برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دایی: یکی از عاملان افت لیگ کی‌روش است ، از برخی بازی‌های تیم ملی احساس خفگی کردم

دوشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۲۴ — ایسنا

دایی گفت: یکی از کسانی که عامل افت لیگ ایران شده، خود کی‌روش است!

علی دایی

علی دایی در نشست خبری پیش از بازی‌های تیم‌های فوتبال راه‌آهن و سایپا اظهار کرد: بازی‌ها حساس شده و تیم‌ها با یک برد یا باخت می‌توانند به رده‌های بالا صعود کرده و یا به رده‌های پایین سقوط کنند. بنابراین راه‌آهن و سایپا در بازی‌های قبلی نتایج خوبی نگرفته‌اند حساسیت این بازی بیشتر می‌شود . با تمریناتی که انجام دادیم امیدواریم که این بازی را ببریم. سایپا تیم بزرگی است و ما سعی می‌کنیم که مقابل آنها نتیجه‌ بگیریم. من از شکل بازی بازیکنانم در تیم راه‌آهن راضی هستم، اما از نتیجه‌گیری به هیچ وجه راضی نیستم.

وی افزود: من در سایپا هم بازی کرده‌ام و هم مربیگری کرده‌ام بنابراین این تیم را کاملا می‌شناسم، اما داشتن شناخت به تنهایی کافی نیست و اراده بازیکنان هم در زمین خیلی مهم است که می‌تواند تعیین کننده باشد. همه بازیکنانمان آماده اند و هیچ مصدوم و محرومی نداریم.

سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سوال که مبنی بر این که شما داربی را چطور دیدید؟ گفت: من درباره مسایل فنی داربی حرفی نمی‌زنم، چون اصلا این مسابقه را ندیدم. اما آنچه که مهم است به آن پرداخته شود و متاسفانه هنوز پرداخته نشده این است که ما داربی به معنای واقعی نداریم. داربی یعنی مسابقه آ ث میلان و اینتر میلان که وقتی مثلا آ ث میلان میزبان است ۹۰ درصد سکوهای استادیوم را در اختیار دارد، اینجا که این جور نیست و میزبان از شرایطش استفاده نمی‌کند.

وی افزود: داربی را باید مثل تمام دنیا اجرا کرد. آن موقع است که حمایت طرفداران در عملکرد تیم‌ها اثرگذار است، اما وقتی تماشاگران هر دو تیم نیمی از ورزشگاه را پر می‌کنند این که اسمش داربی نیست.

دایی گفت: در دنیا تنها فدراسیون تصمیم گیرنده بازی‌ها نیست، در آنجا همه چیز در دست باشگاه‌ها است، از ورزشگاه‌ها گرفته تا کنترل های امنیتی و ... . باشگاه‌ها تمام مسئولیت را قبول می‌کنند، اما ما چون حرفه‌ای نیستیم این‌ها را رعایت نمی‌کنیم . حتی تیم‌های مثل راه‌آهن هم این مشکل را دارند. تیم ما در ۱۷ مسابقه باید میزبان باشد، اما ۱۴ بازی در زمین خودمان برگزار می‌شود، ما مقابل تیم‌های پرسپولیس و استقلال و تراکتورسازی میهمان هستیم، باید اجازه دهند بازی‌های خانگی تیم‌هایی مثل ما که تماشاگر ندارند حداقل در زمین خودمان برگزار شود. متاسفانه این ناعادلانه است و به تیم‌های تهرانی، استقلال و پرسپولیس ظلم می‌شود.

وی گفت: استقلال و پرسپولیس ۲۱ بازی خانگی دارند، آنها مقابل سایپا، راه آهن، پیکان و نفت تهران در زمین خودشان بازی می‌کنند و این ضعف بزرگ ماست. این تیم‌ها هفت بازی بیشتر تیم ما بازی خانگی دارند.

دایی در پاسخ به این سوال که مبنی بر این که آیا بازیکنان راه‌آهن شایستگی حضور در بازی تیم ملی را دارند؟ گفت: بازیکنان ما شایستگی و لیاقتشان را نشان داده‌اند و این بستگی به کارلوس کی‌روش ، سرمربی تیم ملی دارد که ما احترام خاصی درباره نظر او قائل هستیم. اگر ایشان لیگ را پیگیری کنند. قطعا بعضی از بازیکنان راه‌آهن شایستگی دعوت به تیم ملی را دارند.

وی در واکنش به سوالی مبنی بر این که بازی تیم ملی برابر تیم لبنان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: معقتدم اگر یکی از تیم‌های بالای جدولی لیگ را جلوی لبنان بگذاریم، مطمئمنا این تیم را در ورزشگآه آزادی شکست می‌دهد . با این که نباید لبنان را دست کم بگیریم،‌اما امیدوارم تیم ملی با قدرت خود بتواند لبنانی‌ها را شکست دهد.

