برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فکری: مرفاوی خودش را به خاطر من خراب نمی‌کند

دوشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۱۷ — گل

در اردوی صبای قم حرف و حدیث‌هایی در جریان است. بعد از اخراج محسن بیات، بعد از دوری ۱۰ هفته‌ای حامد لک و بازگشت او در بازی هفته قبل، حالا بعضی‌ها محمود فکری را به حمایت از برخی بازیکنان خاص متهم کرده‌اند

صمد مرفاوی و محمود فکری و تیم صبای قم

اما فکری در مقابل این حرف‌وحدیث‌ها از خودش دفاع می‌کند. گفتگوی دستیار صمد مرفاوی را به نقل از ایران ورزشی بخوانید.

گفته می‌شود بعضی از بازیکنان با حمایت شما در ترکیب اصلی صبا قرار گرفتند!

واقعیت‌ها را همیشه باید از زبان کسانی شنید که بازی می‌کنند. مسلم است بازیکنی که در ترکیب قرار نمی‌گیرد یا اخراج شده شاکی است و حرف‌های غیرواقعی می‌زند.

اما این حرف بازیکن اخراجی یا خارج از ترکیب نیست. بعضی از بازیکنان فیکس صبا هم از این مساله گله دارند!

مسائل باید دوطرفه باشد. بازیکن باید تابع مربی باشد. نمی‌شود بازیکن ساز خودش را بزند و توقع داشته باشد که مربی حرفش را گوش کند باید بازیکنان تابع مربی باشند.

ما حرف‌مان آقای مرفاوی نیست، منظورمان حمایت شما از یکسری بازیکنان است.

به نظرم این حرف‌ها بچگانه است ما سال‌های قبل هم این بحث‌ها را داشتیم. پس اگر این‌طور باشد آقای مرفاوی هم باید از جنوبی‌ها حمایت کند و آنها در ترکیب باشند اما آبروی مربی در ساق‌های بازیکنان است. یک سوال دارم مگر سعید لطفی شمالی یا جنوبی است که من و مرفاوی او را دوست داریم یا رزاقی‌راد مگر شمالی است که من بازی‌اش را دوست دارم؟ اصلا این بازیکن را در ویترین نگه داشتیم تا سالم باشد و بتواند برای ما گل بزند. همیشه این حرف‌های بچگانه بوده است. در استقلال هم که بودیم می‌گفتند فکری به خاطر باجناقش در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد. به نظر شما مرفاوی آبرویش را سر راه آورده است که به خاطر من بازیکنی را بازی دهد به نظر شما عقلانی است که مرفاوی آبرویش را به خاطر من به خطر بیاندازد. شما جست‌وجو کنید و ببینید که چند بازیکن مازندرانی صبا روی سکو هستند.

اما مسعود حق‌جو و چند بازیکن دیگر با آمدن شما به صبا در ترکیب فیکس قرار گرفتند وگرنه نیمکت‌نشین بودند؟

حق‌جو به خاطر اینکه خوب بازی می‌کرد در ترکیب صبا قرار گرفت. ما روزی که به صبا آمده بودیم همه در مورد بختیاری‌زاده می‌گفتند از قمی‌ها حمایت می‌کنند تا در ترکیب باشند اما مگر ما چشم نداریم و عقلمان کار نمی‌کند که این چیزها را تشخیص دهیم. در تیم صبا رامین رضاییان، حق‌جو و طهماسبی مازندرانی‌هایی هستند که فیکس بازی می‌کنند آن هم به خاطر خوب بازی کردن‌شان است نه به خاطر من.

اما پیش از این حامد لک در ترکیب اصلی بود و به یکباره طهماسبی جای او را گرفت!

حامد لک اگر بیرون رفت به خاطر مسائل اخلاقی بود نه به خاطر رفاقت من با طهماسبی. به نظرم شما نباید این مسائل بچگانه‌ای که بازیکنان مطرح می‌کنند را به زبان بیاورید. اگر ما بخواهیم با آبروی‌مان بازی کنیم که باید در ورزشگاه‌ها فقط جمله «حیا کن، رها کن» را بشنویم.

اما به نظر می‌رسد بارها این جمله را شنیده باشید، چون هواداران صبا به آقای ویسی علاقه دارند و دایما ایشان را صدا می‌زنند!

فقط هواداران تراکتورسازی هستند که در هر حالتی از تیم‌شان حمایت می‌کنند و کاری به این کارها ندارند وگرنه در تمام شهرها تماشاگران اگر از کسی خوششان نیاید اسم مربی دیگری را به زبان می‌آورند. اما اگر به این حرف‌ها باشد که مربی دو بازی در یک تیم است و بعد باید برود اما باید صبر کرد و از مربی حمایت کرد.

در بازی‌های اخیر اشتباهات زیادی داشتید مثلا در بازی با نفت روی دو ضربه کرنر، دو گل مشابه دریافت کردید. علت این اشتباهات چیست؟

ما در تیم روی همه این مسائل کار می‌کنیم اما فکر می‌کنم بازیکنان در زمین تمرکزشان را از دست می‌دهند ولی نباید ما به خاطر چند اشتباه تیم را مقصر بدانیم و مقابلش موضع بگیریم. ذوب‌آهن را نگاه کنید تا فصل پیش یکی از مدعیان قهرمانی بود اما حالا برای نیفتادن می‌چرخد. پارسال صبا چهارم بود امسال شرایط کمی عوض شده است اما نباید ارزش‌های تیم نادیده گرفته شود. این اشتباهات هم با کار کردن از بین می‌رود و صبا می‌تواند جزو تیم‌های بالای جدول باشد.

پس سرانجام خوبی را برای صبا پیش‌بینی می‌کنید؟

اگر هواداران حمایت کنند و بچه‌ها کمی باهوش‌تر عمل کنند مشکلات برطرف می‌شود و می‌توانیم جایگاه خوبی در جدول داشته باشیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391