برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فتح‌الله‌زاده:به رویانیان قرض می‌دهند اما به من نه!

دوشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۵۹ — گل

حالا دیگر هر صحبتی درباره باشگاه استقلال به مسائل مالی ختم می‌شود.

علی فتح الله زاده و محمد رویانیان

بازیکنان تیم –به خصوص بعد از توقف امروز مقابل نفت و به خطر افتادن قهرمانی- سرمربی تیم که مدت‌هاست ورد زبانش شده «شرمنده این بازیکنان هستیم»، و طلبکاران باشگاه که حالا دیگر وصول نشدن مطالبات‌شان را به رسانه‌ها کشانده‌اند.

پاسخ همه این گلایه‌ها را باید از مدیرعامل باشگاه شنید. بالاخره تکلیف استقلال و جیب‌های خالی‌اش چیست؟ این مشکلات کی حل می‌شوند؟ راه حل کجاست؟ علی فتح‌الله‌زاده به این علامت سوال‌ها پاسخ می‌دهد. البته در حد امکان!

الان سه میلیارد عقب هستیم

با وجود این‌که هنوز کمکی به ما نشده اما باشگاه در بعد مالی سه میلیارد عقب است که در صورت تزریق این پول کلی از مشکلات حل می‌شود. اما به اندازه سیصد میلیارد، به باشگاه فشار وارد می‌شود و اذیت می‌شویم. شرمنده بازیکنان، کادر فنی و حتی کارمندان باشگاه هستیم و واقعا در تلاش هستیم هر طور شده با حمایت مسئولان این مساله را هر چه زود‌تر حل کنیم.

پرسپولیسی‌ها خارج از فوتبال پول جذب کردند

رویانیان تازه به فوتبال آمده و برای همین فعلا به او قرض می‌دهند اما من دیگر جایی برای قرض گرفتن ندارم برای اینکه چندین سال است در فوتبال هستم. با این‌وجود معتقدم رویانیان هم در پرسپولیس سخت کار می‌کند و اصلا نباید فکر کنیم تنها پتانسیل و ظرفیت پرسپولیس بوده که حالا آن‌ها مشکل مالی ندارند. من مطمئن هستم که رویانیان هم بدهی دارد.

مجمع را به من بدهند، هیچ کمکی نمی‌خواهم

همان‌طور که قبلا ادعا کردم حالا هم می‌گویم، باشگاه را واقعا به من بدهند من هیچ کمکی نمی‌خواهم. خودم این اختیار را داشته باشم اعضای مجمع را انتخاب کنم، هیات مدیره بگذارم تا ادعا‌هایم را ثابت کنم. چندین ماه هیات مدیره در بحث اسپانسر و اقتصادی ما را عقب انداخت برای این‌که من در این خصوص اختیاری نداشتم.

کاری کردم که هیچ مدیری نتوانسته بود

ساخت کمپ مرحوم حجازی یکی از افتخارات من و مجموعه باشگاه است که به اندازه ۱۰ تا قهرمانی برای استقلال ارزش دارد. حالا ما خودمان یک خانه داریم که بتوانیم در آن تمرین‌ها و اردو‌هایمان را برگزار کنیم، چه چیزی بالا‌تر از این می‌خواهیم. حالا کمپ ۱۰۰ میلیارد ارزش دارد، یعنی از هیچ، این مقدار به دارایی استقلال اضافه شده در حالی‌که باشگاه هزینه‌ای برای این دارایی نداده است. زمین کمپ را از یک سازمان دیگر گرفتیم و به نام استقلال کردیم و ساخت آن را هم کم‌کم انجام دادیم. حالا در تلاش هستیم که آن را تکمیل کنیم. کاری در استقلال انجام دادم که هیچ مدیری نتوانسته بود انجام دهد و این به نظر خودم حداقل جای تشکر دارد.

