ادامه هم دادیم، چون من فکر می‌کردم که در آینده برنامه‌ها تغییر خواهند کرد و اتفاقاتی رخ خواهد داد و به همین دلیل با شوق و اشتیاق ادامه دادیم. انتظار داشتیم که تغییرات زیادی انجام شود اما حالا که به اینجا رسیده می‌بینیم که هیچ تغییری انجام نشده است.

من از اول فصل که با مسئولان صحبت کردم در مورد بازی های فصل تأکید داشتم که برنامه سالیانه لیگ را به ما بدهند اما در پاسخ به ما گفتند که چنین چیزی برایشان قابل اجرا نیست و اعلام کردند که تا پایان ماه نوامبر را می‌توانند برنامه‌ریزی کنند. کاری که ما می‌توانستیم انجام دهیم این بود که برای بازی‌ها برنامه‌ریزی کردیم ولی برای اینکه بازیکنان به صورت کامل آماده باشند برای آن برنامه‌ریزی نکردیم، چون هیچ چیزی از برنامه‌های لیگ مشخص نیست.

واقعیت این است که باید برنامه‌های تیم ملی رو به جلو باشد و برای آینده‌اش برنامه‌ریزی داشته باشد و ما الان نمی‌دانیم در ماه آوریل باشگاه‌های بزرگ ما پرسپولیس، تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و ... چه زمان‌هایی بازی دارند؟! پس چطور می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم! برای ماه‌های فروردین و اردیبهشت هم هیچ برنامه‌ای وجود ندارد. باید بدانیم که لیگ چه زمانی بازی‌هایش انجام می‌شود و چه زمانی تمام می‌شود.

آیا به شما قول داده‌ بودند که برنامه را ارائه کنند؟

بله این قول را به ما داده بودند. این قول را دادند که تا پایان آذرماه برنامه کامل را به ما بدهند. آنها گفته بودند که تا پایان فصل را نمی‌دهیم اما تا پایان آذر را می‌دهند اما وقتی به آخر آذر رسیدیم تا آخر فصل را به ما می‌دهند اما این کار انجام نشد. من نمی‌خواهم در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی و مسائل غیره صحبت کنم اما وقتی واقعاً نمی‌دانیم برنامه‌های لیگ چیست و چه زمانی باشگاه بازی دارد چه برنامه‌ریزی انجام دهم!

چطور می‌توانم برنامه‌های تیم ملی را وسط این جدولی که وجود ندارد جا بدهم!

از اول آمدند گفتند که جام حذفی انجام می‌شود بعد گفتند نشود. یک روز جام حذفی بود و یک روز دیگر نبود. یک روز گفتند که کارلوس مخالف انجام جام حذفی است، الان دوباره یک شایعه‌ای ساخته‌اند که کی‌روش می‌خواهد لیگ را تعطیل کند.

اصلاً چنین چیزهایی صحت ندارد. برای من خیلی روشن است که چند نفر از چند منبع در حال تلاش هستند که برنامه‌هایم را به هم بزنند. اما واقعاً چه کسی می‌تواند باور کند که کی‌روش می‌خواهد لیگ را تعطیل کند. این موضوع غیرقابل باور است. تنها کسانی که چنین مواردی را مطرح می‌کنند آنهایی هستند که نمی‌خواهند تیم ملی موفق شود. حالا همه شرایط تغییر کرده و دیگر بیش از این نمی‌توانیم وقت را تلف کنیم. در ۲ سالی که از مدت حضورم در ایران می‌گذرد فقط همین حرف‌ها را تکرار کردیم و وقت را کشته‌ایم اما از این به بعد نباید زمان‌ها را دیگر هدر بدهیم. واقعیت را جدی بگویم الان شرایطی نیست که بخواهیم در مورد مسائل تکراری کشمکش‌های سیاسی که در فوتبال هست بخواهیم بحث کنیم، دیگر وقت تمام شده است. می‌خواهم یک موضوع را مطرح کنم، شاید بیان آن برایم ریسک باشد اما چون این روزها فوتبال ایران را به خوبی شناخته‌ام راحت‌تر می‌توانم این موضوع را بگویم.

