برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پیش‌بازی نفت- ملوان؛ قوی سفید و گربه‌ی سیاه

پنجشنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۱۱ — گل

جدال همسایه‌ها را در هفته بیست‌وسوم باید به این دیدار نسبت داد. دیداری که دو همسایه در جدول لیگ مقابل هم قرار می‌گیرند تا در زمانی که همه توجه‌ها متوجه بازی دربی پایتخت است تا حدود بسیار زیادی بتوانند جایگاه‌شان را در نیمه بالایی جدول محکم کنند.

تیم ملوان و تیم نفت تهران

ملوان؛تیم جوان و غیبت جلال

ملوان پس از کش و قوس‌های فراوان توانست کمی از حاشیه‌هایش را کاهش دهد. آن‌ها در انزلی توانستند یک بازی فیزیکی و درگیرانه را به نمایش بگذارند و استقلال را پیش از دربی در انزلی زمین‌گیر کنند. هرچند در این بازی آن‌ها نتوانستند به گل دست یابند اما بازی ملوان در برابر استقلال بسیار بهتر از بازی با صبا و فجر بود و توانستند بازی روان‌تری را به نمایش بگذارند. ملوانان از ۵ بازی خود در دور برگشت فقط ۳ امتیاز کسب کرده‌اند و این برای تیمی که در دور رفت در همین ۵ بازی ۱۱ امتیاز کسب کرده بوده نمی‌تواند نتیجه خوبی باشد.

ملوانان پس از مدت‌ها دوباره هدایتی را در انزلی رویت کردند و شاید این به نوعی برای آن‌ها یک روحیه و امیدی برای آینده باشد. باید این نکته را نیز متذکر شد که ملوانان این روز‌ها جیب‌هایشان کمی چاق و چله شده و از مسایل مالی نیز کمی خیال‌شان جمع شده است. پس از چند نتیجه نا‌امیدکننده احمدزاده ترجیح داد که کم‌کم به جوانان میدان بدهد. این بازیکنان در چند بازی پاشنه آشیل تیم او شدند اما در بازی با استقلال رو به رشد نشان دادند. یکی از مشکلات کنونی ملوان عدم موقعیت‌سازی آن‌ها در خطوط میانی و به طبع عدم موقعیت‌سازی مناسب برای مهاجمان ملوان است. با آمدن عزت‌اللهی و بازی دادن به او در میانه میدان تا حدودی پژمان نوری به سمت چپ متمایل شده و این باعث شده بسیاری از حملات ملوان از این جناح صورت بگیرد.

ملوان در بازی با نفت رافخایی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارند و باید دید چه کسی به جای او فرصت حضور در میدان را پیدا خواهد کرد. شاگردان احمدزاده در تهران روز سختی را در برابر یاران ابراهیم‌زاده خواهند داشت تیمی که نحوه بازی آن‌ها بسیار مشابه ملوان است. این بازی برای احمدزاده حکم یک دوئل برای کسب رده پنجمی جدول را دارد و اگر به نتیجه دلخواه دست نیابد کم‌کم باید زمین زیر پایش را سست شده ببیند.

نفت تهران؛ بهترین استارتر لیگ

نفت تهران از لحاظ نتیجه‌گیری همیشه در بازی‌های ابتدای نیم‌فصل به خوبی توانسته عمل کند و امتیازات خوبی را جمع کند. یکی از حسن‌های نفتی‌ها در چند فصلی که میهمان لیگ است همین نتیجه‌گیری بسیار خوب آن‌ها در ابتدای نیم‌فصل‌ها است که باعث می‌شود دیگر نگران روزهای پایانی لیگ و حسرت یک امتیاز‌ها نباشند. آن‌ها در دو بازی اخیر خود توانسته‌اند به دو پیروزی پرگل برابر رقیبان‌شان دست یابند و اگر این نتیجه را در برابر ملوان بتوانند تکرار کنند ابراهیم‌زاده توانسته یک هت‌تریک رویایی در پیروزی را به نام خود ثبت کند. آن‌ها در ۲ بازی خود ۷ گل را به ثمر رسانده‌اند که این تعداد گل در دو بازی بسیار جالب است و اگر بتوانند در مقابل ملوان به یک پیروزی باارزش دست یابند توانسته‌اند از فاصله‌ی خود با بالانشینان کم کرده و یک فاصله مناسب با تیم‌های تعقیب‌کننده‌شان ایجاد کنند. حتی آن‌ها می‌توانند به کسب سهمیه آسیایی که فصل پیش با اختلاف یک امتیاز آن را به صبا سپردند امیدوار شوند.

یعقوب کریمی این روز‌ها یکی از آماده‌ترین بازیکنان نفت تهران است که دادن ۳ پاس گل و زدن یک گل در دو بازی اخیر گواهی بر این ادعاست. او توانسته با زدن ۹ گل یکی از تعقیب‌کنندگان رافخایی در جدول گلزنان لیگ بر‌تر باشد. به طور حتم او یکی از ارکان مهم نفتی‌ها به حساب می‌آید که اگر سرحال باشد می‌تواند بازی را برای تیمش در بیاورد. پس از رفتن ایمان موسوی و انتقال منوچهری به نفت این روز‌ها منوچهری توانسته‌‌ همان بازی‌های دوران اوج در سایپا را به نمایش بگذارد و در چند بازی اخیر برای تیمش گلزنی کند.

سوابق قبلی؛ قوی سفید و گربه سیاه

لقب گربه سیاه ملوان انزلی را باید به نفت تهران داد. تیمی که در سه بازی متوالی توانسته ملوان را شکست دهد و به نوعی در مقابل ملوان یک رکورد را به جای گذاشته است. هرچند از ورود نفت به لیگ بر‌تر زمان زیادی نمی‌گذرد اما تاکنون ملوان نتوانسته در مقابل نفت تهران به پیروزی دست یابد. این دو تیم تا کنون ۵ بار به دیدار هم رفته‌اند که دو بازی به تساوی کشیده و سه بازی با برتری نفت به پایان رسیده است. اولین باخت ملوان در فصل جاری نیز به بازی با نفت برمی‌گردد، در جایی که نفت توانست با ۳ گل آن هم در انزلی ملوان را شکست دهد. در آن بازی دو گل را ایمان موسوی زد که اکنون در استقلال توپ و گل دیگر را یعقوب کریمی وارد دروازه ملوان کرد. در مقابل ملوان با تک گل رافخایی توانست یکی از ۳ گل را جبران کند.

پیش‌بینی؛ برد نفت طبیعی است، بقیه شگفتی!

اگر بخواهیم یکی از این دو تیم همسایه را برنده بازی بدانیم، شاید کمی سخت باشد اما در این‌که این روز‌ها نفت سرحال‌تر شده و بهتر بازی می‌کند و حریفانش را با چندین گل شکست می‌دهد شکی نیست. البته ملوان هم پس از تساوی روحیه‌بخش در مقابل استقلال تا حدودی روحیه خود را بازیافته است. کفه ترازو برای نفتی‌ها با توجه به شرایطشان در چند هفته اخیر و گربه سیاه بودن برای ملوان بسیار سنگین است اما تساوی روحیه‌بخش ملوان می‌تواند کار دست نفتی‌ها بدهد. یک تساوی در این بازی احتمالا ملوان را راضی می‌کند اما نفت را نه.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391