برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محرومیت یکساله و ۶ ماهه برای بازیکن فوتبال و فوتسال

یکشنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۳۱ — باشگاه خبرنگاران

کمیسیون استیناف رسیدگی به تخلفات دوپینگ رای خود را در خصوص دو بازیکن صادر کرد.

بنا بر اعلام کمیسیون استیناف رسیدگی به تخلفات دوپینگ، حمید احمدی از تیم باشگاه شهید منصوری قرچک فاقد سابقه محکومیت تخلف از آئین نامه مبارزه با دوپینگ فوتبال، نسبت به رای کمیسیون بدوی در دفاع از خود اعلام کرده بود که نمی داند چگونه ماده ممنوعه به بدن وی وارد شده است و با توجه به آزمایشات متعددی که در مدت کمتر از یک سال در مسابقات رسمی، بین المللی و داخلی از این بازیکن گرفته شده بود با توجه به شرایط جسمی و فیزیکی مطلوب و آمادگی جسمانی مناسب، ضرورت و انگیزه ای برای استفاده از ماده ممنوعه جهت افزایش عملکرد ورزشی وجود نداشته و بدین لحاظ تقاضای تجدید نظر در رأی کمیسیون بدوی از سوی بازیکن صورت گرفت.

در همین راستا کمیته استیناف رسیدگی به تخلفات دوپینگ فوتبال با استناد بندهای ۱ و ۲ از ماده ۱۰ قانون آئین دادرسی کشور و به ویژه بند ۳ ماده ۱۰آن، اعلام می دارد که هر جا شک و تردید معقولی در خصوص وقوع جرم، ادعایی وجود داشته باشد، دادگاه باید فرضی را مورد پذیرش قرار دهد که مبتنی بر اوضاع و احوال به نفع متهم باشد.

در همین راستا هر چند ماده ۳۰ آئین نامه ملی مبارزه با دوپینگ فوتبال مطابق با ماده ۵ آئین نامه مبارزه با دوپینگ فیفا، بازیکن را موظف و مسئول ورود مواد به بدن وی اعلام کرده است و با توجه به اینکه بازیکن همه گونه همکاری در کشف حقیقت برای احراز چگونگی ورود ماده ممنوعه به بدن خود در مسیر دادرسی انجام داده است و در جریان تحقیق هم صادقانه عمل کرده و انگیزه ای برای استفاده از ماده sibutramine نداشته است، این بازیکن شایسته اعمال تخفیف مجازات تشخیص داده شد و با نقض رأی کمیسیون بدوی وی به مدت یکسال از تاریخ ۲۸/۱۰/۹۱ از حضور در کلیه فعالیت های مرتبط با فوتبال محروم شد.

همچنین کمیسیون استیناف رسیدگی به تخلفات دوپینگ پس از بررسی محتویات پرونده علیرضا جلیلی از تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز که طبق اعلام آزمایشگاه کلن آلمان از ماده ممنوعه Betamethasone در نمونه A استفاده کرده که پس از بررسی های لازم این بازیکن از سوی کمیته استیناف رسیدگی به تخلفات دوپینگ محروم و بادرخواست تخفیف مجازات این بازیکن مخالفت کرد.بر همین اساس این بازیکن از تاریخ ۳۰/۹/۹۱ به مدت ۶ ماه(۳۰/۳/۹۲) از کلیه فعالیتهای فوتبال محروم شده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391