برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: داوران ایرانی در خارج از کشور قضاوت خوبی دارند

یکشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۳۴ — باشگاه خبرنگاران

کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: داوران ایرانی در خارج از کشور بهتر از قضاوتهای داخلی خود عمل می کنند.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیرزاده اظهار داشت: داوران ایرانی همواره در خارج از کشور بهتر قضاوت می کنند به جز شکایت قطر و ژاپن قرار گرفته بودند. در سایر موارد داورانی همچون مظفری زاده، فغانی، محسن ترکی و جهانبازی که به خارج از کشور می رفتند قضاوتهای خوبی به نمایش گذاشته و علت این مهم آن است که در کشور ایران پس از هر قضاوتی برای شعار تماشاگران و تحلیل جراید و برنامه های مختلف تلویزیونی و قضاوتی که در کشور بر روی آنها صورت می گیرد نگرانی دارند.
به همین دلیل این بار روانی موجبات تأثیر گذاری روی نوع قضاوت آنها را به وجود می آورد اما در خارج از کشور اگر مسابقات آنها را مشاهده کنید به این نتیجه می رسید که بسیار راحت تر و روانتر از دیدارهای داخلی به قضاوت می پردازند و شاید علت آن عدم حاشیه های کاذب باشد و یا اینکه در یک نگاه کشورهای دیگر داوران ایرانی نیز به عنوان داوران خارجی محسوب می شوند و اطاعت خوبی هم از آنها صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: همانگونه که در فوتبال ایران جوان گرایی صورت نگرفته و افراد بالای سی و پنج سال هنوز در فوتبال ایران شاغل هستند و کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم فوتبال کشورمان هنوز نتوانسته یک فوتبالیست پدیده و جوان را معرفی کند درحالیکه در زمان سرمربیگری محمد مایلی کهن در تیم ملی شاهد چنین دگرگونی بودیم این عدم جوانگرایی، در حوزه داوری کشور نیز ورود پیدا کرده و شاید علت آن مقتضیات زمان باشد که چنین مسائلی را بوجود آورده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391