برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مبعلی :به خاطر سرپرست باشگاه برگشتم پیکان

چهارشنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۳۹ — گل

با این شرایط مشخص بود که تیم نتیجه نمی‌گیرد. ویسی هم متوجه شد که این کار جواب نداد و فکر کنم این مساله تجربه‌ای می‌شود برای مربیان دیگر

ایمان مبعلی

ایمان مبعلی که به دلیل یکسری مشکلات از تمرین پیکان قهر کرد و رفت، از دوشنبه به خاطر اصغر ملکیان سرپرست باشگاه برگشته تا به ماندن تیم در لیگ برتر کمک کند. این هافبک سابق تیم ملی که زمانی ستاره فوتبال ایران بود در مصاجبه با ایران ورزشی توضیحات کاملی در این زمینه دارد. مصاحبه ایمان با ایران ورزشی را بخوانید:جریان اخراجت از پیکان چه بود؟
‌یک مشکل پیش آمد و بحث کوچکی بود که من ناراحت شدم و حدود یک هفته، ۱۰ روز سر تمرین نرفتم اما اخراج نبود و من تنها به خاطر ناراحتی سر تمرین نرفتم.
اما گفته می‌شد اخراج شدی...
‌من خواب بودم و برنامه نود را ندیدم اما همسرم برنامه را دید و گفت که اعلام کردند من اخراج شدم که در ادامه ظاهرا سرپرست تیم هم مصاحبه کرد و گفت که بحث اخراج نبوده.
بصیرت مصاحبه کرده بود، نه سرپرست تیم.
نمی‌دانستم. در هر صورت همانطور که آقای بصیرت هم گفت بحث اخراج نبود و من هیچ موقع ضد فوتبال نیستم که اخراجم کنند.

اتفاقا همین مساله هم عجیب بود که بازیکن آرام و کم‌حاشیه‌ای مثل شما اخراج شود...
‌من تنها ناراحت بودم. نمی‌توانم بگویم مشکل چه بوده اما صحبتی شد که من را خیلی ناراحت کرد.
مشکل با ویسی بود.
‌با ویسی صحبت کرده بودم که ناراحت شدم.
اما ظاهرا به تمرین‌ها برگشتی...
‌بله، با من تماس گرفتند و من از دوشنبه با آقای ملکیان سرپرست باشگاه جلسه داشتم که به خاطر ایشان قبول کردم و به تمرین برگشتم تا به تیم کمک کنم.
در این مدت ۱۰ روز یعنی به شما زنگ نزدند؟
‌خیلی زنگ زدند اما تصمیم گرفتم دیگر سر تمرین نروم که با صحبت‌های ملکیان و اینکه قرارداد داشتم فکر کردم برگردم و به تیم کمک کنم بهتر است. به خاطر همین برگشتم و تمام تلاشم را می‌کنم تا تیم در لیگ برتر بماند. الان بیشتر از هر چیزی تیم برایم مهم است، نه بحث‌هایی که به وجود آمد.
پس تنها به خاطر ملکیان برگشتید.
‌بله، من ارتباط خوبی با ملکیان دارم و تنها به خاطر او برگشتم. ملکیان مدیر مثبتی است که تلاش زیادی هم برای باشگاه انجام می‌دهد. مثلا تا الان یکی دو پرداخت خوب داشت و تا الان چند بار گفته اگر نتیجه‌گیری و شرایط تیم خوب شد، زودتر از موعد مقرر و قبل از پایان فصل با همه تسویه حساب می‌کند اما متاسفانه فعلا شرایط خوب نیست.
چرا پیکان به این حال و روز افتاده؟
تیم از اول فصل مشکلات داشت و درست هم نشد. تیمی که مشکل دارد، همه مقصر هستند اما وقت هست و با وجود اینکه می‌دانیم کار خیلی سخت خواهد بود اما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا در لیگ برتر بمانیم. ما از ۱۲ بازی باقیمانده، ۸-۷ بازی‌مان خارج از تهران است که این مساله کار را سخت‌تر می‌کند اما سخت‌تر از آن، این است که ۴-۳ بازی‌مان با رقبایی است که شرایطی مثل ما دارند و برای ماندن در لیگ تلاش می‌کنند.
اما انگار شما امید زیادی به ماندن دارید؟
‌ بله، ما خیلی امیدواریم. به هر حال ۱۲ هفته مانده و من فکر می‌کنم هر تیم ۶ برد بیاورد می‌تواند در لیگ بماند. ما اگر از بازی‌های باقیمانده ۲۰-۱۸ امتیاز بگیریم می‌توانیم بمانیم. البته این مساله به امتیازات بقیه تیم‌ها هم بستگی دارد.
فکر می‌کنی ویسی چرا در صبا موفق بود اما در پیکان نتوانست مثل قبل باشد؟
‌ صبا یک تیم کامل بود که آسیایی هم شد. این تیم بازیکنانی مثل علی دایی، یحیی گل‌محمدی، سهراب بختیاری‌زاده و... را داشت که از نظر شخصیتی تیمی بزرگ بود. ویسی هم در فصلی که آنجا بود چند بازیکن جوان را به تیم اضافه کرد و موفق هم شد چون استخوان‌بندی تیم خوب بود اما حالا تیم پیکان را در نظر بگیریم. این تیم از دسته یک بالا آمد و از آن تیم، تنها ۶ بازیکن را نگه داشتند. ۸۰ درصد از بازیکنانی هم که به تیم اضافه شدند از دسته یک آمده بودند. با این شرایط مشخص بود که تیم نتیجه نمی‌گیرد. ویسی هم متوجه شد که این کار جواب نداد و فکر کنم این مساله تجربه‌ای می‌شود برای مربیان دیگر.
اما در نیم فصل پیکان بازیکنان خوبی گرفت.
‌ بله اما بازیکنانی که به تیم اضافه شدند، در تیم‌هایشان شرایط خوبی نداشتند و زیاد بازی نمی‌کردند. با این حال و البته با بازیکنانی که اضافه شدند امیدوار به ماندن در لیگ برتر هستیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391