برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

زرینچه: شانس استقلال بیشتر است

چهارشنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۴۵ — عصرایران

کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال تهران گفت:اگر آبی پوشان درهفتاد و ششمین شهرآورد پایتخت بازی محتاطانه را در دستور کار خود قرار ندهند تیم پیروز میدان خواهند بود.

جواد زرینچه

جواد زرینچه درباره دربی تهران گفت:در روزهای گذشته به پیروزی استقلال در بازی روز جمعه مقابل پرسپولیس بسیارامیدوار بودم اما هرچه به شهرآورد نزدیک تر می شویم به نظر می رسد کادر فنی دو تیم بیشتر جنبه احتیاط را در نظر گرفته اند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا دیدارهای استقلال و پرسپولیس به عقیده اکثر کارشناسان جذاب و تماشاگرپسند نمی شود، تصریح کرد:مربیان این تیم‌ها به خوبی می دانند که شکست دراین مسابقه جایگاه آنها را دربین هواداران و مسوولان باشگاه به خطرمی اندازد، ازاین رو احتیاط می کنند و همین موضوع سبب جذاب نشدن این بازی از نظر فنی می شود.

زرینچه گفت:برای نتیجه گیری در شهرآورد پایتخت جایگاه تیم‌ها در جدول رده بندی مهم نیست؛ هر چند استقلال شرایط مطلوبی دارد، اما پرسپولیس هم با حضور ˈیحیی گل محمدیˈ به عنوان سرمربی احیا شده است.

وی در عین حال نتیجه شهرآورد روز جمعه تیم های استقلال و پرسپولیس را ۲ بر یک به سود آبی پوشان پیش بینی کرد.

** اکنون توجه به مسایل مالی در انتخاب تیم اولویت دارد

کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال تهران اظهار داشت:درسال های نه چندان دور بازیکنانی که درتیم های استقلال و پرسپولیس حضور داشتند به خاطر عشق به این تیم‌ها از پیشنهادهای مالی مطلوب تر می گذشتند ولی اکنون توجه به مسایل مالی برای انتخاب تیم در اولویت است.

زرینچه افزود: زمانی که ۱۵ ساله بودم بازی های تیم فوتبال استقلال را از نزدیک تماشا می کردم و پس از اینکه به جمع آبی پوشان پیوستم به رغم دریافت پیشنهادهای مالی خوب از دیگر تیم ها، حتی در لیگ دسته سه نیز درتیم استقلال ماندم.

پیشکسوت باشگاه استقلال تهران گفت: پیشکسوتان نیازی به پول باشگاه ندارند اما مسوولان می توانند حداقل سالی یکبار آنان را دعوت و به پاس سال‌ها تلاش برای سربلندی تیم، از آنها قدردانی کنند.

وی افزود: پیشکسوتان در چنین برنامه های از وضعیت یکدیگر مطلع می شوند و اگر مشکل مالی برای یکی از آنان به وجود آمده باشد سعی در رفع آن خواهند داشت.

زرینچه تصریح کرد: ما سال‌ها با دریافت مبالغی اندک برای تیم محبوب خود بازی کردیم و اکنون تنها چیزی که از مسوولان باشگاه انتظار داریم احترام است.

پیشکسوت باشگاه استقلال که چند ماه پیش ازعضویت در هیات مدیره این باشگاه کناره گیری کرد، در خصوص دلیل تصمیم خود گفت: سال‌ها تلاش کرده ام سالم زندگی کنم و چنین تفکری سبب شده در بین مردم جایگاهی به دست آورم؛ آرامش و وجدان راحت را با مادیات و مناصب دینوی عوض نمی کنم و هیچگاه زیر بار مسایل نادرست نخواهم رفت.

زرینچه افزود:فرزاندان من هم دوست دارند خودرو پدرشان بنز باشد اما ترجیح می دهم سال‌ها پژو ۲۰۶ سوار شوم و آرامش داشته باشم!

وی با بیان اینکه در مدت ۲۰ سال فعالیتش در فوتبال به عنوان بازیکن در مجموع حدود ۷۰ میلیون تومان دریافت کرده است، گفت: به طور مثال مبلغ قرارداد دوساله ام در سال ۱۳۶۶ با باشگاه استقلال در مجموع ۲۵ هزار تومان بود که با آن برای رفت و آمد به محل تمرین موتورسیکلت خریدم.

کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال افزود: ۱۳ سال در این تیم حضور داشتم و در این مدت حتی یک جوراب هم به لیدر ندادم!

زرینچه با طرح این پرسش که چند بازیکن تیم استقلال از تیم های پایه این باشگاه به تیم بزرگسلان راه یافته اند، افزود:چرا باشگاه بزرگی همچون استقلال در رده های سنی پایه خود سرمایه گذاری نمی کند تا مجبور نباشد برای موفقیت، بازیکنانی با قراردادهای مالی گزاف جذب کند؟

وی ادامه داد: زمانی که عضو هیات مدیره باشگاه استقلال بودم پیشنهاد دادم درصدی از مبلغ قرارداد بازیکنان تیم بزرگسالان با نظر خودشان به تیم های پایه اختصاص داده شود اما چنین نشد.

زرینچه تصریح کرد: با توجه به اینکه بودجه باشگاه های استقلال و پرسپولیس از طریق دولت تامین می شود، مدیران این باشگاه‌ها با صرف هزینه های گزاف به دنبال نتیجه گیری تیم بزرگسالان و تثبیت جایگاه خود هستند و از توجه به تیم های پایه غافل می شوند، از این رو مربیان پایه و بازیکن ساز نیز به دلیل کم توجهی انگیزه خود را از دست می دهند و با کاهش تعداد مربیان بازیکن ساز، بازیکنان ستاره نیز روز به روز کمتر می شوند.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت:هرگاه تیم های استقلال و پرسپولیس پرقدرت واکثر بازیکنان ملی پوش از این تیم‌ها بودند، فوتبال ملی کشورمان نیز در رقابت های مختلف به موفقیت رسیده است.

وی تصریح کرد: اگر مدیریت مناسب در باشگاه های پرسپولیس و استقلال وجود داشته باشد این باشگاه‌ها با هواداران پرشور و پرشمار خود می توانند به موفقیت تیم ملی کمک شایانی کنند.

زرینچه با بیان اینکه امکانات کنونی در فوتبال کشورمان قابل مقایسه با گذشته نیست، گفت: به یاد دارم هنگامی که همراه با تیم ملی در هندوستان مسابقه داشتیم، وسایل و امکانات کادر پزشکی تیم ملی کشورمان بسیار محدود بود.

کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال تهران در پاسخ به این پرسش که یک بازیکن چگونه می تواند پس از دواران حرفه ای همچنان نزد هواداران محبوب و ماندگار باشد، گفت: طرز رفتار بازیکن و افرادی که به عنوان دوست، هم تیمی، سرمربی یا مدیر با او ارتباط دارند در محبوبیت و ماندگاری بازیکنان در درازمدت تاثیرگذار است.

زریچه افزود: فرزندم که مدرسه اش نزدیک ورزشگاه درفشی فر است یک روز با حضور در محل تمرین پرسپولیس، به علی کریمی گفته بود که ˈاگر شما علی کریمی هستید پدر من هم جواد زرینچه استˈ کریمی هم پس از تمرین با خودرو خود پسرم را به درب منزل آورد. این نمونه ای از رفتارهای ارزشمندی است که یک فوتبالیست همچون ˈعلی کریمیˈ را به چهره ای محبوب و ماندگار تبدیل می کند.

کاپیتان سابق تیم استقلال اظهار داشت: زمانی که وارد عرصه فوتبال کشور شدم با افرادی از جمله ˈرضا وطن خواهˈ و ˈپرویز دهداریˈ کار کردم که خصلت‌ها و ویژگی های مطلوب آنها تاثیر زیادی در ادامه فعالیتم داشت.

وی ادامه داد: هنگامی که در لیگ محلات تهران بازی می کردم با نظر زنده یاد ˈپرویز دهداریˈ به تیم ملی فوتبال کشورمان دعوت شدم و به این موضوع افتخار می کنم.

زرینچه اظهار داشت: توجه صرف مدیران به نتیجه گیری سبب تعویض زودهنگام مربیان می شود و آرامش موجود در تیم‌ها از بین می‌رود که چنین کارهایی حرفه ای نیست، ضمن اینکه به خاطر ضعف ساختاری باشگاه ها، ستاره‌ها را نیز از دست داده ایم.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در پایان تاکید کرد: بازیکنانی که ملی پوش و سرشناس می شوند نباید افرادی را که با زحمات خود، آنها را به فوتبال کشور معرفی کرده اند فراموش کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391