پس این واقعیت را شفافت تر بیان کنید تا افکار عمومی هم راحت‌تر قضاوت کنند.

واقعاً من مانده‌ام در فوتبال ایران چطور نمی‌شود همه با هم هماهنگ باشند، واقعاً چرا؟ حالا می‌خواهم حرف ریسکی‌ام را بیان کنم. حالا که باشگاه‌های ایران فوتبال ایران و مدیریت فوتبال ایرانی را شناخته‌ام؛ همه ما برای یک رئیس کار می‌کنیم. تمام مدیران،‌ تمام مربیان باشگاه‌ها، برای یک رئیس کار می‌کنیم. حتی باشگاه‌هایی هم که به نظر می‌رسند خصوصی هستند آنها نیز دولتی هستند و پولشان از جیب دولت است.

در واقع ما برای مردم ایران کار می‌کنیم،‌ ما برای دولت ایران کار می‌کنیم. اینجا که مثل اروپا نیست که بخواهیم برای شرکت‌های خصوصی باشگاه‌داری کنند. حالا سؤال من این است؛ ما که یک رئیس داریم و برای یک دولت کار می‌کنیم من نمی‌فهمم چرا نمی‌توانیم بنشینیم دور یک میز و بگوییم که چطور می‌توانیم به تیم ملی کشورمان کمک کنیم.

هزینه باشگاه‌های استقلال،‌پرسپولیس، سپاهان، تراکتور از کجا می‌آید؟ خرج تیم ملی از کجا می‌آید؟ همه آنها از جیب دولت است. منبع یکی است.

شما درست می گویید، اما سوال تان از مردم است یا دیگران؟

برای توضیح بهتر من ۲ سوال دارم. یکی از این سؤال‌های من مربوط می‌شود به رؤسا و مسئولان فوتبال در این مملکت.

سؤال من این است وقتی من قراردادم را امضاء کردم که آن قرارداد هم برای اولین بار در تاریخ ورزشی‌ام در دفتر وزیر ورزش (رئیس سازمان تربیت بدنی)بسته شد. همانجا بود که همه به من گفتند که صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ اولویت همه برنامه‌ها است. هم رئیس فدراسیون در آن جلسه بود و هم رئیس سازمان لیگ و همه مسئولان بودند و همه اولویت را به صعود ایران به جام جهانی اعلام کردند و این را خواسته ملت ایران دانستند. آیا آنچه را که من می‌گویم دروغ است؟ آیا این اشتباه است؟ آیا من این جمله را مطرح کردم؟ ۲ سال پیش که به این کشور آمدم همه گفتند که صعود ایران به جام جهانی اولین هدف است.

حتی در ادامه نیز همه از همین هدف به عنوان اولویت اول حرف زدند. در واقع این موضوع نیز صحت دارد چرا که وقتی وارد ورزشگاه‌ها می‌شوم می‌بینم که مردم ایران در ورزشگاه‌های مختلف علاقه زیادی دارند که تیم ملی کشورشان راهی جام جهانی شود. آنها آرزو می‌کنند و حتی در انزلی نیز که برای تماشای بازی استقلال و ملوان رفته بودم آنها بر این باور بودند که تیم ما به جام جهانی راه خواهد یافت. حالا سؤال من خیلی ساده است و خواهش می‌کنم که یک نفر به من توضیح بدهد، معنی این جمله چیست؟

«هدف و اولویت اول صعود تیم ملی ایران به جام جهانی است» از مسئولین می‌خواهم که واقعاً این مورد را برای من معنا کنند.

آنها این حرف را به شما زده‌اند شاید بر این باور بوده‌اند که چون شما مربی بزرگی هستید پس می‌توانید برای تیم ملی ایران جادو کنید؟

ولی من نمی‌توانم، من زمانی شاید بتوانم معجزه کنم که مسی و رونالدو را داشته باشم، آن هم شاید.

