برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کاستا: با حضور در بازیهای بین المللی به اوج آمادگی و هماهنگی می رسیم

سه‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۴۷ — باشگاه خبرنگاران

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان در خصوص حضور ایران در تورنمنت بین المللی روسیه، برنامه های آتی تیم ملی صحبت کرد.

هلنا کاستا

**بازی در تورنمنت بین المللی بازیکنان را آماده تر می کند
هلنا کاستا سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در خصوص حضور ملی پوشان در این تورنمنت بین المللی گفت: پس از انجام دو مرحله اردوی تدارکاتی و دو دیدار دوستانه با اردن، تیم ملی ایران نیاز داشت تا محک جدی تری بخورد و در تورنمنت های مهم حضور داشته باشد. در واقع هرچقدر تعداد بازی‌ها برای هر تیمی بیشتر باشد طبیعتا مفید خواهد بود و در این شرایطی که تیم ملی در آن به سر می برد، معتقدم حضور در روسیه به ما کمک بزرگی خواهد کرد. این بازیها در واقع تورنمنت بزرگی است که تیم های قوی مانند روسیه، آمریکا، چین و کره در آن شرکت دارند که همین امر شرایط سختی را در بازی برای ملی پوشان می سازد.

وی در ادامه افزود: در بازی با اردن به مشکلاتی که بازیکنان داشتند، پی بردیم در راستای همین هدف، ما همچنان تلاش می کنیم و امیدوارم که این بازیها با تیم هایی که شرایط و سیستم بازی آنها نزدیک به تایلند و فیلیپین است به رقابت بپردازیم. در واقع هر چقدر این بازیها برای ما سخت تر باشد، تیم ما تجربه خوبی کسب می‌کند و ما را برای شرایط دور مقدماتی کنفدراسیون فوتبال آسیا آماده تر می شویم.

وی در خصوص پیش بینی کسب نتیجه ایران در این تورنمنت بین المللی گفت: امیدوارم بازیکنانم بازی خوبی ارائه بدهند.حضور در بازیهای دوستانه و یا تورنمنتها باعث می شود تا ما هر روز بهتر از گذشته باشیم و بیشترین هدف ما رسیدن به اوج هماهنگی و آمادگی تیم است.اما معتقدم هیچ کسی بیشتر از من، کادر فنی و بازیکنان آرزوی برد ندارد و ما می خواهیم برنده بازی‌ها باشیم.
ملی پوشان بعضی از صحنه‌ها را به خوبی شبیه سازی کردند.

هلنا کاستا معتقد است در بازی با اردن بازیکنانش تا حدودی برنامه های تمرینی را در بازی اجرا کرده اند اما تمامی نکاتی که در تمرینات اعلام شده بود از سوی بازیکنان به درستی اجرا نشد.وی در این باره گفت: رقابتهای ما با تیم اردن نشان داد که بازیکنان ما قادر به شبیه سازی هستند. آنچه که در تمرین‌ها یاد گرفته اند را تا حدودی اجرا کردند.در واقع علیرغم زمان کمی که در اردو‌ها داشتیم بچه‌ها توانستند بعضی از صحنه‌ها را به خوبی شبیه سازی کنند و امیدوارم بتوانند در تمام لحظات بازی آن کاری که در زمان تمرینات انجام می دادند، را به خوبی انجام دهند و این یکی از اهداف مهم ما است. به نظر من، ما توسعه و ارتقا زیادی دردفاع منطقه ای ، مالکیت و حفظ توپ و جایگیری بازیکنان در بازی داشتیم. اما از نظر دفاع منطقه ای همچنان باید بهتر شویم.

**بلافاصله بعد از پایان لیگ اردو آغاز می شود

سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص برنامه های اردویی تیم ملی فوتبال گفت: بلافاصله بعد از پایان لیگ برتر فوتبال بانوان، ما یک اردوی آماده سازی و درست قبل از اعزام به روسیه خواهیم داشت و امیدوار هستم تا در سال جدید بازیهای بیشتری را در روزهای فیفا برگزار کنیم. مطمئنم این تورنمنت تیم ما را از نظر تکنیک های دفاعی بالا می برد ولی ما باید به دنبال بازیهایی باشیم که بتوانیم روی خط حمله کار کنیم و تیم را تقویت کنیم. در ماه می (اردیبهشت) به طور کامل در اردو خواهیم بود و سپس به مسابقات بنگلادش اعزام خواهیم شد.

**بازیکنان ۱۴ و ۱۶ سال آینده فوتبال ایران هستند

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: تیم های ۱۴ و ۱۶ سال نیز در رقابتهای قهرمانی آسیا حضور خواهند داشت .به طور کامل بر روی تیم های ۱۶ و ۱۴ نظارت دارم و معتقدم این بازیکنان، بازیکنان آینده فوتبال ایران خواهند بود. با کار و دانش و تجربه ای که اکنون این ملی پوشان در بازیهای مهم کسب می کنند، مطمئنم آینده ما خواهند بود و بی شک تیم ملی بزرگسالان در سال های آینده با توجه به تمرینات پایه ای که تیم‌ها دارند، بهترمی شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391