برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ماجدی: با تعامل باید مشکل باشگاه فولاد خوزستان حل شود

دوشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۳۸ — فارس

سرپرست کمیته جوانان فدراسیون فوتبال گفت: باشگاه‌ها باید برای تیم‌های پایه بودجه مصوب داشته باشند

میرشاد   ماجدی

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، میرشاد ماجدی درباره نشست مشترکی که با علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، دکتر قراخانلو رئیس کمیته راهبردی، دکتر علیزاده رئیس آکادمی ملی فوتبال، مجید جلالی مربی و کارشناس فوتبال ، شهبازی از سازمان لیگ و جباری عضو کمیته آموزش داشته گفت: در این جلسه درباره رشد و توسعه فوتبال پایه بحث‌های مفیدی انجام شد و حاضران تاکید داشتند که رشد و توسعه فوتبال پایه باید از باشگاه‌ها شروع کرد و باید مقررات برای باشگاه تدوین شود که آنها را مجاب به سرمایه گذاری و تعیین یک بودجه مصوب برای فوتبال پایه کند.

ماجدی ادامه داد: باشگاه‌ها بر اساس الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا، آکادمی تاسیس کرده‌اند اما باید بودجه مصوبی برای فوتبال پایه در باشگاه و در اول فصل تعیین شود تا بر اساس همان بودجه کار انجام شود. اینطور نباشد که اول فصل بگویند می‌خواهند یک میلیارد برای تیم‌های پایه هزینه کنند اما در طول سال ۲۰۰ میلیون تومان هم هزینه نکنند. در واقع تعیین بودجه به حرف نباشد و بودجه کردن به عمل باشد. باید بودجه مشخصی برای تیم‌های پایه و مربیان‌شان در نظر گرفته شود.همه می‌دانیم که مربیان پایه پول کمی می‌گیرند. اگر فوتبال می‌خواهد پیشرفت کند باید به مربیان پایه اهمیت داد و اگر می‌خواهیم مربیان وقت بگذارند و کارشان از حالت روزمرگی خارج شود و بازیکنان خوبی به فوتبال ایران تحویل داده شود باید روی آنها سرمایه گذاری کرد.در واقع هزینه‌های اضافه و بی جهت تیم‌ها بیشتر از خرج تیم‌هاست و این باعث می‌شود که چون بودجه فوتبال پایه مصوب نیست از این بودجه در جای دیگر هزینه شود. به هر ترتیب طرح‌های خوبی در این نشست داده شد و طرحی هم بود که از قبل داده شده بود که ما آن را بازنگری کردیم و قرار شد در جلسات بعد بیشتر به آنها بپردازیم.

سرپرست کمیته جوانان درباره نحوه استعدادیابی کمیته جوانان گفت: ما تصمیم گرفته‌ایم که پس از برگزاری مسابقات و استعدادیابی‌ها در ۳۲ استان کشور و تشکیل تیم‌های منتخب استانی، کشور به ۸ منطقه شامل هر منطقه ۴ استان همجوار تقسیم شود و پس از برگزاری مسابقات هشتگانه کشوری بین مناطق، استعدادیابی انجام شود و بازیکنان برای تیم های ملی در شرایط در شرایط مسابقه دیده شوند و توسط استعدادیاب‌ها، انتخاب شوند و فرایند نخبه گرایی به خوبی انجام پذیرد. این طرح برای همه رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید مورد استقبال قرار گرفت.

میرشاد ماجدی در پایان درباره اینکه چرا باشگاه فولاد خوزستان به تیم ملی زیر۱۷ سال بازیکن نمی‌دهد گفت: تیم ملی نوجوانان زیر۱۷ سال به جام جهانی صعود کرده و باید با اقتدار در این جام حضور داشته باشد. اتفاقا باشگاه فولاد خوزستان توجه ویژه‌ای به فوتبال پایه دارد و یک باشگاه بازیکن ساز است و چند بازیکن این باشگاه از ارکان حضور تیم ملی زیر۱۷ سال در جام جهانی نوجوانان بودند. اما واقعا نمی‌دانم چرا در این مقطع این باشگاه به تیم ملی زیر۱۷ سال بازیکن نمی‌دهد.من خودم چندین بار با دهکردی مدیرعامل این باشگاه تماس گرفتم و جواب ندادند و اکثر مواقع تلفن همراه‌شان خاموش است. با اینکه بازیکن ندادن به تیم‌های ملی برای باشگاه‌ها تبعاتی ندارد، اما کمیته جوانان نمی خواهد با باشگاهی وارد جنگ و دعوا شود چرا که عقیده دارد فدراسیون و باشگاه‌ها برای اعتلای فوتبال کشور قدم برمی ‌دارند.ما نه قصد یارکشی و نه قصد تهدید داریم. کمیته جوانان نگران فوتبال است و نمی‌خواهد فوتبال ضررکند. مطمئنا این مشکل با تعامل حل می‌شود. ما بارها خواسته‌ایم که این باشگاه دلایل‌شان را بگویند. بازیکنان چه گناهی کرده‌اند که باید رقابت‌های بین المللی و جام جهانی را از دست بدهند؟ باز هم تاکید می‌کنم که کمیته جوانان اعتقادی به کمیته انضباطی ندارد و معتقد است گرهی که می تواند با دست باز شود را نباید با دندان باز کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391