برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رویانیان: می‌خواهند هر دو جام را بدهند به استقلال

شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۲۰:۳۷ — گل

این‌که محمد رویانیان علیه فدراسیون و داوران و... صحبت کند اتفاق جدیدی نیست اما مدیرعامل پرسپولیس این بار انتقادات را با شدتی چندبرابر گذشته مطرح کرده است.


محمد رویانیان

رویانیان اساسا انتخاب محسن قهرمانی برای قضاوت داربی را غیرمسئولانه می‌داند و معتقد است روسای فوتبال قصد کرده‌اند هر دو جام را بدهند به آبی‌ها و... خلاص!

&#۱۶۰;مدیرعامل پرسپولیس پس از تمرین امروز این تیم درباره اظهارات فتح‌الله‌زاده مبنی بر اینکه دیداری که پرسپولیس برابر ملوان انجام داد با دیداری که استقلال برابر این تیم داشت تفاوت‌های زیادی می‌کرد اظهار کرد:‌ ما به ملوان ۶ گل زدیم، شما یک گل هم نزدید. آقای فتح‌الله‌زاده ما ۱۰ نفره در ۱۰ دقیقه رکوردی را ثبت کردیم. اما حق‌مان را می‌خورند و یک سناریو را علیه ما درست کرده‌اند.

یک جام نه، دو جام!

رئیس دپارتمان داوران تصمیمات محسن قهرمانی را تایید کرده، اما رویانیان درباره او می‌گوید: «آقای عسگری باید پاسخ حرف‌های خیلی معقول را بدهد. ما از عسگری شکایت داریم. داوری برای داربی انتخاب کرده که ۳۰ میلیون نفر با او مشکل دارند و پرسپولیسی‌ها نسبت به قهرمانی حساس هستند. چرا از داور بی‌طرف استفاده نکردند؟ تصمیم آن‌ها تصمیم ضد امنیتی بود. مثل اینکه بلد نیستند تصمیم بگیرند.»

رویانیان با اشاره به این‌که عسگری همان فردی است که در بازی چند سال پیش پرسپولیس برابر استقلال اهواز گل سرخ‌پوشان را که از ضربه مستقیم احمدرضا عابدزاده به دست آمد آفساید گرفت، گفت: «آقای عسگری همین که شما آن گل را آفساید گرفته‌اید مشخص است.» وی در واکنش به این سوال که گفته می‌شود می‌خواهند استقلال در لیگ قهرمان شود و پرسپولیس در جام حذفی گفت: «این طور نیست. هر دو جام را می‌خواهند به استقلال بدهند.»

مدیرعامل پرسپولیس همچنین درباره اظهارات امیر قلعه‌نویی درباره وی گفت: «قلعه‌نویی صحبت‌هایی انجام داده است اما او چندین سال در این فوتبال زحمت کشیده و احترامش برای من واجب است. بنابراین خوب نیست که علیه یکدیگر صحبت کنیم.»

علیه ناپاکی‌ها قیام می‌کنم

رویانیان همچنین با انتقاد دوباره از وجود "ناپاکی‌ها" در فوتبال ایران می‌گوید: قصد داشتم زمانی که از فوتبال می‌روم دست‌های پشت پرده و اقدامات ناپاک، زد و بندها و بسیاری ناگفته‌ها را بگویم و افشا کنم. در مدتی که در فوتبال بودم چه مسائلی را به چشم خود دیدم و چه مسائلی را مستند شنیدم و بگویم که در این فوتبال چه می‌گذرد ولی حالا نظرم عوض شده و می‌خواهم زمانی که در فوتبال هستم علیه دست‌های پشت پرده و ناپاکی‌ها قیام کنم و بسیاری مسائل را افشا خواهم کرد. واقعیت‌ها را باید گفت و من این کار را خواهم کرد.

در بحث‌های مختلف اتفاقاتی در فوتبال ما رخ می‌دهد که باید راجع به آن شفاف سازی کرد و یکبار برای همیشه باید این اتفاقات را ریشه کن کرد. بنده به سهم خود علیه دست‌های پشت پرده و ناپاکی‌ها قیام خواهم کرد.

حرف‌ یحیی حرف‌ من است

حسین عسگری رئیس دپارتمان داوری اعلام کرده است رویانیان و گل‌محمدی در کمیته انضباطی باید پاسخگوی اظهارات خود باشند. رویانیان در این باره می‌گوید: «اول این‌که بنده به یحیی گل‌محمدی گفته‌ام علیه ناعدالتی در داوری دربی مصاحبه کند. ایشان به خواسته بنده که مدیرعامل باشگاه هستم در دفاع از حق پرسپولیس و هوادارانش مصاحبه کرده و حرف‌هایش حرف‌های من نیز بوده است.

