برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اولیایی: لعنت به کسانی که روی تخلفات عمران‌زاده سرپوش گذاشتند!

چهارشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۵۶ — ایسنا

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: خدا لعنت کند کسانی را که روی تخلف حنیف عمران زاده سرپوش گذاشتند!

حنیف عمران زاده

کاظم اولیایی، درباره حرکت ناشایست حنیف عمران‌زاده و توهین وی به یک خبرنگار اظهار کرد: برخی فوتبالیست‌ها فکر می‌کنند که چون فوتبالیست هستند می‌توانند هر تخلفی را مرتکب شوند و جامعه هم به آنها بدهکار است! برخی مدیران هم متاسفانه روی تخلف بازیکن سرپوش می‌گذارند و این فاجعه است. این امر باعث می‌شود که فوتبالیست رفتاری دور از شأن جامعه انجام دهد. نباید افراد بداخلاقی را الگوی جوانان قرار دهیم.

وی در ادامه به تخلف عمران‌زاده در تیم پاس همدان اشاره کرد و گفت: در همان زمان این فرد تخلفی مرتکب شد که آن را بازگو نمی‌کنم. فقط متاسفم که چرا چنین فردی مورد حمایت قرار گرفت و می‌گیرد. خدا کسانی را که روی تخلفات او سرپوش گذاشتند، لعنت کند!

اولیایی همچنین گفت: وقتی ملاک ارزشیابی مدیران از سوی بالاترین مراجع تصمیم‌گیری ورزش کسب مدال و قهرمانی است، لذا هر مدیری برای رسیدن به موفقیت تن به هر کاری می‌دهد. لذت بازیکن‌سالاری سال‌هاست که روی فوتبال ایران سایه انداخته است. همین رفتار باعث می‌شود که یک فوتبالیست به خودش اجازه دهد با یک خبرنگار زحمتکش آن طور رفتار کند.

وی ادامه داد: این بازیکن به خاطر همین رسانه‌ها و خبرنگاران اسم و رسمی پیدا کرده و معروف شده است، وگرنه کسی برایش تره هم خرد نمی‌کند! وقتی بازیکن به خود اجازه می‌دهد که با کسی این طور رفتار کند که معروفش کرده است و در این راه اخلاق پهلوانی را زیر پا می‌گذارد یعنی خوب آموزش ندیده است. یک ورزشکار باید بیش از افراد عادی مراقب رفتارش باشد اما می‌بینیم عملی را مرتکب می‌شود که حتی دور از شان یک انسان عادی است و اصلا از فرهنگ انسانی خارج است.

مدیرعامل اسبق باشگاه‌های استقلال و پاس همچنین به ایسنا گفت: مدیریت‌های غیر تخصصی فرهنگ فوتبال را تغییر داده است. مدیران غیر فوتبالی که اغلب نظامی یا سیاسی بوده‌اند وارد فوتبال شدند و فرهنگ خودشان و محل کار سابق‌شان را هم با خود به فوتبال آوردند. هر مکانی فرهنگ خودش را می‌طلبد و نوع ادبیات و مدیریت غیر فوتبالی در فوتبال کارایی ندارد. در نتیجه مدیران مسائل اخلاقی و پهلوانی را رعایت نمی‌کنند و این رفتار به مربیان و بازیکنان هم سرایت می‌کند.

اولیایی ادامه داد: فرهنگ وارداتی باعث می‌شود که هر کسی به خودش اجازه دهد به دیگران توهین کند. در این میان مدیران با سابقه فوتبالی هم وارد ماجرا می‌شوند. وقتی هم مدیران ورزش ما در برنامه‌های تلویزیونی پربیننده با مجری برنامه برخورد کلنگی و توهین‌آمیز می‌کنند، ورزشکاری هم که برنامه را نگاه می‌کند الگو می‌گیرد و به خبرنگار زحمتکش بی‌احترامی می‌کند.

وی در پایان گفت: فوتبال یک مقوله اجتماعی قدرتمند است که در شرایط فعلی جهان، همه از آن بهترین استفاده را می‌برند ولی متاسفانه ما قادر به بهره‌برداری مناسب از مقوله اجتماعی‌اش نیستیم. ما زیبایی‌ها و جنبه‌های مثبت فوتبال را که دنیا به آن علاقه‌مند است به زشتی‌ها تبدیل کرده‌ایم و تقریبا وقت و سرمایه‌مان را در فوتبال هدر می‌دهیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391