برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مدیرعامل برق شیراز: از مردم عذرخواهی می‌کنم، برای رفتن آماده‌ام

سه‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۵۲ — ایسنا

مدیرعامل برق شیراز با انتقاد از حمایت نکردن مسئولان استان فارس از این تیم گفت: بابت همه اتفاق‌ها از مردم خوب شیراز عذرخواهی و آمادگی خود را برای کنار رفتن از این تیم اعلام می‌کنم.

تیم برق شیراز

حیدرعلی کامیاب عنوان کرد: شروع خوبی داشتیم اما متاسفانه برق شیراز نیم‌فصل دوم را بسیار بد شروع کرد و خصوصا در بازی‌های خانگی تسلیم تیم‌هایی شد که هرگز به خواب هم نمی‌دیدند، برابر برق شیراز آن هم در خانه حتی به نتیجه مساوی برسند. شاید خیلی از مردم تاکنون به بزرگی این باشگاه ریشه‌دار و محبوب پی نبرده باشند اما در همین ۷ ماه گذشته که در کنار این تیم بوده و به استان‌های دیگر سفر کرده‌ایم، متوجه شدم، دیگران چه عزت و احترامی به این باشگاه می‌گذارند؛ باشگاهی که این روزها در شهر خودمان هم غریب است و همواره از کم لطفی‌ها رنج می‌برد.

از مردم عذرخواهی می کنم

وی افزود: بنده به عنوان مدیر این باشگاه بزرگ و مردمی مسئولیت تمامی شکست‌ها و ناکامی‌های آن را در سال جاری به عهده می‌گیرم و از مردم عذرخواهی می‌کنم. شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت نوعی خیانت محسوب می‌شود و حقیر به آن اعتقادی ندارم اما لازم می‌دانم به عنوان درد دل نکاتی را به اطلاع عموم برسانم. البته به هیچ وجه قصد توجیه قصورات انجام شده را نداشته و ندارم.

هفته پنجم استعفا دادم

معاون سابق تربیت بدنی فارس اظهار داشت: پس از هفته پنجم بود که کتبا از مالک باشگاه و هیات مدیره تقاضای کناره‌گیری کرده و جایگزینم را هم پیشنهاد دادم؛ البته نه به خاطر وجود مشکلات؛ چراکه در آن زمان تیم روند روبه‌رشدی را داشت، بلکه به خاطر جو ناسالمی که در فوتبال ایران وجود دارد و قطعا استان ما نیز از آن مستثنی نیست و نخواهد بود ولی بعضی از دوستان به زور بنده را به ماندن ترغیب کردند.

ماه‌ها برای حضور در انتخابات هیات فوتبال استان زحمت کشیدم!

او تصریح کرد: ماه‌ها بود که برای حضور در انتخابات هیات فوتبال استان فارس زحمت کشیده و فکر می‌کردم، در آن سنگر می‌توانم توفیقاتی داشته باشم؛ بالاخره ۲۷ سال مدیر اداری بوده و با آن فضا بیگانه نبودم اما نمی‌دانم چرا تسلیم شدم و مسیر خود را تغییر دادم. بعد از گذشت هفته‌های دیگر نیز چندین بار قصد کناره‌گیری داشتم اما آقای فارسی اجازه نداد.

به ماندن در برق علاقه‌ای ندارم

مدیرعامل برق خاطرنشان کرد: آخرین باری که استعفایم را مطرح کردم، پس از باخت برق از مس رفسنجان در دور برگشت بود که تا پاسی از شب هیات مدیره جلسه داشت و بنده مصر بودم که جای خود را به فرد دیگری دهم اما باز هم مالک باشگاه نپذیرفت. امروز هم در مقابل جامعه ورزش استان اعلام می‌کنم، اعتقاد دارم در جایی که انسان نمی‌تواند توفیقی کسب کند نباید بماند و آماده‌ام تا باشگاه را تحویل هر فرد دیگری بدهم. البته این به معنای تنها گذاشتن آقای فارسی نیست و بنده به او ارادت زیادی دارم اما می‌توانم در کنار او و بدون مسئولیت رسمی باشم و تیم را پشتیبانی کنم. پس دوستانی که اعتقاد به رفتن حقیر دارند، بدانند که اصلا علاقه‌ای به مدیریت در این باشگاه نداشته و ندارم و از این لحظه دست مالک باشگاه کاملا باز است تا نیروی مورد تائیید خود را معرفی کند.

