برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مظلومی: کارم بانفت تمام شده بود؛

پنجشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۴۳ — گل

استقلال مربیان خوبی دارد که دارند تیم را قهرمان می‌کنند. دیگر نیازی به من نیست. من فقط با حمایت هوادارانی که هنوز به من ابراز علاقه می‌کنند، دلگرم هستم.

پرویز مظلومی

ﻣﺬاﻛﺮات ﻋﻠﻲ ﻓﯿﺮوزی ﺑﺎ ﻓﺪراﺳﯿﻮن ﻓﻮﺗﺒﺎل درﺑﺎره ﺻﺎدر ﻧﺸﺪن ﻣﺪرک ﻣﺮﺑﯿﮕﺮیاش ظﺎھﺮًا ﺑﻪ ﻧﺘﯿﺠﻪای ﻧﺮﺳﯿﺪه و ﺑﺎ اﻳﻦ ﺣﺴﺎب او ھﻤﭽﻨﺎن ﻧﻤﻲﺗﻮاﻧﺪ روی ﻧﯿﻤﻜﺖ ﺻﻨﻌﺖ ﻧﻔﺖ آﺑﺎدان ﺑﻨﺸﯿﻨﺪ، ﻣﮕﺮ آﻧﻜﻪ ﺑﺮای او ﺑﻪﻋﻨﻮان ﻣﺮﺑﻲ ﻛﺎرت ﺻﺎدر ﺷﻮد و ﻳﻜﻲ از دﺳﺘﯿﺎراﻧﺶ را ﺳﺮﻣﺮﺑﻲ ﺗﯿﻢ ﻣﻌﺮﻓﻲ ﻛﻨﻨﺪ. ھﻤﻪ اﻳﻦ اﺣﺘﻤﺎﻻت اﻣﺎ در ﮔﺮو ﻧﻈﺮ ﻧﮫﺎﻳﻲ ﻧﺎﺻﺮ ﮔﻮدرزی ﺑﻪﻋﻨﻮان ﻣﺪﻳﺮﻋﺎﻣﻞ ﺟﺪﻳﺪ ﺗﯿﻢ اﺳﺖ. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺳﺎﺑﻘﻪ و ﻋﻼﻳﻖ ﻧﺎﺻﺮ ﮔﻮدرزی اﻣﺎ ﺣﺮف و ﺣﺪﻳﺚھﺎﻳﻲ ﻛﻪ در آﺑﺎدان ﭘﯿﭽﯿﺪه از ﺗﻤﺎﻳﻞ او ﺑﺮای ﻣﺬاﻛﺮه ﺑﺎ ﭘﺮوﻳﺰ ﻣﻈﻠﻮﻣﻲ ﺑﺮای ھﺪاﻳﺖ ﺗﯿﻢ ﺧﺒﺮ ﻣﻲدھﺪ. این در حلی است که حساب صنعت نفت برای مظلومی از همه تیم‌ها جدا است و هم حساب مظلومی برای هواداران آبادانی. به خاطر همین است که برای چندمین بار در طول این فصل نام مظلومی همزمان با تغییر مدیریت، بار دیگر بر سر زبان‌ها می‌افتد. این بار اما مظلومی تمایلی به قبول این پیشنهاد ندارد و ناگفته‌های زیادی را در توضیح علت این بی‌تمایلی مطرح می‌کند؛ ناگفته‌هایی که در آخر به مشکلات او در استقلال هم کشیده می‌شود.!

حسابی خودتان را از فوتبال کنار کشیده اید

بهترین کار را می‌کنم. در فوتبال امروزی باید همینطور بود.
اما از همان ابتدای فصل خیلی از باشگاه‌ها به دنبال شما بودند. در طول فصل هم تا صحبتی از تغییر می‌شد، شما گزینه اصلی بودید.

بله، ۴، ۵ موقعیت هم داشتم اما راستش اصلاً دوست نداشتم این فصل کار کنم. هنوز هم از چند باشگاه پیشنهاد دارم که همه تیم‌هایی هستند که در حال سقوطند.

تا آنجا که می‌دانیم، صنعت نفت آبادان یکی از باشگاه‌هایی است که به شدت تمایل دارد با شما همکاری کند.

