برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سرمربی تیم فوتسال صبای قم: نگرانم تبانی فصل پیش تکرار شود

جمعه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۳۱ — ایسنا

سرمربی تیم موفق صبای قم از رازهای صدرنشینی تیم بی‌ادعایش در لیگ برتر فوتسال گفت.

حسن‌زاده همچنین ابراز نگرانی کرد تا گیتی‌پسند همچون فصل قبل باز هم تبانی قهرمانی را از جنگ تیم‌های دیگر در نیاورد.

محسن حسن‌زاده، سرمربی جوان و آینده دار صبای قم توانسته در فصل جاری با وجود داشتن بازیکنان جوان و کم تجربه و حضور مدعیانی مثل گیتی‌پسند و منصوری، تیمش را در صدر جدول لیگ برتر فوتسال نگه دارد. حسن‌زاده سابقه بازی در تیم‌های سهیل قم، پیمان تهران، شن‌سای ساوه، فراز قم، ارم کیش قم، علم و ادب مشهد، پوشینه بافت قزوین، شهرداری ساوه، فرش آرای مشهد و صبای قم را در کارنامه‌اش دارد و به نوعی از اولین دور لیگ فوتسال بازی کرده است. او همچنین در زمان سرمربیگری حسین شمس در تمام اردوهای تیم ملی حضور داشت، اما با آمدن ژوراندیرو در سال ۲۰۰۶ جای خود را به برادرش علی اصغر حسن‌زاده داد. او همچنین یک برادر دیگر هم دارد و مهدی، اصغر و محسن حسن‌زاده مثلث موفقی را در صبای قم این فصل به وجود آورده‌اند. صبا در حال حاضر در شرایطی که تنها پنج هفته‌ به پایان لیگ مانده، بالاتر از تیم‌های مدعی در صدر جدول رده‌بندی قرار دارد.

محسن حسن‌زاده ۲۸ ساله سرمربی این تیم درباره موفقیت‌های تیمش صحبت کرد. متن این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید:

* عامل اصلی موفقیت صبا در لیگ ۹۱ چه بوده است؟

- مهم‌ترین عاملی که باعث شده صبا تا این حد تماشاگر پسند بازی کند و مردم از دیدنش لذت ببرند، به جز توانایی فنی بازیکنان، رفاقت بین ماست. همه بازیکنان از چندین سال قبل با هم بوده‌اند و با هم بزرگ شدند. آنها از رده‌های پایه در کنار هم بازی کردند و رفاقت‌شان ریشه‌ای است، نه این که من بخواهم یک رفاقت تصنعی ایجاد کنم، این رفاقت ریشه در گذشته دارد و در زمین هم با از خود گذشتگی بازی می‌کنند. انگیزه‌شان بالاست و حرف شنوی خوبی دارند. زمانی هم که بازی می‌کنند، به عنوان «تیم» وارد زمین می‌شوند.

* در توانایی فردی و رفاقت بازیکنان‌تان شکی نیست، اما برخی از مربیان و کارشناسان معتقدند صبا تنها با اتکا به مهارت‌های فردی به پیروزی می‌رسد و تاکتیک خاصی ندارد.

- آنهایی که می‌گویند تیم صبا تاکتیک ندارد، بیایند و با آن تاکتیک ناب خود صدر جدول را از ما بگیرند. بازیکنان صبا از لحاظ فنی واقعا بالا هستند و از آنهایی که اسم ملی‌پوش را یدک می‌کشند بهترند. کسانی که فوتسال صبا را می‌بینند مشخص است که بازیکنان ما یک سر و گردن بالاتر از خلاقیت‌های دیگران هستند. آنهایی هم که از نظر فنی به تیم ایراد می‌گیرند، نظرشان محترم است، اما پیشنهادم به آنها این است که اگر تاکتیک زیادی در تیم‌شان است، ذره‌ای از آن را خرج کنند و ما را شکست دهند. همه کارشناسان و بزرگان فوتسال ایران و حتی سرمربی اسپانیایی تیم ملی به توانایی فنی صبا اذعان کرده‌اند. شما باید از این افراد سوال کنید تا به شما بگویند. از کسانی که بی‌طرفانه نظر دهند، فوتسال را بفهمند و غرض شخصی نداشته باشند. آنهایی که مربی لیگ برتری‌اند و چنین نظری می‌دهند، چطور جلوی این بازیکنان با تکنیک اما بی‌تاکتیک را نمی‌گیرند؟! مردم با هوشند و نظرات مغرضانه را زود می‌فهمند.

* پس چرا با وجود این همه بازیکن با کیفیت، تنها برادرتان اصغر حسن‌زاده در جام جهانی حضور داشت؟

- این را باید کمیته‌ فوتسال و مربیان تیم ملی جواب دهند. توقع ما این بود که در جام جهانی بازیکن بیشتری از صبا داشته باشیم، اما به خاطر منافع ملی سکوت کردیم و هیچ مصاحبه‌ای از ما پیدا نمی‌کنید. این حق ما بود، اما نخواستیم حاشیه وارد تیم ملی شود. علی صانعی تنها به اسم‌ها اعتماد کرد. شک نکنید اگر صانعی تعداد زیادی از بازیکنان ما را به جام جهانی می‌برد، فوتسال ما به این روز نمی افتاد. احساسم این است که نگاه فوتسال دنیا به ایران پس از جام جهانی تغییر کرده است. با این حال اگر فرصتی به جوان‌های صبا داده شود تا تجربه لازم را کسب کنند، در آینده کمک حال تیم ملی خواهند بود.