عده‌ای برای رسیدن به مدیریت برق هر کاری کردند!

وی با بیان مشکلات عدیده سر راه باشگاه برق گفت: با این که ورزش یک مقوله کاملا فرهنگی است اما متاسفانه ورزش ما خصوصا در حوزه فوتبال به شدت در این بخش فقیر است. از همان روزهای اول واگذاری تیم به بخش خصوصی عده‌ای با راه‌اندازی جوی منفی شایعاتی را به راه انداختند که امتیاز لیگ یکی شدن تیم را فلان دستگاه دولتی خریده است و حتی بارها از تریبون‌های مختلف اعلام کردند که فلان دستگاه دولتی اعتبارات تیم را تامین می‌کند. عده‌ای دیگر نیز برای رسیدن به کرسی مدیریتی این باشگاه هر کاری که توانستند کردند؛ تا جایی که با مالک باشگاه - که باور کنید به سختی او را پیدا می‌کنم - ارتباط برقرار کرده و حرف‌هایی زدند که بیان آنها جایز نیست. بعضی‌ها هم آگاهانه یا ناآگاهانه دشمنی را جایگزین نقد کردند و از همان روزهای نخست سعی داشتند تا در احیای دوباره باشگاه خلل ایجاد کنند.

کامیاب ادامه داد: خبرهایی رسید که بعضا در برخی از محافل دینی و مذهبی نیز به جای راز و نیاز افراد با خداوند متعال به دنبال مشکل‌تراشی برای این باشگاه مردمی بوده‌اند . قهر و آشتی‌ها هم که گل کرده بود. جالب است بعضی از دوستان می‌گفتند، اگر فلانی باشد، من نیستم و …. مسائلی که در هیچ کجای دنیا در ورزش حرفه‌ای دیده نمی‌شود؛ حتی در کشورهای جهان سوم. با این شرایط اعتقادی به ماندن نداشتم.

بین ۲۰ تیم فقط ما را تنبیه کردند!

مدیرعامل برق در مورد مسائل به وجود آمده و سه بر صفر اعلام شدن نتیجه دو بازی این تیم خاطرنشان کرد: نامهربانی با ما از مدیران فدراسیون فوتبال شروع شد. مشکلات آغاز فصل که تاکنون نیز مشخص نشد به چه دلیلی بوده است و بر چه مبنایی آن رای کذایی سه برصفر مقابل نیروی زمینی صادر شده است. در یکی از روزهای اول فصل یکی از مدیران سازمان لیگ از شبکه تلویزیونی ورزش اعلام کرد که صدور این رای به دلیل عدم واریز مبلغ ورودی مسابقات بوده است. در نیم فصل که با آقای اکبری، عضو هیات مدیره باشگاه در جلسه مدیران باشگاه‌ها شرکت کردیم، متوجه شدیم، از ۲۸ تیم حاضر در رقابت‌ها فقط ۸ تیم، مبلغ ورودی را واریز کرده‌اند اما فقط ما را آن‌ گونه تنبیه کردند!

