برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رسول نویدکیا: محرم می خواست خداحافظی کند که پایش خوب شد

پنجشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۲۸ — گل

چون پست‌های ما به گونه‌ایست که زیاد به هم نمی‌خوریم، همدیگر را زیاد در زمین نمی‌بینیم و گه‌گداری از کنار هم رد می‌شویم و گذری یکدیگر را می‌بینیم

رسول نویدکیا که از سپاهان نوین به بزرگسالان سپاهان اضافه شد، در زمان لوکا بوناچیچ و با آمدن ابوالهیل به سپاهان نیمکت‌نشین شد، بعد از جدایی از سپاهان راهی مس کرمان شد و حالا دیگر از بودن در تیمی به جز سپاهان احساس غربت نمی‌کند. رسول نویدکیا که به گفته برخی، به دلیل حضور محرم نتوانست در تیم شهرش موفق باشد، این مسئله را قبول ندارد و می‌گوید به خاطر حضور محرم نبود که از تیم اصفهانی جدا شدم. با او که جمعه بار دیگر در پیراهن نفت آبادان رودرروی محرم قرار می‌گیرد، در آستانه دیدار با سپاهان به گفتگو نشستیم.

شرایط نفت برای بازی با سپاهان چگونه است؟
تا همین چند روز پیش شرایط تیم ما زیاد خوب نبود چون نتایج خوبی نگرفته بودیم اما این هفته خوب تمرین کرده‌ایبم و در بازی سپاهان برای سه امتیاز به میدان می‌آییم. باید این سه امتیاز را بگیریم تا شرایطمان بهتر شود و امیدواریم که در این بازی به پیروزی برسیم.
چند هفته پیش بود که در همین اصفهان و مقابل سپاهان از جام حذفی حذف شدید، البته خودتان می‌گفتید جام حذفی را نمی‌خواهید!
خب مسئولان دوست نداشتند که تیم جام حذفی شرکت کند و چندین نفر از بازیکنان اصلی را همراه نبردند. جام حذفی زیاد برایمان مهم نبود اما این بازی برایمان خیلی مهم است و بازیکنانمان می‌آیند که یک نتیجه خیلی خوب مقابل کسب کنند.
به نظرت نفت در لیگ می‌ماند؟
همه چیز دست خود بازیکنان تیم است. ۱۰ بازی باقی مانده که ۳۰ امتیاز دارد و ما اگر از این ۳۰ امتیاز ۲۵ امتیاز هم بگیریم، در لیگ می‌مانیم.
به نظرت ۲۵ امتیاز از ۱۰ بازی خیلی نیست؟
خیلی است ولی ممکن است.
ولی بازی‌های خیلی سختی در پیش دارید.
سخت است ولی غیر ممکن نیست؛ ما نیاز به یک برد داریم که از این شرایط خارج شویم زیرا تیم ما خیلی خوب است و تنها مشکل ما یک برد است و به همین دلیل تا الان اذیت شدیم.
در بازی رفت مقابل سپاهان به تساوی رسیدید و با توجه به شرایط نفت به نظرت سپاهانی‌ها شما را دست کم می‌گیرند؟
فکر نمی‌کنم سپاهانی‌ها این تفکر را داشته باشند که تیمی را دست کم بگیرند زیرا تفکر اینها قهرمانی در لیگ است و به همین دلیل با تمام قوا و انگیزه بالا می‌آیند که بازی را ببرند. آنها می‌خواهند جایگاه خود را حفظ کنند و برای قهرمانی بجنگند بنابراین فکر نمی‌کنم بی‌انگیزه به مصاف ما بیایند. اگر تیمی بود که وسط جدول بود، شاید انگیزه چندانی نداشت اما سپاهان برای قهرمانی می‌جنگد و به امتیاز همه بازی‌ها احتیاج دارد و انگیزه این تیم بالاست که خودش را به صدر جدول برسد.
رویارویی‌ات با محرم هم مطمئناً جذاب خواهد بود.
راستش دیگر برایمان عادی شده چون اینقدر روبروی هم بازی کرده‌ایم که بازی کردن رودر روی هم برایمان عادی شده است.
مثل رویارویی مسی و رونالدو که هر چند هفته یک بار روبروی هم بازی می‌کنند!
بله. بازی کردن مقابل هم دیگر برایمان عادی شده، ضمن اینکه ما در بازی اصلا حواسمان نیست که برادرمان در زمین هست یا نیست و زیاد توجهی به این مسئله نمی‌کنیم. همچنین چون پست‌های ما به گونه‌ایست که زیاد به هم نمی‌خوریم، همدیگر را زیاد در زمین نمی‌بینیم و گه‌گداری از کنار هم رد می‌شویم و گذری یکدیگر را می‌بینیم!!