ولی من همچنین کاری نمی‌توانم انجام دهم، حتی بازیکنان خودم هر روز تلاش می‌کنند و این صحبت من برای بازیکنانم در تیم ملی سوءتفاهم ایجاد نکند.

معجزه‌ای که می‌توانیم بکنیم این است که سخت تلاش کنیم و آماده‌سازی روحی، روانی و تکنیکی و تاکتیکی مطلوبی داشته باشیم؛ این معنی واقعی معجزه است.

اما آقای کی‌روش قبول کنید ایران از قطب‌های فوتبال آسیا است.

صحبت کردن از قدیم و تاریخ فوتبال ایران نمی‌تواند کارساز باشد و هیچ دردی را دوا نخواهد کرد. این که بیاییم و بگوییم که ما در گذشته و در فلان تاریخ به کره جنوبی شش گل زدیم درمان درد ما نیست. شک نکنید که شرایط نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است. آن زمان‌هایی که ایران بهترین فوتبال آسیا بود شاید کره و قطر یک استادیوم داشتند و ایران ۵۰ استادیوم اما الآن برعکس شده است. الآن ما یک زمین فوتبال اینجا داریم، اما آنها امکانات بسیار عالی دارند. حالا همان‌طوری که گفتم سؤال اولم خیلی شفاف بود و خیلی روشن موضوع را بیان کردم. بنابراین سوال من این است که بیایید توضیح بدهیم که این ارجحیت معنی‌اش یعنی چی؟

من ۲ تا نمونه از سال قبل برایتان تعریف کنم؛ سال گذشته در یکی از اردوهایی که داشتیم، بازیکنان تیم ملی کجا بودند؟

(جواب)به دلیل لیگ قهرمانان بسیاری از آنها در تهران بودند.

من یک نمونه گفتم، ‌سال پیش قبل از دیدار با ازبکستان ما چند هفته اردو در ترکیه داشتیم، اما بازهم بازیکنان باشگاهی به دلیل مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در باشگاه هایشان بودند و دیر به ما ملحق شدند. اردوهای کوتاه مدت را هم که اصلاً بازیکنان را ما در اختیار نداشتیم. این صحبتی که ارجحیت تیم ملی است من نمی‌دانم کجاست؟

حالا نمونه دوم را بیان می کنم؛ یکی از مهمترین بازیکنان تیم ما سال پیش وقتی مصدوم شد سه دکتر مختلف، پزشکان ایرانی گفتند که این بازیکن نباید بازی کند. می‌گویم دکترهای داخلی نه از امریکا یا افغانستان یا هر جای دیگر(خنده) بلکه دکترهای ایرانی گفتند که این بازیکن نباید بازی کند.

منظورتان مجتبی جباری است؟


من اسم نمی‌آورم و فقط اتفاقات را تشریح می کنم.

و البته همان بازیکن بازی کرد و مصدوم شد.

بله او مصدوم شد. نه تنها مصدوم شد بلکه ۸ ماه هم نتوانست بازی کند. ولی باز هم برمی‌گردیم به همان سؤال اولی، مردم می‌خواهند بدانند ارجحیت با کیست؟ ارجحیت با تیم ملی است؟ ارجحیت با باشگاه‌ها است؟‌ یا بازیکنان باید در اختیار چه کسی باشند؟ این سؤالی است که آنها باید جواب بدهند. این سؤالی است که آنها باید جواب بدهند و معنی کنند و قشنگ تعریف کنند که وقتی می‌گویند ارجحیت با تیم ملی است یعنی چه؟ چون تا حالا ما همچنین چیزی ندیده‌ایم.

اما گفته می شود که کی‌روش دوست دارد حرف، حرفِ خودش باشد.