کفاشیان در فدراسیون تصمیم‌گیرنده نیست

او افزود: در اقدامی عجیب در بازی با شهرداری تبریز داور مسابقه به دلیل بی‌احترامی تماشاگران بازی را تعطیل و نتیجه بازی ۳ بر صفر به نفع تیم میهمان اعلام شد؛ اتفاقاتی که فقط در فوتبال ایران رقم می‌خورد. بارها با آقای کفاشیان جلسه گذاشتیم. حتی استاندار نیز تلفنی از او خواست تا حق باشگاه برق تضییع نشود او هم پذیرفت و اقرار کرد که این تصمیم‌ها منطقی نبوده اما ظاهرا تصمیم‌های فدراسیون را کسان دیگر می‌گیرند. در استان خودمان نیز دریغ از یک احوالپرسی از سوی مدیران شهر و استان. همه خیال کردند، با واگذاری تیم به آقای فارسی مشکلات این باشگاه حل خواهد شد به همین خاطر او را تنها گذاشته و حتی نه در تمرین‌ها و نه در مسابقات هم سری به ما نزدند، چه برسد به کمک مالی.

برق منطقه‌ای مجموعه ورزشی را تعطیل کرد

کامیاب گفت: بعضی از آنها نیز تجلیل از قهرمانان ملی ایران، متعلق به استان‌های دیگر را ارجح دانسته و در کنار آنها عکس یادگاری می‌انداختند. برق منطقه‌ای هم که این روزها مجموعه را تعطیل کرده است و تیم‌های زیرمجموعه نمی‌توانند از امکانات آن مجموعه استفاده کنند و باید از جاهای دیگر امکانات را تامین کرده و پول بپردازیم. این در حالی است که اکثر قریب به اتفاق تیم‌های حاضر در لیگ‌های ایران یا دولتی هستند یا نیمه‌دولتی. در این میان تنها کسی که دغدغه تیم را دارد، مدیر کل ورزش و جوانان استان است که دائما پیگیر امور این باشگاه بوده است.

۵۷۰ میلیون تومان برای یک باشگاه بزرگ کم است

مدیرعامل برق شیراز با اشاره به مشکلات مالی تیم تصریح کرد: همه ساله دولت برای این باشگاه بیش از ۲ میلیارد تومان یا هزینه می‌کرد و یا تعهدات آن بر گردن دولت بود. با ورد بخش خصوصی بار بزرگی از بابت این هزینه از دوش دولت برداشته شد. مدیران ارشد استان برای حفظ و مراقبت از چنین فردی باید نهایت تلاش را بکنند. او از بدو ورود با خرید امتیاز دسته اولی ۶ میلیارد ریال پرداخت کرد و پس از آن نیز مبلغ پنج میلیاردوهفتصد میلیون ریال به تیم تزریق کرد. این رقم برای اداره باشگاهی که ۴ تیم پایه در لیگ‌های برتر ایران دارد و در سال جاری تیم فوتسال آن در دو دوره از مسابقات شرکت کرده است، به همراه تیم اول شهرمان یعنی تیم بزرگسالان برق در رقابت‌های دسته اول فوتبال ایران پاسخگو نبوده و متاسفانه در شرایط بد اقتصادی فعلی نیز کسی یاری رسان او نیست. به هر حال مدیران استان حداقل باید به خاطر مردم هم که شده، اعتبار خرج شده برای خرید امتیاز استیل آذین را به او پرداخت کنند. فارسی برای رضایت خاطر مردم این کار را انجام داد. تاکنون که دولت کمکی نکرده است، صنایع استان نیز به خاطر کم‌لطفی مدیران صداوسیمای فارس در عدم پخش زنده مسابقات گامی برنداشتند. راه‌های زیادی برای درآمدزایی پیش‌بینی شد اما در این شرایط بد اقتصادی محقق نشد.

خیلی دیر شد اما الان وقت حمایت استاندار است

وی افزود: صراحتا اعلام می‌کنم باشگاه شرایط مالی مناسبی ندارد. تزریق ۱۲ میلیارد ریال وجه نقد از شروع تاکنون آن هم در چنین شرایط اقتصادی توسط مالک باشگاه امری ستودنی است. حالا وقت آن فرا رسیده تا استاندار محترم به فکر کمک به او باشد. شاید راه‌های دولتی با توجه به قانون برنامه پنجم برای کمک به فوتبال مسدود باشد اما صنایع استان، شهرداری و ... که می‌توانند او را یاری نمایند. البته خیلی دیر شده است و این کار باید خیلی زودتر از این‌ها انجام می‌شد اما هنوز هم فضا برای جبران کاستی‌ها وجود دارد.

