برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آرامش قبل از توفان در انزلی

دوشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۵۵ — گل

جو دور و اطراف ملوان آن‌قدر سنگین است که از دست هیچکس کاری برنمی‌آید. همه پس از شکست از سپاهان غیب‌شان زده و هیچکس نمی‌خواهد در این گیر و دار همه چیز به پایش نوشته شود. بهترین کار فاصله گرفتن از این جو برای دور ماندن از ترکش‌های احتمالی است.

تیم ملوان

اختلافات در ملوان همانند زخمی در حال زبان باز کردن است و کم‌کم فاصله‌ها در حال هویدا می‌شوند. تساوی برابر فولاد باعث استعفای ممی شد و پس از تساوی ملوان اولین جرقه انتقادات را می‌توان به نام نصرت ایراندوست نوشت. او اولین کسی بود که از ممی انتقاد کرد و باخت‌های ملوان را ناشی از مشکلات و معضلات فنی دانست. این‌که مشکلات فنی تا چه حد در نتیجه‌گیری ملوان تاثیرگذار است را باید خود اهل فن تشخیص دهند که البته ایراندوست هم یکی از آنهاست. او مسئول آکادمی ملوان نیز هست و جزو اعضای باشگاه ملوان محسوب می‌شود. باید نصرت ایراندوست را همانند حسن روشن یا ناصر ابراهیمی دانست او همیشه تنور انتقاداتش داغ بوده و فصل پیش و در زمان پورغلامی نیز از اینگونه انتقادات داشته است. ایراندوست برخلاف بسیاری کاسه صبرش زود‌تر لبریز شد و لب به انتقاد گشود.

در این میان بعضی از پیشکسوتان ملوان نظر دیگری دارند. غفور جهانی نظرش مخالف با نصرت‌خان است و بیشتر تمرکزش بر روی علنی نشدن معضلات و اختلافات است. از پیش طراحی شده بودن انتقاد‌ها نسبت به ممی چیزی است که غفور جهانی آن را باور دارد و با این نظر می‌توان دریافت که این نوع گروه‌بندی ایجاد شده و در تفکرات مخالف کم‌کم نمود پیدا می‌کند. برداشتی که می‌توان از حرف‌های او داشت این است که احمدزاده را تا پایان فصل حفظ کنند و بعد تصمیمات زیادی را می‌توان گرفت. حرف‌های غفور جهانی بدون تردید می‌تواند انتقادهایی باشد که پیشکسوتان ملوان از ممی و مشکلات فنی داشته‌اند.

احمدزاده پس از استعفایش ترجیح داده روزه سکوت بگیرد تا جو کمی آرام شود و کورسوی امیدی نیز به بازی با مس دارد تا با برد در این بازی همه بحران‌ها را پشت سر بگذارد. ممی می‌داند بازی با مس برای او حکم شانس آخر را دارد. روابط بین احمدزاده و مدیر عامل و مالک هم که اصلا تعریفی ندارد. در هفته‌های اخیر ابتدا حرف‌ها بر محور بی‌پولی بود اما اختلافات پس از باخت به سپاهان وارد فاز جدیدی شده است. اگر کمی به مصاحبه چند روز اخیرش نگاه بیاندازید اثری از جملات مانند این «من مسئول فنی تیم هستم نه درودگر» به چشم‌تان خواهد خورد. شکاف‌ها در حال زبان باز کردن است اما شاید کمی جرات می‌خواهد که کسی پا پیش بگذارد. ملوان در نیم‌فصل دوم ۷ امتیاز کسب کرده و اگر بخواهیم فقط عملکرد نیم‌فصل دوم ملوان را ملاک قرار بدهیم ملوان با ۱۰ بازی نیم‌فصل دوم در رده ۱۵ قرار دارد.

بی‌پولی این روز‌ها صغیر و کبیر ندارد. از بازاری‌های خیابان گلستان گرفته تا ماهی‌فروش‌های زیر پل انزلی، همه و همه ناله از بی‌پولی دارند و بالطبع اوضاع بازیکنان ملوان هم همین‌گونه است. یکی از مسائل اختلافی ممی با هدایتی عدم پرداخت به موقع و پرداخت شدن فقط ۴۰ درصد مطالبات بازیکنان است. شاید حرف‌های یکی از اعضای هیات مدیره ملوان که عدم نتیجه‌گیری ملوان را به عدم دریافت مطالبات مرتبط ندانسته کاملا صحیح باشد. بیان عدم پرداخت مطالبات می‌تواند یک فرار به جلو باشد اما می‌توان آن را عامل اساسی عدم نتیجه‌گیری محسوب کرد.

همه این مطالب را که در کنار هم بگذارید خواهید فهمید مدیر عامل ملوان در چه برزخی گیر کرده است. این جریان که دو طیف در ملوان وجود دارد با این رخداد‌ها کاملا مشهود است و شاید درودگر به همین جهت ترجیح داده فعلا رسانه‌ای نشود تا ببیند در بازی با مس چه آینده‌ای برای ملوان رقم خواهد خورد اما می‌توان دریافت که فاصله‌ها در حال فزونی یافتن و احتمال تغییرات در تیم رو به افزایش است. این را می‌توان از زمزمه‌هایی که به گوش می‌رسد استنباط کرد. درودگر هرچند که از شرایط کنونی ملوان راضی به نظر نمی‌رسد اما باید در مقابل این دو طیف ایجاد شده یک تصمیم را بگیرد. با این جو سنگین احتمال بیان یک تصمیم جنجالی بعید به نظر می‌رسد اما تجربه ثابت کرده این سکوت، آرامش پیش از طوفان است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391