* فکر می‌کنید خسوس کاندلاس در تورنمنت روسیه این خواسته شما را برآورده کند؟

- این طبیعی است که تیم ملی در حال حاضر پنج – شش بازیکن از صبا داشته باشد. اگر چنین اتفاقی نیفتد از طریق کمیته‌ فوتسال پیگیری می‌کنیم تا ببینیم مشکل از کجاست.

* تیم شما یک آمار جالب هم از خود به جای گذاشته است. به ثمر رساندن ۱۰۰ گل در ۲۱ بازی آماری نیست که بتوان به راحتی کسب کرد.

- ما هیچ گاه به فکر شکستن رکورد نبودیم، اما همیشه به دنبال برد با گل‌های زیاد هستیم. به هر حال زدن ۱۰۰ گل نشان گر این است که دوستان منتقد مغرضانه صحبت کرده‌اند. اگر شما به تفاضل گل و نتایج صبا نگاه کنید دیگر نیازی به صحبت و توضیح‌های من نیست. به هر حال آن کسی که تیمش توانایی دارد، آن را داخل زمین اثبات می‌کند، اما کسی که ضعیف است بیرون از زمین با مصاحبه و زبانش بازی می‌کند. خودم که اهل مصاحبه نیستم اما اگر به سایت‌ها نگاه کنید، آقایان ۱۰ مصاحبه انجام می‌دهند که در همه‌اش درباره دیگران صحبت می‌کنند. همیشه خودم احترام زیادی برای مربیان قائلم و دست استادانم را می‌بوسم. اعتقاد دارم همه تیم‌ها تاکتیک دارند، اما در این بین صبا نشان داده که بالاتر از آنهاست. آمارهای‌مان با آدم حرف می‌زنند و نیازی به صحبت‌های من نیست.

* صبا قهرمان می‌شود؟

- تاکنون ۲۱ بازی از لیگ رفته و صبا از اول فصل صدرنشین بوده است. همه بازی‌ها را هم با برد و نتایج خوب تمام ‌کرده‌ایم و شانسی نبوده است. چون شانس در چند گل سهیم است نه ۱۰۰ گل، همچنین پنج بازی باقی مانده که به اعتقادم با کمک خدا و تلاش بازیکنان قهرمان می‌شویم. تنها یک دغدغه‌ داریم و آن هم این است که قهرمان در داخل زمین مشخص شود و هر تیمی که حقش است به آن برسد. ما در حال حاضر با گیتی‌پسند برای قهرمانی رقابت می‌کنیم و اتفاقات فصل قبل و تبانی بازی آخر باعث شده کمی ترس داشته باشیم. به هر حال با انجام چنین کارهایی هم متضرر می‌شوند و آبروی فوتسال ایران می‌رود و همه را به یک چشم نگاه می‌کنند. در این میان ما همیشه مسائل اخلاقی را رعایت ‌کرده‌ایم و مطمئن باشید قهرمان خواهیم شد چون با صداقت و درستی جلو آمده‌ایم. با این حال نگرانیم تبانی و اتفاقات فصل قبل تکرار شود.

* گیتی‌پسند بازیکنان ملی‌پوش و با تجربه زیادی دارد. فکر نمی‌کنید این فاکتور اصفهانی‌ها در پنج هفته‌ آخر به توانایی‌های شما بچربد و آنها قهرمان شوند؟

- گیتی‌پسند بازیکنان ملی‌پوش و با تجربه زیادی دارد، اما فعلا با نتایجی که کسب کرده، نشان داده که اسم و رسم بازیکنانش تاثیر نداشته است. گیتی‌پسند با این هزینه و داشتن ملی‌پوشان زیاد باید با اقتدار ، امتیاز و تفاضل گل بیشتری قهرمان لیگ شود. منصوری هم در فصل جاری شرایط این چنینی دارد، اما صبا در بین همه این تیم نشان داده که اسم‌ها بازی نمی‌کنند.

* تصمیم دارید بازی کنید یا به مربیگری ادامه دهید؟

- من در ابتدای فصل بازی می‌کردم، اما امیر شمسایی از تیم رفت و تیم بدون مربی بود. به همین دلیل با پیشنهاد دکتر باقری، سرمربیگری را پذیرفتم و دیگر بازی نکردم. چون اعتقادم این است که یا باید بازی کرد یا مربیگری. برای فصل آینده هم باید ببینیم چه پیش می‌آید. قطعا قصد سرمربیگری را دارم و در چند کلاس مربیگری هم شرکت کرده‌ام ، اما علاقه زیادی هم به بازی کردن دارم.

* و صحبت پایانی

- صحبت‌های پایانی من در خطاب به مسئولان استان قم است. من به آنها می گویم تا قبل از این که دیر شود از صبا حمایت کنید و به بازیکنان روحیه بدهید. پنج بازی از لیگ مانده که واقعا حساس است و شرایط خاص خودش را دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391