به ظاهر عاشقان برق تمرکز شرفی را به هم ریختند

کامیاب در مورد انتخاب و عزل شرفی هم اظهارات داشت: شرفی مربی بزرگی بود و انصافا بسیار سالم است. قبل از به‌کارگیری او با چند تن از اهالی فوتبال که مورد وثوق اکثریت هستند، مشورت کرده و بالاخره کار را شروع کردیم اما در طول مسیر همان آدم‌هایی که خود را عاشق برق می‌نامند، آن قدر ذهن او را آشفته کردند که تمرکزش را از دست داد و باعث شد تا اطمینان او از همه سلب شود. شاید بنده در انتخاب او با شناختی که از جو حاکم بر فوتبال استان خودمان داشتم، اشتباه کردم اما در نیم‌فصل اول با توجه به مشکلات به وجود آمده در اوایل فصل و نبود فرصت کافی در بستن تیم، نتایج خوبی کسب شد. البته این به معنای عدم وجود مشکلات فنی نیست. علاوه بر آن خیلی‌ها اعتقاد داشتند که نیمکت مربیان همدل نیستند ولی بنده به این موضوع اعتقادی نداشتم.

عدم انتخاب عباسی در ابتدای فصل برای من نمره منفی بود

مدیرعامل برق تصریح کرد: وقتی تصمیم جمعی هیات مدیره بر رفتن شرفی شد، محمد عباسی یکی دیگر از بزرگان فوتبال استان جایگزین او شد. شاید بهتر این بود که از اول او سرمربی تیم می‌شد و این می‌تواند یک نمره منفی برای کارنامه کاری من در باشگاه باشد اما او هم در ادامه ترجیح داد، کنار تیم نباشد که به تصمیمش احترام می‌گذاریم.

عضو هیات مدیره باشگاه برق یادآور شد: اگر تیم فوتبال و فوتسال برق اندکی مورد توجه و حمایت مالی مسئولان قرار می‌گرفتند، الان جایگاهی غیر از این را در جدول رقابت‌ها داشتند. خدا را شاهد می‌گیرم نه فوتبالی‌ها و نه فوتسالی‌ها چیزی برای این باشگاه کم نگذاشته و تمام تلاش خود را کرده‌اند اما شانس هم هیچگاه با آنها همراه نبوده است.

به خاطر مردم به برق کمک کنید

کامیاب در پایان اظهار داشت: هنوز ناامید نیستیم و می‌شود با یک عزم عمومی برق را در دسته اول نگه داشت و برای فصل بعد با برنامه‌ریزی بهتر پا به میدان گذاشت و از تجرب‌های این فصل بهره برد. تا امروز آن‌چه را در توان داشتم، برای باشگاه برق به کار گرفته و کم‌ نگذاشته‌ام. شاید در پرداخت حق‌الزحمه‌ها و حقوق کادر اداری و تیم‌های زیرمجموعه باشگاه تاخیری وجود داشته اما در تدارکات و تمهید مقدمات تمرین‌ و مسابقه‌ها در خور شان برق اقدام کرده‌ام؛ آن هم در فضایی که به دلیل مشکلات گذشته هیچگونه اعتمادی وجود نداشته و تمامی خریدها به صورت نقدی انجام شود. امیدوارم مسئولان استان تا دیر نشده برای رشد و شکوفایی این باشگاه مردمی و محبوب قدم‌های موثری برداشته و بدانند که برق تیم اول استان و محبوب فارسی‌هاست؛ حتی اگر در چنین جایگاهی باشد. پس به عشق مردم و خواست آنها این گام را بردارید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391