برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شیث رضایی: جلوی ۹۶هزار نفر از مجیدی انتقام گرفتم

دوشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۴۳ — گل

اسفندماه ۸۳ در اولین دربی زندگی‌اش نیمه دوم جانشین انصاریان شد و دقایقی بعد گل زد!

شیث رضایی و فرهاد مجیدی

به مرور یکی از چهره‌ای ویژه پرسپولیس در داربی‌ها شد، با علیرضا حقیقی صحنه‌ی عجیب ایجاد شوک را آفرید و بالاخره با فرار مجیدی و آن گل دقیقه آخر در دربی شصت‌ونهم در ذهن هواداران حریف هم ثبت شد.

اگر به تاریخچه دربی‌های تهران در چند سال اخیر رجوع کنیم، بدون شک یکی از چهره‌های ویژه این بازی‌ها شیث رضایی است. او این روزها با لباس شهرداری تبریز در لیگ یک روزگار می‌گذراند. اما در آستانه دربی تهران صحبت‌های او به خصوص درباره آن صحنه تاریخی هنوز هم خواندنی است. گفتگوی شیث را بخوانید.

جمعه دربی برگزار می‌شود. چند بار در این دربی بازی کرده‌ای؟ این بازی با مسابقات دیگر چه تفاوتی دارد؟

در ۱۰ دربی بازی کردم، این بازی شرایط خاص خودش را دارد. یک بار وقتی از تلویزیون دربی را نگاه می‌کردم پیش خودم گفتم من باید چه کار کنم که در این بازی متفاوت باشم چون هواداران از بازیکن در این دیدار انتظار زیادی دارند. به خاطر همین همیشه سعی کردم در دربی‌ها متفاوت باشم.

این تفاوت یعنی چه؟

یعنی هر طور که هواداران دوست دارند بازی کنید و با تعصب در میدان حاضر شوید. زمانی بازیکنی در دربی گل می‌زند و هیچ وقت محبوب نمی‌شود اما هستند بازیکنانی که هیچ وقت در این بازی گل نزده‌اند و محبوب هواداران بودند چون با غیرت و تعصب بازی می‌کردند. همیشه پیش خودم می‌گفتم چرا فقط مهاجمانی که در این بازی گل می‌زنند محبوب می‌شوند؟ چرا یک مدافع نباید محبوب باشد؟ به خاطر همین سعی کردم متفاوت باشم. البته من در دربی هم گل زدم، هم پاس گل دادم، هم پیروز شدم و هم باختم. به نوعی تمام حس این بازی را درک کردم.

تو برای متفاوت بودن حتی حاضر شدی مو‌هایت سرت را بتراشی.

البته تراشیدن مو‌هایم قضیه خودش را دارد. وقتی در صبا بودم با موی تراشیده شده به استقلال گل زدم و به خاطر همین به پیشنهاد یکی از دوستانم قبل از دربی مو‌هایم را تراشیدم تا شاید باز هم به استقلال گل بزنم.

کری خواندن توسط بازیکنان قبل از این بازی چقدر روی عملکرد آن‌ها تاثیر دارد؟

بستگی به روحیه بازیکن دارد، بازیکنی مثل امیرحسین صادقی وقتی کری می‌خواند خشن‌تر و بهتر بازی می‌کند اما بازیکنی مثل هادی نوروزی بدون کری‌خواندن و سر و صدا در دربی کارش را انجام می‌دهد.

چه توصیه‌ای به بازیکنان پرسپولیس داری؟

فقط یک جمله، روی امیرحسین صادقی کار کنید تا عصبی شود. امیرحسین استعداد اخراج شدن را دارد.

شاید مهم‌ترین اتفاقی که در دربی برای تو افتاد قضیه فرار معروف مجیدی از دست تو است...

اگر می‌دانستم بعد از آن فرار و گل این همه حادثه به وجود می‌آید شاید طور دیگر برخورد می‌کردم اما خدا جای حق نشسته است. من همیشه منتظر یک فرصت بودم که آن صحنه را جبران کنم. اگر در آن بازی آن اتفاق افتاد در عوض مقابل الغرافه مجیدی را کاملا مهار کردم و باعث اخراجش هم شدم. منتظر انتقام بودم که مقابل ۹۶ هزار هوادار این کار را انجام دادم.

چقدر روی آن گل مقصر بودی؟

بعد از آن صحنه من با اکثر مربیان فوتبال و کار‌شناسان صحبت کردم، بیشتر آن‌ها اعتقاد داشتند من روی آن گل مقصر نبودم.

اگر به عقب برگردیم در آن صحنه روی مجیدی خطا می‌کنی؟

نه. چون خدا جای حق نشسته است اگر مجیدی را می‌زدم خدا هم جای دیگر مرا می‌زد. به نظر من یک بازیکن نباید بازیکن مقابلش را بزند بلکه با فکر و ذهن باید او را کنترل کند. در آن صحنه مجیدی جلو‌تر از من استارت زد و من به هیچ عنوان به این بازیکن نمی‌‌رسیدم اما همه گفتند من مقصر بودم.

به دربی که نزدیک می‌شویم بازیکنان دو تیم هم برای هم کری می‌خوانند، این کار درست است؟

کری خواندن طبیعی است و اکثر بازیکنانی که می‌خواهند برای اولین بار در دربی بازی کنند کری می‌خوانند ولی بازی به این صحبت‌ها نیست. وقتی ۹۰ دقیقه تمام شد باید نشان دهید که کت تن چه کسی است. البته من هم وقتی جوان‌تر بودم اشتباه می‌کردم و تحت تاثیر بازی کری می‌خواندم اما حالا می‌دانم که دربی به این صحبت‌ها نیست.

بد‌ترین و بهترین خاطره تو از دربی چه چیزی است؟

بد‌ترین خاطره من بازی بود که ۳ بر ۲ به استقلال باختیم و بهترین خاطره‌ام بردی بود که با گل اولادی مقابل استقلال تجربه کردم.

چرا بازیکنانی مثل تو، نیکبخت و... هیچ وقت در این فوتبال به حق خودشان نرسیدند و بیشتر در حاشیه بودند. در این قضیه خود شما چقدر مقصر بودید؟

یعنی من یا علی (نیکبخت) حق نداشتیم که زندگی و مثل آدم‌های دیگر رفتار کنیم؟ علی گناهش این بود که می‌خواست مثل مردم عادی زندگی کند اما موج حسادت‌های زیاد نگذاشت این اتفاق بیفتد و نیکبخت را به حاشیه کشیدند وگرنه علی نماز‌خوان است و خیلی پاک، ‌ الان هم ازدواج کرده و ساکت و آرام زندگی‌اش را می‌کند.

اگر به عقب برگردیم چه کاری را انجام نمی‌دهی؟

اگر به گذشته برگردم به غیر از اتفاقات بازی با داماش تمام کارهایی را که انجام دادم باز هم انجام می‌دهم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391