مدیرعامل پرسپولیس خاطر نشان کرد: یحیی گل‌محمدی ۷ بازی است که سرمربی پرسپولیس شده و در این ۷ بازی به گفته کارشناسان داوری ۵ پنالتی برایش نگرفته‌اند. او واقعا خویشتن‌داری و صبوری کرده است. در نقطه مقابل می بینیم که به نفع برخی تیم‌ها از پنالتی‌های مسلم حریفانشان در همین هفته‌های اخیر چشم‌پوشی کرده‌اند. ثانیا باید بگویم بنده قطعا پاسخگوی اظهارات خود خواهم بود. البته به شرط آنکه محکمه‌ای وجود داشته باشد که عدالت در آن جاری شود نه اینکه یک طرفه به قاضی رفته و فقط بخواهند از قدرتی که در فدراسیون دارند به نفع خود و عوامل خود استفاده کنند. بنده نیز اگر لازم باشد از معاونت حقوقی باشگاه خواسته‌ام لایحه‌ای علیه کمیته داوران و دپارتمان داوری مطرح نماید تا پاسخگوی اعتراض ما باشند.

انتخاب قهرمانی غیرمسئولانه بود

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه می‌گوید: انتخاب داور دربی از سوی کمیته و دپارتمان داوری اقدامی غیرمسئولانه بود چرا که به واسطه اشتباهات فاحش رخ داده از سوی این داور در فصل جاری که به نفع استقلال و به ضرر پرسپولیس بوده، ذهنیت‌هایی از سوی هواداران و خیلی عناصر دیگر وجود داشت. چرا داوری را برای دربی انتخاب کردند که هواداران پرسپولیس و حتی اعضای تیم نسبت به آن دغدغه داشتند. ما این حرف‌ها را الان که دربی تمام شده و قضاوت آن به زعم کارشناسان به ضرر ما بوده، مطرح نمی‌کنیم بلکه قبل از دربی این موضوع را شفاها به مسوولان ارشد فدراسون فوتبال گوشزد کردیم و نگرانی خود را عنوان داشتیم اما آن را رسانه‌ای نکردیم چرا که نمی‌خواستیم جو را قبل از دربی متشنج کنیم. این انتخاب غیر مسئولانه بوده است. چرا داوری انتخاب شد که آن همه حرف نسبت به انتخاب آن وجود داشت. چرا داوری برگزیده شد که واکنش هواداران را برمی‌انگیخت. چرا در انتخاب داور دربی دقت نکردند. اصلا چرا محسن قهرمانی باید چوب انتخاب غیرمسئولانه را بخورد.

صحنه را ندیده اظهارنظر کردند!

رویانیان در ادامه می‌گوید: جالب است که بسیاری در این فوتبال در همین فصل جاری اظهارات بسیار تندی داشته و اتهامات مستقیم علیه داوران و حتی باشگاه‌ها مطرح کرده‌اند اما به کمیته انضباطی احضار نشدند. این سیاست یک بام و دو هوای کمیته داوران است و باز هم اجحاف در حق پرسپولیس و ظلم و بی‌عدالتی در حق هواداران است. من کوتاه نمی‌آیم و به این انتخاب غیرمسئولانه اعتراض دارم. باید بگویند که چرا نسبت به چنان اظهاراتی سکوت کرده‌اند ولی نسبت به اظهارات مدیریت و سرمربی پرسپولیس به سرعت واکنش نشان داده‌اند تا بخواهند به نوعی نشان دهند که در دربی حقی از پرسپولیس تضییع نشده است. جالب است که آقایان وقتی در استادیوم بودند و هنوز صحنه‌های آهسته صحنه‌های داوری را ندیده بودند خود و همکاران‌شان فوری و در همان استادیوم مصاحبه کردند تا اظهار نظر کارشناسانی که با بررسی همه جانبه از نادیده گرفته شدن پنالتی‌های پرسپولیس سخن گفته بودند را زیر سوال ببرند.

تشکر از همه، اما...

رویانیان در پایان گفت: باز هم از مسئولان برگزاری دربی، سازمان لیگ، مسوولان تامین امنیت و کادر فنی، بازیکنان و هواداران پرسپولیس تقدیر و تشکر می‌کنم اما نسبت به انتخاب غیرمسئولانه داور دربی و دو صحنه پنالتی اعتراض دارم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391