اصلاً اینجا نقطه نظر من مهم نیست، من فقط می‌خواهم ببینم کسانی که به من گفتند؛ ارجحیت اول با تیم ملی است بیایند این را تعریف کنند برایم. مردم این حق را دارند، منم این حق را دارم که بدانم وقتی این صحبت می‌شود که ارجحیت اول با تیم ملی است این معنایش چیست؟ به من نه،‌ولی به فوتبال ایران، به مردم ایران.

شاید گفتن کلمه دروغ درست نباشد ولی به فوتبال ایران ضربه زده شده است و ضربه زده شده به تیم ملی.

اگر شفاف باشد و همه چیز شفاف ارائه شود من به عنوان مربی تیم ملی می‌دانم شرایطم چیست، مربی باشگاه می‌داند شرایطش چیست، مردم می‌دانند، نشریات می‌دانند، همه می‌دانند داستان چیست و سفیدی و سیاهی کاملا مشهود می‌شود. ولی هیچ چیز مشخص نیست و من می‌خواهم این جواب را بگیرم.

من یک موضوع را صادقانه به شما می‌گویم؛ ‌اگر برای مثال فردا ما یک اردو داشته باشیم از آن طرف هم به عنوان مثال بازیکنان پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا در تیم شان باشند شما به عنوان یک ژورنالیست بیایید با من مصاحبه کنید و بپرسید بازیکنان پرسپولیس کجا هستند؟ من باید بگویم با باشگاهشان در جام دیگری در حال بازی‌اند. بعد شما نمی گویید مگر رئیس فدراسیون نگفت که ارجحیت اول با تیم ملی است،‌ در آن زمان جواب من چیست؟

حالا همان صحبت فقط این بار استقلال، اگر مردم این سؤال را بکنند که مگر نگفتند که ارجحیت با تیم ملی است من جوابم چیست؟ چون این حرف را من مطرح نکردم، بلکه دست‌اندرکاران فوتبال، رؤسای فوتبال این جمله را گفته‌اند و باید جواب این سوال را هم خودشان بدهند.

واقعیت این است که دیگر زمان نداریم که بیشتر از دست بدهیم. زمان آن رسیده که با شهامت تمام یک تصمیم‌گیری‌هایی بکنیم و شجاعانه به همه بگوییم که تصمیم ما این است.

شاید یکسری‌ها هم مخالف باشند ولی چاره چیست؟ شما هم در رسانه‌ شما اگر سردبیر یک تصمیم بگیرد، فکر می‌کنید همه با آن موافق هستند؟ ولی وقتی سردبیر آن دستور را می‌دهد، طبق دستور او کارها جلو می‌رود. باید تصمیم‌گیری شود. شاید یک‌سری مخالف باشند و عده ای هم موافق، ولی این دلیل نمی‌شود که نتوانیم یک تصمیم‌گیری قاطع بکنیم. روسا و مدیران فوتبالی آفریقای جنوبی، ژاپن،‌کره و ... برای فوتبال کشورشان تصمیم‌گیری می‌کنند و طبق آن برنامه هایشان را جلو می‌برند. ما برعکس این کشورها که گفتیم می‌ایستیم و فکر می‌کنیم که چه کاری انجام دهیم که همه را راضی کنیم.

جالب این است که این کسانی که این تصمیم‌گیری‌ها را نمی‌کنند و نمی‌توانند هماهنگ شوند اینها همه برای یک نهاد کار می‌کنند؛ برای مردم ایران و برای دولت ایران کار می‌کنند.


اما گفته می شود کی‌روش مخالف جام حذفی بود و این مسابقات با تاخیر آغاز شد. آیا موضوع صحت دارد؟

خیر، واقعیت این است که مسابقات لیگ در ماه ژانویه و فوریه کامل مشخص نبود و ماه های بعدی هم معلوم نیست که بازی‌ها در چه تاریخی های انجام خواهند شد.پس با این شرایط ما چگونه می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم برای تیم ملی؟! آن کسانی که می‌خواستند تقصیر را به گردن من بیاندازند و می گفتند که کارلوس گفته جام حذفی برگزار نشود، الان باید بیایند تصمیم بگیرند و ببیند چه کاری باید انجام دهند. وقتی تصمیم آخرشان این بود که باید جام حذفی باشد. الان باید بیایند ببینند چطوری می‌توانند بازی‌های لیگ و جام حذفی و بازی‌های تیم ملی و مقدماتی جام ملت‌ها و لیگ قهرمان آسیا و همه را یک جا عملیاتی کنند.

