برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

برای کاپیتان کیا که یک ملت دوستش دارند؛ مهدی رفت درست مثل کریم باقری

جمعه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۰۲:۱۴ — خبرآنلاین

مهدی مهدوی کیا رسما اعلام کرد بعد از جلسه با یحیی گل محمدی پذیرفته تا اعلام بازنشستگی کند. او درست مثل کریم باقری از فوتبال کنار رفت.

مهدی مهدوی‌کیا

مهدی مهدوی کیا که با بازی ایران و چین در مقدماتی جام جهانی ۹۸ به چهره اول فوتبال ایران بدل شد و همان سال جوان اول آسیا شد تا خیلی زود سر از فوتبال اروپا در آورد ، به دلیل اینکه دیگر جایی در تفکرات یحیی گل محمدی نداشت تصمیم گرفت خیلی دوستانه از فوتبال کنار برود. او این تصمیم را در تماسی با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد. اینکه فقط در رشت و در جام حذفی برابر داماش بازی می کند. اگر تیم به فینال حذفی رسید احتمالا در فینال حذفی هم دقایقی به میدان می‌رود تا پیراهنش را به یکی از بازیکنان هدیه دهد. پیراهنی که با رفتن به تن مهدی مهدوی کیا ، ارزش ویژه ای یافته است. درست همان طور که یک روز فرشاد پیوس با هدیه دادن شماره ۱۷ به او ، جوان کم سن و سال اراکی را به موفق ترین لژیونر تاریخ ایران تبدیل کرد. مهدی اما خیلی غریبانه از پرسپولیس می رود. او در اوج آمادگی از تیم می‌رود چون یحیی ترجیح می دهد با دیگران تیمش را ارنج کند. مهدی اما مثل همیشه محجوب این تصمیم را پذیرفته. او خیلی ساده می گوید:« حرف زدیم و قرار شد که من نباشم. مهدی حالا راه خانه در پیش می گیرد. فعلا کنار تیم تمرین می‌کند اما وداعش از فوتبال که قرار بود در روز پایانی لیگ اتفاق بیفتد ، کمی جلو افتاده است.

مهدی که هواداران سرخ ابتدا او را « اسب سفید آسیا » و سپس به سبک آلمانی‌ها ، موشک می نامیدند در شرایطی تصمیم به خداحافظی گرفته که وداعش تداعی کننده وداع کریم باقری است با پرسپولیس . مهدی که نیم فصل اول لیگ با ۳ گل و ۵ پاس گل با درخشش خود نگذاشت پرسپولیس پایین تر از ۱۲ جدول باشد ، حالا در بازی با مس برای همیشه آماده وداع می شود. بازی با مس که بهتترین بازی کیا در نیم فصل اول بود او با ضربه تماشایی خود نگذاشت پرسپولیس ۱۰ نفره بازنده باشد. مهدی به شکل کریم در دوره علی دایی از فوتبال می رود. او که قرار است بعد از عیدش را با علی دوستی مهر کار کند و برود تا در کنار تیم ملی نوجوانان ایران باشد ، مثل کریم که بعد از چند نیمکت نشینی در اوج آمادگی گفت دیگر به میدان نمی رود ، از فوتبال رفت. او از فوتبال رافت به تصمیم یکی از صمیمی ترین دوستان فوتبالی اش یعنی یحیی . همان طور که کریم هم تصمیمی مشابه گرفت به خواست علی دایی.

برای مهدی که فوتبالش بخش بزرگی از افتخارات فوتبالی ایرانیان است، این شاید تصممیمی سخت باشد اما بی شک همه ایرانیان اعتقاد دارند او تا سال های سال در مقام یک مربی سازنده ، به فوتبال ایران خدمت می کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391