شما به جای من باشید این پیشنهاد را قبول می‌‌کنید؟ من آبادانی هستم و دوست دارم به تیم شهرم کمک کنم اما واقعاً از نظر عقلی امکان دارد که نفت در لیگ بماند؟ با ۱۰ امتیاز فاصله و در فاصه ۱۰ هفته مانده به پایان فصل؟ چطور ممکن است که این تیم بماند؟

همه اینها یعنی حاضر نمی‌شوید هدایت این تیم را قبول کنید؟

خیلی کار سختی است! خیلی سخت!

اما اگر بتوانید با همین شرایط تیم را نگه دارید، برای همیشه نامتان در تاریخ فوتبال آبادان باقی می‌ماند!

در اینکه تیم نفرات خوبی دارد شکی نیست اما واقعیت آن است که صنعت نفت از نظر روحی هم وضعیت بدی دارد. یک زمان تیم‌ها به آبادان می‌آمدند به این امید که یک امتیاز بگیرند اما حالا برای برد می‌آیند. همین شرایط هواداران را هم مأیوس کرده و اینها اتفاقات خیلی بدی است که کار را سخت‌تر هم می‌کند.

یادمان هست قبل از این هم چند بار نام شما برای سرمربیگری اعلام شد اما چه اتفاقی افتاد که به ثمر نرسید؟

آن زمان که من برای همکاری با صنعت نفت اعلام آمادگی کردم و کار تقریباً تمام شده بود، آقایان ترجیح دادند سرمربی‌های خارجی را از دلال‌های‌شان بگیرند. آخر کدام آدم عاقلی سرمربی خارجی را برکنار می‌کند و وسط فصل یک خارجی دیگر را جایگزین او می‌کند؟ این کار عقلانی بود؟

اما حالا با آمدن آقای گودرزی به نظر می‌رسد انتخاب اول و آخر او برای هدایت تیم، فقط شما باشید.

ایشان به بنده لطف دارند و ما قبلاً با هم همکاری داشتیم. خود ایشان بود که صنعت نفت را به لیگ برتر آورد اما ‌ای کاش زودتر از اینها آقای گودرزی را به‌عنوان مدیرعامل انتخاب می‌کردند.

به هرحال آقای علی فیروزی مدرک A ندارد و نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند.

من این موضوع را می‌دانستم. علی بچه خوبی است، مربی خوبی هم هست اما این مشکل را داشته و مدیرعامل باید پیش از انتخابش مشکلاتش را ارزیابی می‌کرد. به هرحال این هم از آن انتخاب‌های نادرست بود. اشتباه روی اشتباه انجام دادند و حالا دودش به چشم هواداران آبادانی می‌رود.

به نظر می‌رسد آنقدر در مدتی که در استقلال بودید، سختی کشیدید که به این راحتی حاضر نمی‌شوید پیشنهادی را قبول کنید!

بله، من دو سال خیلی خیلی سخت را در استقلال داشتم. باید یک کتاب از اتفاق‌هایی که در استقلال برایم افتاد بنویسم. از سنگ‌هایی که سر راهم قرار دادند. با این حال خدا کمک کرد، هم دربی‌ها را بردیم و هم با اختلاف یک امتیاز نایب قهرمان شدیم.

همین نایب قهرمانی هم بود که سیل انتقادها را به سمت شما روان کرد تا بعد از آن همه سختی، خستگی در تنتان بماند.

هواداران بدانند اگر اتفاقاتی که در استقلال برای من افتاد را باز کنم، خدا را شکر می‌کنند که همان نایب قهرمان هم شدیم.

خب چرا درباره این اتفاقات نمی‌گویید؟

تف سربالاست. به‌عنوان یک استقلالی بهتر است حرفی نزنم و نگویم که چه آدم‌هایی دارند در استقلال چه کارهایی می‌کنند. صبر کنید تا چند سال دیگر دست همه آنها رو می‌شود.

برای فصل آینده برنامه خاصی ندارید؟

فعلاً نه اما باید تیمی پیدا شود که شرایط من را بپذیرد و ویژگی‌هایی که می‌خواهم را داشته باشد.

به بازگشت به استقلال فکر نمی‌کنید؟

استقلال مربیان خوبی دارد که دارند تیم را قهرمان می‌کنند. دیگر نیازی به من نیست. من فقط با حمایت هوادارانی که هنوز به من ابراز علاقه می‌کنند، دلگرم هستم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391