من برای آماده سازی تیم ملی نیاز دارم که سازمان لیگ برنامه مسابقات را شفاف به من بدهد تا به اصطلاح بتوانم برنامه‌ریزی کنم. مطمئنم و شکی ندارم همین چیزی که من خواستارش هستم یعنی برنامه لیگ از الآن تا آخر سال، همین را مربی پرسپولیس می‌خواهد، مربی تراکتورسازی می‌خواهد، مربی سپاهان می‌خواهد تمام مربیان مطمئناً می‌خواهند این برنامه را داشته باشند.

آنها دوست دارند هفته به هفته برنامه بازی های تیم‌شان را داشته باشند. این مدل کار کردن که مثلاً ما بگوییم امروز این کار را می‌کنیم، و بیاییم ببینیم طبق این تصمیم چه کسی خوشحال می شود و چه کسی ناراحت، چه کسی تحسین می‌کند و چه کسی انتقاد و در پایان هم برنامه مان را تغییر دهیم راهگشا نخواهد بود.

‌با این‌ روش کار کردن ما جلو نخواهیم رفت.

پس امروز جلسه مهمی با مهدی تاج، سرپرست سازمان لیگ خواهید داشت.

بله.در نهایت ما امروز یک جلسه مهم داریم، البته یک جلسه روز شنبه با سازمان لیگ داشتیم که هنوز به نتیجه نرسیدیم و واقعیت این است که در جلسه امروز اگر مسئولان و دست‌اندرکاران آماده‌اند که روی مسائل بیایند تصمیم‌گیری کنیم ما هم هستیم، می‌نشینیم و به اصطلاح به یک توافقی می‌رسیم. ولی اگر دنبال این نیستند که یک تصمیم نهایی گرفته بشود ما از جلسه بیرون می‌آییم. این شاید جلسه ۴۵۷۳ ما باشد (خنده) و هدف ما از این جلسه دو مسئله است؛ بیاییم جمله «ارجحیت با تیم ملی است» را معنی کنیم. اگر کسانی که در آن جلسه هستند نتوانند جواب مرا بدهند واقعاً وجود من در آن جلسه بی فایده است. اگر من نتوانم برنامه کامل لیگ را تا آخر فصل را امروز بگیرم واقعیتش باز هم وجود من در آن جلسه بی‌فایده است. اگر ندانم هفته بیست و چهارم، بیست و پنجم، بیست و ششم، بیست و هفتم، بیست و هشتم تا آخر فصل تا هفته سی و چهارم برنامه چی هست در ضمن برنامه جام حذفی چی هست، بودن من آنجا بی‌فایده است. خیلی شفاف بگویم و شما هم می‌توانید بنویسید اگر امروز نتوانند جواب این سوال‌های مرا بدهند من دیگر مسئولیت را می‌گذارم به گردن خودشان، یعنی دست‌اندرکاران به ما بگویند چه زمانی اردو بگذاریم، چه کار بکنیم؛ دیگر مسئولیتش با من نیست دست خودشان است.

سرمربی تیم ملی درباره خداحافظی مهدی رحمتی و پیامش به دروازه‌بان اول تیم ملی، افسوس خود از مصدومیت علی کریمی، بحث تبانی با فدراسیون فوتبال قطر،‌ دلایل حضورش در شبکه تلویزیونی «بی بی سی فارسی» و اینکه مسی بازیکنی ماوراء الطبیعه است،صحبت هایی ویژه‌ای را انجام داد که در ادامه خواهید خواند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391