برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

زندی: کمیته داوری چه پاسخی برای این داوری دارد؟

شنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۵۶ — فارس

مدیر تیم فوتبال راه‌آهن از کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خواست کرد قضاوت محسن ترکی در مسابقه راه آهن مقابل استقلال را مورد بررسی قرار دهد.

تیم راه آهن

به نقل از سایت رسمی باشگاه راه‌آهن، رستم زندی درباره قضاوت محسن ترکی در بازی استقلال راه آهن گفت: پس از اینکه یدالله جهانبازی در مسابقه راه آهن و سایپا از اعلام ۲ صحنه پنالتی مسلم به سود راه آهن چشم پوشی کرد و بازیکن خطاکار سایپا را نیز اخراج نکرد در دو هفته متوالی از سوی کمیته داوران ظاهرا مورد تشویق قرار گرفت و مسابقه پخش زنده نفت تهران و پرسپولیس را نیز عهده دار شد. این بار محسن ترکی در یک مسابقه مهم در ۶ صحنه از دادن اخطار خودداری کرد و قانون ۱۲ قوانین بازی را به صراحت زیر پا گذاشت و شاید باشگاه راه آهن گزارشگر تلویزیونی و مردم علاقه مند تصور بر این پیدا کردند در قانون تغییری حاصل شده است که داور به بازیکنان خطاکار استقلال اخطار نمی دهد و حتی داور می توانست حنیف عمران زاده را در پی خطاهای دقیقه ۷۹ و ۸۶ اخراج کند که این کار را هم نکرد.

وی افزود: اشتباهات دیگر تیم داوری از عدم هماهنگی کمک داور اول و داور مسابقه در دقیقه ۳۷ رخ داد که کمک داور خطای مهاجم (استقلال) را اعلام کرد اما داور خطای مدافع (بازیکن راه آهن) را اعلام می‌کند در حالی که این عمل در بیرون از خط طولی اتفاق افتاد و قانون صراحتا می گوید برای اعلام خطا محل تخلف باید داخل زمین باشد و در صحنه اخراج آقای بهزاد غلام پور باید ببینیم چه خطایی روی بازیکن استقلال اتفاق افتاده که داور به سود استقلال اعلام خطا می‌کند و اعتراضات نیمکت را موجب می شود.

مدیر راه آهن تأکید کرد: حالا که مسابقه تمام شده از سازمان لیگ و کمیته داوران تقاضا داریم که ضمن بازبینی فیلم مسابقه دیروز استقلال و راه آهن پاسخگوی این اشتباهات مسلم باشند تا لیگ امسال که از حساسیت خاصی برخوردار بوده و هفته های پایانی می تواند سرنوشت تیم‌ها را در جدول تعیین کند را داوران به خوبی قضاوت کنند، کما اینکه باشگاه راه آهن برای جامعه داوری احترام خاصی قائل بوده و اعتقاد دارد قضاوت یک امر حساس و سنگین در میادین ورزشی بوده که امیدواریم فدراسیون فوتبال تمهیدات لازم را برای شکوفایی و اشتباهات این جامعه میسر سازد و پیش از این باشگاه های خصوصی از جمله باشگاه راه آهن از لحاظ مادی و معنوی دچار خسارت نشود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391