با همین بازیکنان هم کادر فنی شاکی است

شاید بعضی‌ها بگویند که با جذب نکردن یک بازیکن می‌شد کمپ حجازی را تکمیل کرد اما باید توجه داشت که انتظارات هواداران را نیز باید برآورده کرد. یعنی این‌که باید بازیکن جذب کرد. همین‌طوری، هنوز هم کادر فنی از ما طلبکار است و بازیکن می‌خواهد، هنوز هم از جذب بازیکنان راضی نیستند. ما سه جام در پیش رو داشتیم و داریم پس باید حتی بازیکنان بیشتری هم جذب می‌کردیم.

آزادی از ۱۲۰هزار نفر به ۷۰هزار نفر رسید

مشکل دیگری که ما داریم بحث بلیت‌فروشی است. من اگر یک استادیوم ۲۰ هزار نفری داشته باشم، اول فصل ۷۰ تا ۸۰ درصد بلیت بازی‌ها را می‌فروشم و تخفیف هم می‌دهم و با‌‌ همان مبلغ فروش بلیت درآمد دیگری هم کسب می‌کنم. ما همه این‌ها را بلد هستیم ولی کسی کمک نمی‌کند. استادیوم آزادی از ۱۲۰هزار نفر، اول شد ۱۰۰ هزار نفر، بعد ۸۰ هزار نفر و الان هم ۷۰ هزار نفر! و این دروغ است، من ثابت می‌کنم آزادی ۱۰۰ هزار نفری است. بهترین استادیوم دنیا، سایز را برای هر نفر ۶۰ سانتی‌متر می‌گیرند، اینجا ۱۰۰ سانتی‌متر گرفتند، گفتم یک دفعه شما ۲ متر در نظر بگیرید که طرف دراز هم بکشد! (باخنده) که ۴۰ هزار تا هم بشود، خیال همه هم راحت باشد.

مدیران رئال و بارسا نمی‌توانند استقلال و پرسپولیس را اداره کنند

به اعتقاد من مدیران رئال و بارسا نمی‌توانند استقلال و پرسپولیس را اداره کنند و این را اثبات می‌کنم. ولی ما می‌توانیم و اداره می‌کنیم، مشکل چیست؟ مشکل این است که ما می‌نویسیم مدیران ما ناتوان هستند، این بی‌انصافی است. مدیران ما توانمند هستند، ما مدیران را ناتوان کردیم. حالا رسانه‌ها به‌جای این‌که به کمک ما بیایند، روبروی ما می‌ایستند! اینجاست که ما فاصله پیدا می‌کنیم و اصل مشکل ساختاری است.

۷۰ درصد درآمد بارسا و رئال پخش تلویزیونی است

شما با مراجعه به درآمد باشگاه رئال و بارسلونا، می‌بینید که تا ۷۰ درصد درآمد آن‌ها از پخش تلویزیونی است. یعنی اگر فتح‌ا...‌زاده، ۲۰ میلیارد بودجه می‌خواهد، ۱۴ میلیارد آن باید از پخش تلویزیونی باشد و این را به ما نمی‌دهند. از کجا این را تامین کنم، دزدی کنم؟ ۲۲ درصد از برند است، ما این را هم نداریم. من آدیداس را سال ۷۶ به ایران آوردم و هنوز قرارداد آن را دارم. اما روزی که برای امضا حاضر شدیم، نماینده آدیداس یک کیف به همراه داشت، گفتم این چیست؟ گفت این کیفی است که موقع آمدن خریدم، ۸ هزار تومان! من می‌خواهم مارک آدیداس را با ۳۰ هزار تومان بفروشم چه کسی می‌خرد؟ منصرف شدند و رفتند.

کار مجتبی و فرهاد قشنگ بود

شما بحث کاپیتانی را نگاه کنید، در یک بازی رحمتی کاپیتان ما است، وقتی جباری وارد می‌شود، به او نزدیک می‌شود تا بازوبند را به او بدهد اما مجتبی نمی‌گیرد. نیمه دوم وقتی مجیدی آمد، دوباره رحمتی رفت تا بازوبند را به او بدهد اما فرهاد بازوی او را بوسید و او هم نگرفت. این کار قشنگ بود، زیبا بود، اما یک خط درباره آن ننوشتند اما هیچ‌کس به آن توجه نکرد. نمی‌خواهم از کسی گله کنم اما معتقدم توجهی به این کار‌ها نیست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391