دایی در پاسخ به سوالی مبنی بر هدف گذاری راه‌آهن در لیگ امسال گفت: ما لیگ را با شرایط دیگری شروع کردیم، هدف‌مان ماندن در لیگ است. باشگاه‌ها حمایتهای خوبی انجام داد و تیم ما هم خوب بازی کرد و هم خوب نتیجه‌ گرفت، این باعث شد که انتظارها بالا رفت. خودمان انتظار داریم بهتر شویم. با فوتبال و تمریناتی که انجام می‌دهیم می‌توان به این رسید، این مسیر سخت است، اما دست یافتنی است، با گذشت لیگ هدفگذاری ما فرق کرد و چونم اعتقاد پیدا کردیم که می‌توانیم تیم بالای جدول باشیم. الان هم هر چند نمی‌توانم از نتایج تیم در نیم فصل دوم دفاع کنم، اما فوتبالی بهتر از نیم فصل اول را ارائه می‌دهیم . در این فصل نخست در جاهایی که باید بازی مساوی می‌شده، نتیجه‌ برده ایم و در نیم فصل دوم به عکس در جایی که حق‌مان مساوی بوده باختیم. هدف‌مان این است که در پایان فصل جزو پنج تیم بالای جدول باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که کی‌روش از سطح کیفی لیگ انتقاد کرده و به تعبیری معتقد بوده که شاید اگر این بازی‌ها دیده نشود چیزی از دست نمی‌رود ، گفت: من به نظر کی‌روش احترام می گذارم، اما این نظر را اصلا قبول ندارم. متاسفانه کی‌روش نگاه مقطعی دارد و می‌خواهد هر از چند گاهی ۳۰ – ۴۰ بازیکن را در اختیار داشته باشد و اردوهای تیم ملی را تشکیل دهد. تاکنون هیچ وقت باشگاه‌ها تا این حد با برنامه‌های تیم ملی همراهی نکرده است و لیگ ما تعطیل نشده است. از آدم حرفه‌ای مثل کی‌روش بعید است که انتظار تعطیلی لیگ داشته باشد. لیگ در هر کشوری سازنده است و در لیگ است که بازیکنان پخته می‌شوند، نباید به این قضیه تک بعدی نگاه کرد.

دایی با انتقاد ادامه داد: حالا مسایل اقتصادی، هواداراری و ... به کنار. از درون لیگ است که تیم ملی آماده بیرون می‌آید. با تعطیلی لیگ چقدر از فرصت‌های شغلی را از دست داده و چقدر از آدم‌ها بیکار می‌شوند. کی‌روش باید به ابعاد دیگر هم نگاه کند. تاکنون هیچ زمانی اینقدر لیگ ما تعطیل نشده بود. تاکنون به این اندازه برای تیم ملی اردو گذاشته نشد و پول به این تیم تزریق نشد، همه کار را برای تیم ملی انجام دادند، اما ما حمی توانیم این را هم بگویم که در خیلی از بازی‌ها احساس سرخوردگی و خفگی کردیم از نحوه بازی کشورمان!

وی گفت: کی‌روش نباید خود را مقابل فوتبال ایران قرار دهد. این صحبت‌ها دردی را دوا نمی‌کند و به نوعی فرار به جلو است، من از این اظهار نظرها متاسفم، مگر می‌شود لیگ را تعطیل کرد. در کجای دنیا چنین رویه‌ای وجود داشته است.

دایی در واکنش به این که کی‌روش خیلی روی تعطیلی لیگ متمرکز نیست و بیشتر اعتقاد دارد سطح کیفی لیگ پایین آمده است، گفت: لیگ ما با خیلی از جایی قابل مقایسه نیست. شما کیفیت زمین های ما را ببینید، به غیر دو، سه زمین دیگر زمین استاندارد دیگری پیدا می‌شود که بازیکنان ایرانی بتوانند کیفیتشان را بالا ببرد؟! ایشان قطعا می‌تواند درباره تیم ملی اظهار نظر کند نه این که عملکرد باشگاه‌ها را زیر سوال ببرد، اتفاقا یکی از کسانی که باعث شده کیفیت لیگ نزول کند، خود کی‌روش است! او با تعطیلی‌های پی در پی که صورت داد این شرایط را به وجود آورد. باشگاه‌ها موظف‌اند بازی‌ها را به طور منظم و با امکانات و شرایط خوب برگزار کنند تا بازیکنان آماده‌ای را به تیم ملی تحویل داده تا آنها هم برای تیم کشورشان افتخار آفرینی کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391