در بازی قبل که با نفت به اصفهان آمدی هواداران به شدت تو را تشویق کردند، کسانیکه علیه عبدالله ویسی شعار دادند، رسول نویدکیا را به شدت تشویق کردند. فکر می‌کنی ارتباطی که سپاهانی‌ها با تو برقرار کرده‌اند به خاطر محرم است یا ارتباط خاصی بین تو و آنها برقرار شده؟
شاید به خاطر این است که محرم کاپیتانشان است چون من دو سال بیشتر سپاهان نبودم.
راستی چه شد که رسول نویدکیا از سپاهان جدا شد؟
دلیل خاصی نداشت. آن سال لوکا بوناچیچ سرمربی بود و آن زمان ابوالهیل را آوردند و لوکا به من گفت که فکر نمی‌کنم زیاد به تو بازی برسد و اگر به تیم دیگری بروی، برایت بهتر است چون جوان نباید روی نیمکت بنشیند و همین شد که آقای ساکت هم رضایت داد که من از سپاهان جدا شوم.
شاید اگر سپاهان می‌ماندی هم رقم قراردادت بیشتر می‌شد و هم از نظر فوتبالی بیشتر پیشرفت می‌کردی. پشیمان نیستی که از سپاهان رفتی؟
نه پشیمان نیستم چون تیم‌هایی همچون مس، شهرداری بندرعباس هم تیم‌های خوبی بودند و چون در این تیم‌ها خوب کار کردم، توانستم تا الان در لیگ بازی کنم. اگر سپاهان می‌ماندم روی نیمکت می‌نشستم و زودتر فوتبالم تمام می‌شد.
خب در سپاهان هم بازیکنی مثل حسین پاپی آنقدر روی نیمکت نشست تا در نهایت کرانچار به او اعتماد کرد و حالا دارد فیکس بازی می‌کند.
حسین طاقتش زیاد است، من کم طاقتم!
دوست داری به سپاهان برگردی ؟
همه دوست دارند برای سپاهان بازی کنند و من هم دوست دارم به سپاهان برگردم ولی در حال حاضر برای صنعت بازی می‌کنم و اینجا هم خیلی راحت هستم.
برخی می‌گویند محرم نخواسته که تو به سپاهان برگردی و گفته که نمی‌خواهد دو نویدکیا در سپاهان باشد!
(می‌خندد)، نه بابا، ماشالله سپاهان آنقدر تیم بزرگی است که همه دوست دارند در آن بازی کنند ضمن اینکه تیمشان آنقدر تیم بزرگی است که هر کسی به این تیم آمده یا ملی‌پوش بوده و یا بازیکن بزرگی است و به همین دلیل بود که من مایل نبودم به سپاهان بیایم چون اگر به سپاهان می‌آمدم باید پشت خط می‌نشستم.
یعنی می‌گویی سطح سپاهان بالاتر از توست؟
نه ولی جوری بود که هم پستی‌های قوی در تیم داشتم و به همین دلیل نیامدم.
صحبتی برای بازگشتت به سپاهان شد؟
همان سالی که از سپاهان رفتم، بعدش صحبت شد که به این تیم برگردم، سال دوم لوکا به من گفت که برگردم ولی دیگر مایل نبودم که به این تیم برگردم.
با محرم در تماس هستی؟
نه زیاد. گه‌گداری...
گه‌گداری یعنی چند وقت به چند وقت؟
یعنی سالی یک بار!
فکر نمی‌کنی فاصله‌ تماس هایتان کمی زیاد است؟
زیاد که هست ولی خب دیگر نشده تماس بگیریم.
محرم در مورد خداحافظی‌اش به تو حرفی زده؟
بله. درست یادم نیست که پارسال بود یا امسال اما او با من حرف زد و می‌گفت احتمالاً خداحافظی می‌کنم چون پایم اذیتم می‌کند اما خدا را شکر بعدش پایش درست شد و حالا دارد بازی می‌کند.
خبر داری که بحث دعوت او به تیم ملی دوباره مطرح شده؟
انشالله محرم به تیم ملی برگردد چون او به درد تیم ملی می‌خورد و بدنش واقعاً آماده است و خوب بازی می‌کند. البته محرم اگر بخواهد تیم ملی برود باید در بعضی از بازی‌های باشگاهیش بازی نکند چون اگر برود تیم ملی دیگر نمی‌تواند برای باشگاهش کار کند. بالاخره بدنش ضعیف است و اگر فشار بیاورد باز مصدوم می‌شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391